Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom stabilizálni egy...

Hogyan tudom stabilizálni egy elem feszültségét?

Figyelt kérdés
Vagyis, az a helyzet, hogy van egy készülékem amiben ahogy merül az elem, egyre lassul a motor. Két R14-es elem 3V-ot ad, ebből elég lenne csak 2,6V viszont az stabilan, amég az elemek nem merülnek le annyira, hogy már nem tudják ellátni ezt a feszültséget. Ha bárki tud olyan kis egységet, vagy el tudja mondani nekem, hogy hogyan oldjam meg ezt a problémát, azt nagyon szépen megköszönöm előre is!

2022. máj. 29. 20:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű mini orsósmagnó restaurálásán dolgozom. Két r14-es telep táplálja a motort. 1db 9v-os az erősítőt. A vezetékek direktbe egy kapcsolón keresztül mennek a motorhoz, amin 1db 400nF-os kondi van. Esetleg, ha kicserélem akkor stabilizálódik a sebessége, vagy valóban az elemek merülése lassítja?

Mechanikailag nem okozhat semmi lassú ingadozást mivel gyakorlatilag új motor van benne amely tengelyével hajtja az orsózótárcsákat. Szimpla rim-drive mechanika.

2022. jún. 8. 00:21
 12/12 Salx Narval ***** válasza:
Ezek a cuccok sajnos falják az elemeket, új korában sem volt ez másképp. Hiába teszel bele stabilizátort az elemek gyors lemerülésén az sem segít. Nem véletlen volt némelyik hordozható magnóban 8db góliát elem is régebben.:D Vagy egy komolyabb akkumulátort szerelsz a helyükre, vagy a vezetékes megoldást választod. Nincs ott semmi baj a magnóval egyszerűen túl nagy a terhelés, a hagyományos elemeket hamar lemeríti. Az erősítőt sem fogja sokáig működtetni a 9 V-os elem, de kétségtelen a motor a gyenge pontja a készüléknek mármint fogyasztás tekintetében.
2022. jún. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!