Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szól a magas sugárzó?

Miért nem szól a magas sugárzó?

Figyelt kérdés
Van egy pár SAL hangfalam. A magas szinte eggyáltalán nem szól benne csak gyengén és az sem tisztán. Mit tudok csináéni? Mi lehet a probléma? A "ez egy ipari hulladék, gagyi, meg se szabadott volna venni" és hasonló kommentektől kíméljetek. Köszönöm!

2020. dec. 19. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Kábelt ellenőrizd, a hangszóró belsejében. Majd a hangváltót.
2020. dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha jól sejtem itt egy ellenállás és egy kondenzátor lesz az a bizonyos hangváltó. Honnan fogom tudni hogy jó a az a bizonyos hangváltó?
2020. dec. 19. 21:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert ügye kondenzátort csak egy kapacitásmérővel tudom leellenőrizni. És mivel már egyszer volt szétszedve emlékszem hogy a magason volt egy darab kondi. Ellenállás nem is volt.
2020. dec. 19. 21:11
 4/10 Szirty ***** válasza:
100%

A kondenzátort ellenőrizheted szakadásvizsgálóval is.

Azt legalábbis hogy nem zárlatos-e.


Azt gyanítom egyébként hogy a magas hangszóró "megrottyant" kicsit. Felhevült a tekercs benne, felhabzott a lakkozás, hozzáér a fegyverzethez, súrlódik.

2020. dec. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt is el tudom képzelni... nem egy minőségi hangfal. Köszönöm. Ellenőrzöm.
2020. dec. 20. 08:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Nos nem találtam semmit. A kondi jó. Nem tudom mi lehet a probléma. Minden kicsengettem szakadásvizsgálóval sehol sincs szakadás sőt minden hangszóró rövidzárban van egymással. Még valami ötlet?
2020. dec. 20. 13:52
 7/10 Szirty ***** válasza:

Attól a hangszóród még lehet hogy meg van főzve és a tekercs/lakk beleér a fegyverzetbe mint azt már említettem. Ezt szakadásvizsgálóval nem derítheted ki.


"sőt minden hangszóró rövidzárban van egymással."


Az bizony elég baj!

2020. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hogy értve baj. A hangszórókhoz nem nagyon értek. A hangszórók két pontja között rövidzár van. Illetve mind a hangszóró között rövidzár van. Ahol az aktív kivezérli a passzívat tehát az output kivezetés két pontja között is rövidzár van. Most hogy szétszedtem összeraktam jó. De a rövidzár maradt. Ez baj?
2020. dec. 20. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:

„Minden kicsengettem szakadásvizsgálóval sehol sincs szakadás sőt minden hangszóró rövidzárban van egymással.”

A hangszórók „ellenállása” kicsi, általában 4-16 Ω, a szakadásvizsgáló erre „rövidzárat” jelez.


„A hangszórók két pontja között rövidzár van.”

A szakadásvizsgáló szerint, de az a valóságban nem rövidzár, ellenállásmérővel a legalacsonyabb méréshatárban megmérve ellenőrizheted, hogy nem nulla az ellenállása.

2020. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld!
2020. dec. 20. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!