Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 2in1 kérdés: Az hogy lehet,...

2in1 kérdés: Az hogy lehet, hogyha a mini hifimre ráadom maxra a hangot, magából a hifiből hallom nagyon halkan a zenét? 2.: Mi az az Analog Stereo Duplex?

Figyelt kérdés
Az első kérdést úgy értem, hogy nincs hangfal ahifibe dugva, tehát magából a hifiből jön a a hang. Pedig nincs a hifiben hangszóró.
2021. jan. 21. 14:03
 1/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Azt hiszem a tekercsek adják a hangot, azon a frekvencián mozognak, ahogy a hangszóró megszólalna. Én is tapasztaltam már ilyet. De biztos vannak, akik ezt jobban elmondják.
2021. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen, az elektroncsöves erősítők kimenőtranszformátora „zenélt”, ha a hangszóró helyett ellenállással terhelték, akkor lehetett halkan hallani. A mai félvezetős erősítőkben nincs kimenőtranszformátor, milyen tekercs adna ezekben hangot?
2021. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:
100%
Egy TBA810AS integrált végfok is tud zenélni :)
2021. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ez árt a hifinek?
2021. jan. 21. 17:45
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Ártani nem hiszem, hogy árt, mert amiből hallottam ezelőtt 15 éve egy Technics sztereo erősítő 2x100W, a mai napig üzemel.
2021. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy TBA810AS integrált végfok is tud zenélni"

Igen, de azt inkább grízes, torz hangnak lehet nevezni, nem pedig zenének. Akkor már sokkal inkább a 2×EL84.

2021. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:
100%

"Igen, de azt inkább grízes, torz hangnak lehet nevezni"


Ebben igazad van, a "minősége" tagadhatatlan.

De nem arra a hangra gondoltam amit a kimenetére kötött hangszórón produkál, hanem amit maga az áramkör ad ki (mivel erről volt szó).

2021. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szirty, akkor egyet értünk. Régebben én germánium tranzisztoroknál - még kis jelűeknél is pl: OC1070 meg hasonlók - hallottam ilyen hangot, de mitől lehet ez?
2021. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!