Okosóra! Jól értelmezem?
Abszolút megértem a kérdezőt. Egyik ismerősöm úgy vett okosórát, hogy konkrétan rá volt írva, hogy zuhanyozni is lehet benne,első fél percben tönkrement, visszavitte aztán magyarázták neki, hogy melegvízben nem szabad használni meg ilyenek, de hát ugye ki zuhanyozik hideg vízben, aztán végül is kicserélték nagy huzavona után. Most a Samsungot bírságolták meg amúgy emiatt, a telefon (nem tudom melyik modell) reklámja arról szólt, hogy viheted tengervízbe is, aztán sokan rájöttek, hogy tönkremegy, a cég meg nem akarta ezeket kicserélni. De anno ugyanez volt a Sonyval is.
Persze lehet azzal érvelni, hogy de hát a víznyomás meg a vízsugár is számít, de ha így adják el, akkor a vásárló joggal érvel. Én mikor vízálló rát veszek, akkor rögtön letesztelem vízben 2-3x,hogy valóban az-e, mert lehet hibás az illesztés, összeszerelés is, ergo derüljön ki rögtön, ne aktív használatnál derüljön ki, ha nem jó valami. Mondjuk egy telefont vagy okosórát sosem vinnék vízbe, még ha le is van írva, hogy vízálló, mert elég morcos lennék, ha egy 100ezres cucc tönkremenne emiatt és nem cserélnék ki.
Na és sós vízről nem is beszéltünk.
MO ez nem fenyeget ha csak nem öntesz sót a kád vízbe, de ha elmész Horvátországba, az ilyen gumi tömítéses vackoknak meg fogja enni pikk pakk a gumiját és annyi. Vízállóságra sehol senki nem vállal garanciát. Órák esetében sem. Mármint rendes karórákra gondolok.
100k -s okos órában rendes vízállóságot nem is nagyon lehet bele préselni.
Költségek elmennek az elektronikára.
Műanyag ragasztott xaroktól ne is várjon senki semmi komoly vízállóságot. Jelenleg nem lehetséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!