Van értelme studio hangfalat vegyek ha csak zenét akarok hallgatni? Ajánlotok?
Van értelme, ha erre van igényed, van rá pénzed, és van olyan amit érdemes megvenni.
Elemezzük:
Eleve 13V táppal nem lehet 100W-ot meghajtani. Az már csak mellékes dolog, ha lehetne is, nem jönne ki másfél amperból, ami rá van írva. Mindeféle veszteséget félretéve 20W lenne, az kettéosztva 10-10W hangszórónként. De mivel ez sem jön ki, ezért ha reálisak akarunk lenni, megelőlegezem neki a 8-8W teljesítményt így látatlanban.
Az meg megint más dolog, hogy az erősítőket A, B, A-B, C kategóriákba sorolják. Az A-nak a legjobb a linearitásam de a legrosszabb elektromos hatásfoka (kit érdekel hogy mennyit fogyaszt, ha a hanghűsége ennek a legjobb).
A C linearitása a legrosszabb, de jó az elektromos hatásfoka (tipikusn az otthoni erősítők).
És a tudomány, illetve az elektronika feljődése olyan dolgokat hozott nekünk, mint a D osztályú erősítő, amit a kis méretű eszközök és az akkus táplálás korlátai hívtak életre. De nem tökéletes, alacsony frekvencián nincs dinamika, magas tarományban pedig a PWM miatt adódnak problémák, ha a moduláció frekvenciája nem elég magas. A kérdéses modell esetén erről nincs infóm, de nem is forszíroznám igazán.
A viszonylag alacsony ár csábítóvá teheti, de csak azok számára, akinél csak a kis méretből nagy hangerő az elsődleges szempont.
Én ezeket teljesen hozzá nem értőként és kívülállóként írtam le, biztosan van aki jobban otthon van ebben a témában, és esetleg ismeri is konkrétan ezt a darabot.
Köszi.
Tudnál ajánlani hangfalat? 100 euig kb
Fontos lenne hogy studio hangfal és bluetooth.
Szépen, tisztán akarom hallani a zenéket, magyar zenéket is hallgatok de mindig az volt hogy nem értettem sokszor magát a amit kimond az előadó így mindig hülyén éreztem magam. Nemrég vett haverom és csak csodálkoztam hogy eddig a szokásos részeknél a "ksduwj" helyett rendesen hallom. Már a hallás károsodásra is gyanakodtam a sok buliban hangfal előtt állástól.
Ha zenehallgatásra keresel hangfalat, akkor ne stúdió hangfalat válassz. Hangzatos, hogy benne van a stúdió szó, ebből gondolná az ember, hogy ez valami, amit a profik használnak, de ők nem az élvezeti faktort, hanem a minnél kevésbé torzított, nyers hangot preferálják. Amit linkeltél azt csak a márketingesek nevezték el stúdió monitornak, de köze nincs hozzá.
Ha mindenképpen stúdió monitort szeretnél akkor elv. a PRESONUS Eris E3.5 jó választás ennyiért ( mondjuk studió monitorok 5" hangszóró átmérőtől indulnak ennek meg 3.5", de nekem az e5 van és az kegyetlen jó.), ha hozzádobsz még valamennyit a e4.5 BT Bluetooth os. De ilyen árban zenehallgatáshoz a normál hangszórók jobbak.
A többiek leírták a lényeget. Gyűjts még pénzt, mert jó minőségű aktív hangszórót ennyiért nem nagyon kapsz. Még monót sem, nemhogy sztereót!
A relatív jó minőségű zenehallgatás ott indul, hogy CD-játszó, erősítő, és kábelezett, fa hangfalak. (Oké, a CD-t elvileg kiválthatod a telóddal, de abban is milyen hangcsip van? Ha filléres, akkor felejtős. Ha YT vagy Spoti a forrás, akkor is.)
És ez még a kortárs, gépi popzenékre is nagyjából igaz, de ha hangszeres zenét szeretnél hallgatni, vagy akár igényesebb EDM-et, akkor különösen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!