Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kell egy hangváltót...

Kiskutya86 kérdése:

Hogyan kell egy hangváltót bekötni?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem, teljesen laikus vagyok ebben a témában.

Vettem egy 150W-250Wos hangváltót és egy régi fisher hangfalba szeretném bekötni. A hangváltóból 3pár kábel jön ki. Szinek szerint piros, kék, sárga.

Melyik szín melyik sugárzóba megy? Tippem sincs. Hülyeséget meg nem akarok csinálni. Előre is köszönöm a segítséget.


2021. szept. 24. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne töltsd vele az időt.

A hangváltók méretezve működnek jól. Ha csak úgy bekötöd valahova, semmi garancia nincs a működésére.

2021. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs nemzetközi szabvány a vezetékek színjelölésére.
2021. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vastagabb tekercs szokott lenni a mélysugárzó (vastagabb dróton megy nagyobb áramerősség ami a basszust viszi).
2021. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy 2-es írta, a vezetékszínekre nincs szabvány, ezek alapján nem tudod eldönteni melyiket hova kell kötni. A hangváltót az adott hangdoboz hangszóróihoz méretezik. Ha te veszel egy akármilyen hangváltót és azt bekötöd egy meglevő hangdobozba, akkor szinte biztos, hogy az eredmény nem lesz megfelelő, még akkor sem, ha jól kötöd be.
2021. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Típus, link, fotó, valami?
2021. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

A kapcsolási rajz szerint kell bekötni.

Ha az nincs, akkor vissza kell nézni a huzalozás alapján.


Az előbbit nem tudom megtenni, mert nem tudom milyen hangváltód van.

Az utóbbit sem tudom megtenni mert nincs itt a hangváltó.

2021. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!