Magyarországon miért volt elterjedve a "sárga kazettás Nintendo", amikor az nem is volt igazi?
A 90-es években terjedhetett, bár talán előtte is. De az nem is volt igazi konzol, hanem hamisítvány.
Miért nem az eredeti terméket (Nintendo NES) vették meg az emberek, nem volt rá pénzük, vagy Magyarországon nem forgalmazták?
Továbbá, hogyan lehetett a sárga kazettákat, mint hamisítványokat kereskedelmi forgalomban kapni? Ez kb. olyan, mintha a Media Martkban ma hamis PlayStation lemezeket árulnának...
A piacok tele voltak velük, zavartalanul árusíthatták őket.
"Miért nem az eredeti terméket (Nintendo NES) vették meg az emberek"-mert drága.kinek van pénze 30 ezres sportcipőre?jó a 6 ezres kínai utánzat is.
Akkoriban még meg kellett venni minden játékot, nem lehetett lehúzni torrentről 5 perc alatt. A játékok drágák voltak, ezért sokan az all-in-one kazettákat vették, ami ugyanúgy futott a klónokon, mint a drága eredetin (átszámolva mai áron nyolcvanezer volt egy NES játék nélkül).
Nem volt értelme egy rakás pénzt ölni a konzolba, mert nem jelentett semmiféle előnyt.
Ez a 90-es évek végén 2000-es évek legelején volt divat. A piacok tonna szám árulták ezeket elég olcsón így az emberek persze hogy megtudták venni ezeket. Nekem is volt gyerekkoromba jó sok kazettával és a tesóimmal piszkosul sokat játszottunk ezekkel.
A kazettáim még a mai napig megvannak valahol, bár maga a konzolom már nincs meg ami le is tudná játszani ezeket. Ugyan akkor van egy ehhez hasonló retro konzol amit aliexpress és hasonló oldalakon mai napig meglehet vásárolni annyi különbséggel hogy a játékok integrálva vannak egy belső memóriában de ugyanúgy lehet velük játszani gond nélkül.
"Miért nem az eredeti terméket (Nintendo NES) vették meg az emberek"
Pont azért, amiért eredeti Windows-t sem vesz csak az akinek muszáj.
Sőt, az emberek nagy része nagyjából azt se tudta, hogy van eredeti ezekből a játékokból.
Viszont 500 Ft-ért lehetett kölcsönözni játékokat, persze annak is megvolt a hátránya. Tisztességes alapossággal nem lehetett végigvinni egy játékot a kölcsönzési idő alatt, a népszerű játékok pedig hónapokig elérhetetlenek voltak. A zsebpénzemből havi két játékot tudtam kölcsönözni, ha pedig vacakok voltak, akkor is azzal kellett játszani. Egyébként a jobb NES játékok mai árra átszámolva úgy harmincezerbe kerültek újonnan, szóval a tehetősebb szülők gyerekei nagyon népszerűek voltak a suliban. A fél osztály náluk töltötte a délutánjait és hétvégéit. :)
Aki pedig saját játékot akart a szülinapjára, annak ki kellett olvasnia az összes konzolos újságot, hogy a kinézett játék jó -e. Aki rosszul döntött, az vett jó drágán egy rossz játékot és nem lehetett visszavinni akkor sem. A modemes net még a fasorban sem volt.
De meg is becsültük a játékokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!