Set top box helyett okos TV?

Figyelt kérdés

Eddig egy régi típusú TV-nk volt, van hozzá egy set top box (Flip). A set top boxba jön egy LAN kábel, és a box egy HDMI kábellel van összekötve a TV-vel.

Szeretnénk a boxot megszűntetni, a LAN kábelt közvetlen bedugtam a az új okos TV-be, de adás az nincs. Mivel tudom kiváltani a HDMI kábelt? Vagy hogy tudnék adást varázsolni a tévére set top box nélkül?

Egyelőre nem szeretnék Flipes szakit, félek, hogy körberöhögnek, ha igazából csak egy bedug kihúz megoldja a dolgot. Sajnos egyáltalán nem értek hozzá, kicsit magas nekem, hogy hogyan is működik ez a set top box/adás/internet összekötés.



2022. aug. 26. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az IPTV technológiánál nem tudod kiváltani a set-top-boxot. Van olyan szolgáltató, ahol CI modul segítségével nincs szükség boxra, de ott koax kábel van, nem LAN.
2022. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Így már tisztább a kép. A másik lakásban csak egy db kábel volt a TV-hez csatlakoztatva és tényleg egy koax, de az a DIGI volt.

Köszönöm a választ!

2022. aug. 26. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Van ez, az IPTV, a másik a (sima) kábeltévé, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Egyik cégnél esetleg csak ez van, a másiknál csak az. Amikor nálam IPTV volt (Telekom), volt hogy egyszerre 3 csatornáról vettem fel műsort. A mostani kábeltévénél csak 1 adó mehet egyszerre. Nincs videotéka, ilyesmi. Tévétől függ, hogy fel tud-e venni, és hogyan. Ha csak 1 TV van a lakásban, szerintem jobb az IPTV.
2022. aug. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!