Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Laptop választásban valaki...

Martontothxd kérdése:

Laptop választásban valaki tud segiteni? (Bővebb információért katt.)

Figyelt kérdés

Feltételek:


-120 vagy 144hz kijelző (Minimum 15,6", egészen akármeddig)

-Webkamera

-Viszonylag jó hangszórók (Filmnézésre is lesz használva)

-Bluetooth

-Minimum 512GB SSD

-Videókártya nem fontos, jöhet az integrált is, egyáltalán nem lesz grafikus dolgokra használva.

-A laptop nem lesz használva komoly processzor teljesitményt igénylő programokra, szóval azt sem szabnám meg.

-RAM valószinű 8gb DDR4 lesz ha lehet 2933Mhz alá ne menjünk.

-Annyit még hozzátennék, hogy természetesen az se baj ha van benne videókártya, ill. a laptop dizájnja teljesen mindegy, lehet letisztult vagy akár gamer beütésű is.

-Találni én is találok olyat ami ezeknek a feltételeknek megfelel, azonban itt most a kérdés az lenne, hogy tudna-e valaki egy ilyet linkelni nekem ami maximum 250-280ezret éri el?

Előre is köszönöm az érkező válaszokat.

Sziasztok.

-Árkategória:



2022. márc. 12. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

60hznél nagyobb kijelzőt csak gamer laptopokban fogsz találni, ott meg biztos van videókártya, szóval nem olcsó mulatság.

Itt van egy, ez azért 40kval drágább, mint az, amennyit te tervezel fizetni, de ennél olcsóbbat nem nagyon találtam 144hzes kijelzővel és az általad megadott feltételekkel. Szerintem ha nem játszani akarsz, akkor csak vegyél egy laptopot 60hzes kijelzővel, úgy jobban megéri, használatban meg nem olyan sok a különbség, amiért jobb választás lenne egy 144hzes úgy, hogy nem videójátékozol.

2022. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Elfelejtettem linkelni: [link]
2022. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell 120-144 Hz-es drága kijelző, ha nem is játszani akarsz rajta? Amúgy olyan nincs, hogy egy komponens nagyon jó, a többi pedig csak átlagos, vagy még az sem. Talán jobb lenne egy mini gép jobb monitorral.
2022. márc. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az alsó 3 link, mind 60hz-es!

Az Acer Nitro 5-t én is megtaláltam.

Még annál olcsóbbat és ami megfelelne.

Ezért tettem fel a kérdést.

Én találtam 300-ért olyat ami mindnek megfelel, ha nincs olcsóbb, akkor nincs. Csak erre voltam kiváncsi.

A laptop egyébként nem nekem kell, ismerősöm kért meg segitsek.

Lehet, hogy nem játszik rajta, de ha valaki hozzávan szokva a 120-144hz-hez(a telefonja is 120hz), az utána még általános használat mellett is elhányja magát a 60hz-től.

2022. márc. 13. 10:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Magamból kiindulva, komoly asztali gép, 144hz monitor, 120 hz telefon, én se vennék 60hz-t már akkor se ha nem játszanék.
2022. márc. 13. 10:11
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
A szem amúgy se tud sok különbséget észrevenni 60 és 120hz között, ha nincs mi alatt (játékok) észrevenni. De nagyon kíváncsi vagyok hogy a haverod mit csinál, amiért 120hz képfrissítés kell, mert szerintem semmit nem lehet.
2022. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hozzá vagyok szokva a 144hzes kijelzőhőz, de azért a suliban a 60hzes kijelzőktől sem hányol el magam, meg a másik 2 monitorom is 60hzes, mert azokat programozásra használom, arra meg nem kell a 144hz.
2022. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

Nitro t nem annyira vennem


Vivo vagy Zen nel szemben


mit irnak hangszorokrol?

mert azok eleg keves laptopban hasznalhatoak, az tehat tulzottan beszukiti valasztasi lehetosegeket ha fontos

2022. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Magamból kiindulva, komoly asztali gép, 144hz monitor, 120 hz telefon, én se vennék 60hz-t már akkor se ha nem játszanék."


Ez egy pár éves mánia. Sokat elmond a valós 120 hz-es "élményről", hogy 1 év után vettem észre a beállítások között turkálva, hogy a laptopom kijelzője nem 60 hz-es mint ahogy én gondoltam, hanem 120-as...

Játékon kívül kb. semmi értelme nincs a nagyobb képfrissítésnek, egy vakteszten 100-ból 100 ember nem mondaná meg böngészés meg filmezés alapján egy kijelzőről, hogy többel megy-e mint 60 hz. (Főleg hogy a filmek általában 24 FPS-el futnak...)

Viszont a 8 GB RAM-ról beszéld le, főleg ha időtálló laptopot akar. A 16 ma már akkor is alap, ha csak böngészik. Egy Chrome simán benyelhet 2-3 gigát, közben fut mellette mondjuk egy Spofity, ez meg az, meg hát maga az oprendszer és a 8 giga RAM úgy el is fogyott mint a pinty.

Webkamera kb. minden laptopon van, a hangszórója meg sajnos az összesnek vacak.


De ha nagyon beleálltunk: nekem egy kb. másfél éves Lenovo Legion 5-öm van, ez elvileg "gamer" laptop, tehát 120 hz-es a kijelzője, a hangszórója szerintem ebben az árkategóriában jó és megfelelően hangos (mondjuk ölben tartva könnyen letakarható, mert az alján van a hangszóró), a billentyűzete is korrekt. Webkamera van, amit ráadásul le is lehet takarni egy kis beépített műanyag retesszel (tehát ha valaki paranoiás, akkor nem kell leragasztania). Bluetooth is van rajta (ezt sem használtam életemben, de most megnéztem).

Csak az az egy baj van, hogy szerintem nem fogsz ezért a pénzért ma ilyen laptopot kapni.


Tessék itt beállítgattam a szűrőfeltételeket (direkt operációs rendszer nélkül...), egyedül a 120 hz-es kijelzőt hagytam ki (de te is bepipálhatod), meg a memória órajelére nem figyeltem, szerintem filmezésre meg netezésre rohadtul mindegy, a 8 helyett 16 gb viszont nem. Ár szerint vannak emelkedőn rendezve:

[link]

Pár éve mindig innen rendelek ismerősöknek meg magamnak laptopot, még tavaly előtt is ők voltak a legolcsóbbak, azóta nem tudom hogy változott-e ez, nem árt ellenőrizni.

2022. ápr. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!