Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a mélyláda jó lehet szerint...

Ez a mélyláda jó lehet szerintetek?

Figyelt kérdés
Szeretnél épiteni a szobámba 1 nem túl nagy mélyládát de azt szeretném hogy a hatásfoka azért kicsit nagy legyen, szoval az lenne a kérdésem hogy egy 80-85L literes ládába tennék 3 vagy akár 4 20centis(8inch) átmérőjű hangszorót, a konstrukcio reflex láda lenne és semmi féle képpen nem szereném toronyba, kocka dobozba gondolkoztam a portokat 2 darab 10 centi átmérőjű csővel hangolnám.

2022. aug. 15. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
SD x 4 az olyan 880 cm² A Fs oldal is dedikált hiszen hangszóró a válogatja nem fog tippre...pl: 45Hz alá menni. Az érzékenység viszont javul persze némileg ez is kötésfüggő. No most 1db 15" mélysugárzóval 840-850 cm² membránfelületed, valószínűleg jobb alsó-frekvencia válasz mellett. Ajánlott dobozméret szintén T/S oldali függés. De 15" esetében 100-150 liter között érdemes legalább gondolkodni.
2022. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen azért is vetettem fel magamba ezt az ötletet mert nem szeretnék túl nagy ládát és igen azt el felejtettem irni hogy 35Hz re szeretném hangolni bár azzal tisztába vagyok hogy egy ilyen kis láda nem fog addig le menni de ha 40Hz ki tudok csavarni belőle 95+Db és 35Hz akár 89decibel az már nekem megfelelne.

Köszi a hasznos választ, ment a zőőőd:DD

2022. aug. 15. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
1 voltam, szóval az Unibox 407 ( Excel ) tud több hangszóróval is számolni " 4 nyomó 2x2 módban kötve pl, lehet szimulálni benne a dobozos viselkedést, és a reflexcső hatásait. Reflexnél pl érdemes a port air speednél a barna vonal alatt maradni ( Vented box fül) Egy pillantást érdemes vetni rá. Ennek az a feltétele, hogy a T/S oldali paraméterek meglegyenek a mélysugárzókról.
2022. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nagyobb átmérőjű membránt használnék, legalább 30 cm. Nagyobb átmérő-> hosszabb hanghullám->mélyebb frekvencia ;)
2022. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!