Lehet rakni SSD-t az Xbox One S-be HDD helyett? Ha lehet akkor milyent ajánlanátok?
Ha igaz hogy a játékok nem használják ki, akkor az azt jelenti hogy az Xbox One S-ben nincs AHCI-mód.
De ha HDD-vel tervezték, akkor miért is lenne?
Szerintem értelmetlen.
Nos akkor most egy válasz olyantól aki csinált is ilyet és tudja , hogy miről beszél ;)
Tehát lehet ilyet csinálni, két módszer is van rá. Az egyik, hogy kicseréled a belső meghajtót, a másik pedig, hogy rákötsz egy külső USB3as csatlakozósat. A belsőt kicserélni jóval macerásabb hiszen szét kell szedni a gépet. Ha jól emlékszem csak akkora tárhelyű SSDt rakhatsz a gépbe amilyen eredetileg volt benne. Van egy csomó leírás ezekhez: https://www.youtube.com/watch?v=v-VyTR7UeeU
Vagy PCn előre megformázod ahogy mutatják a videóban, vagy újraindítás után a gép ki fogja írni, hogy nem tud bootolni és akkor lefrissíted az Xbox.com-ról letöltött alap rendszerszoftverrel. Érdemes tudni, hogy az Xbox One X jóval többet profitál a cseréből mint az One és One S, mert annak gyorsabb a belső csatlakozója. Mivel az Xbox minden mentésedről és a profilodról csinál automatikusan biztonsági másolatot a netre (ha van internetkapcsolat) ezért a dolgaid másolgatásával nem kell vacakolni. Csak bejelentkezel a profiloddal és letöltöd a játékokat. Első (játék)indításkor visszaszedi a mentéseket netkapcsolat esetén. A belső meghajtó cseréjének legnagyobb előnye, hogy a rendszer menü is jócskán felgyorsul. A hátránya a macera és sokaknak meghaladhatja a képességeit a konzol szétszedése ugyanis gyakorlat nélkül könnyen kárt okozhatnak a gépben.
Azoknak akik nem szeretnek kísérletezni létezik egy egyszerűbb mód ami biztosítja az előnyök nagy részét és nem annyira kötött méret ügyileg. Ez a külső USB3.0 csatlakozós SSD rákötése. Rengeteg ilyet lehet kapni különböző méretekben, 2.5" méretű házba beépítve. Például [link] Nem igényelnek külső áramforrást, csak bedugod és kész. Az Xbox One USB csatlakozójának elméleti sebessége olyan 600MB/s természetesen ilye gyors sohasem lesz, de számomra egyből érezhető különbség volt egy 300MB/s és egy 500MB/s sebességű SSD között. Az SSD csatlakoztatása után a konzol Beállításai között meg lehet formázni játék tárolására és utána megjelenik a Játékok és Alkalmazások menüben. Ennek a módszernek az előnye az egyszerűség a hátránya pedig, hogy a rendszer menü nem lesz tőle gyorsabb VISZONT tehermentesíti valamennyire azt. Vagyis míg eddig amikor megnyomtad az Xbox gombot vagy kimentél a Home képernyőre akkor a gépnek oda vissza kellett ugrálnia a merevlemez tányérjain, hogy mindkét szoftvert ellássa információval. Ha a játékot más forrásból futtatod akkor egyszerre olvashatja a gép a két meghajtót. Emellett külső SSD akármilyen méretű lehet (de legalább 128GB!) így flexibilisebb pénztárca ügyileg. Ha nem akarsz annyit költeni egyszerre akkor megteheted, hogy egy kisebb 250GB körülit veszel és csak azt a néhány játékot teszed rá amivel rendszeresen vagy éppen most játszol. Érdemes megnézni mekkora méretűek a játékok amikkel játszol és ahhoz belőni a megcélzott méretet. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha már két 100GB körüli méretű játékkal rendszeresen játszol akkor a 250 kevés lehet. Ha csak eggyel akkor még elég, mert a maradék helyen cserélgetheted a többit. Az 500GB már nekem bőven sok is volt (egy belső 1TBos HDD mellett).
Hogy érdemes-e? Én azt mondom nagyon is megéri. Játéka válogatja, de minden gyorsabban tölt. Különösen az open world játékok. A Forza játékok töltési ideje megfeleződik és a térképen is úgy tudtam teleportálni hogy közel tartottam a tempót egy barátommal aki Series X-en játszik. Az első indítása egy Forza játéknak közel 2 perc HDDn és 40 másodperc SSDről... Multis játékok általában letiltják a töltési előnyt (aki gyorsabban betölt annak nem kell várnia másokra), de ahol nem ott te már rég játszol mire mások beesnek. Emlékszem a Battlefield játékokban már foglaltam a pontokat egyedül mire jöttek az ellenfelek és az Overwatchban is évekig mindig én választhattam először karaktert. Nem hátrány egy olyan játékban ahol csak 1 ember lehet 1 karakterrel aki kapja marja alapon. Van ahol "csak" pár másodpercet nyersz, de az egész játékélmény jobb mert a gép kevéssé rángat ha be kell tölteni dolgokat hirtelen.
Végezetül azért érdemes végig gondolni az árakat és lehetőségeket. Évekkel ezelőtt nem volt más opció most viszont már lehet kapni új konzolokat amik alapból jóval gyorsabbak mint akármilyen SSD kiegészítő. Nyilván ez egy nagyobb befektetés, de ha nagyobb SSD (250GB+) fejlesztésben gondolkodsz akkor lehet, hogy jobban megérné generációt lépni. Az Xbox Series S általában elég jó árban kapható, főleg használtan. Hátránya, hogy nincs benne lemezolvasó és a beépített SSD nem túl nagy (360GB szabad hely). Viszont jóval gyorsabb mint az One S valaha lehet és a játékok is szebbek.
Én 500 gigás külső SSD-t használtam USB3-as kerettel, és nem bántam meg. Sokkal gyorsabb volt, különösen sokat töltögető játékoknál (Forza, Witcher, stb.).
Szóval egyetértek az előttem szólóval. A belső cserét nem javaslom, az nem fog annyit hozni, mint csak a játékokat kirakni SSD-re.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!