Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom stabilizálni egy...

Hogyan tudom stabilizálni egy elem feszültségét?

Figyelt kérdés
Vagyis, az a helyzet, hogy van egy készülékem amiben ahogy merül az elem, egyre lassul a motor. Két R14-es elem 3V-ot ad, ebből elég lenne csak 2,6V viszont az stabilan, amég az elemek nem merülnek le annyira, hogy már nem tudják ellátni ezt a feszültséget. Ha bárki tud olyan kis egységet, vagy el tudja mondani nekem, hogy hogyan oldjam meg ezt a problémát, azt nagyon szépen megköszönöm előre is!

2022. máj. 29. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
DC-DC konverter mindenféle feszültségű létezik. TME.hu, farnell.com, mouser.com lomex.hu ezeken a helyeken nézegessél és össze kell állítani pár alkatrész az egész.
2022. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2022. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor ez jó lehet?

[link]

2022. máj. 29. 21:25
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem jó, mert ez fix 15V,leírásban ia ott van melyik modell milyen fix kimeneti fesz-re van beállítva. A Hestore-s való neked, de egyébként sok ilyen van, ami állítható, pár száz forint,csak a Hestore-nál van minimális rendelési érték, plusz a szállítás.
2022. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Univerzális adapterrel semmikép nem lehetne megoldani? Utálom én is a vezetékeket de az elemekkel, akkukkal,töltőkkel való vacakolást még ennél is jobban. Minden esetre ahol lehet én inkább adaptert használok és nem keserítem az életemet lemerülő elemekkel, gyengén üzemelő eszközökkel.:D
2022. máj. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5: és ha egy modell autóban van ez a motor? Akkor húzod utánaa hosszabítót? :D
2022. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kér elem helyére nem fér be valami li-ion akkumulátor? Akksi+töltőáramkör+dc-dc konverterrel költséghatékonyan meg lehetne oldani, nem kéne cserélgetni, csak rádugni néha tölteni az akksit.

[link]

2022. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Biztos meg lehet oldani dolgokat, de ha a kérdező nem árulja el hogy mi a projekt, akkor csak találgatni lehet.
2022. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hogyha direktbe kötöm az elemre és nincs a dc-dcn fogyasztó, akkor az lemeríti az elemet, vagy csak akkor ha áramkörbe kerül?

Alaposabban megnézve párhuzamos és soros kötésben egyaránt működik a két r14-es.

2022. jún. 7. 20:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy már említettük, a projektről pár szót ejthetnél, hogy mi a búbábatbak kellene megfelelni a tápellátásnak.
2022. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!