Sokaig nem hasznaltam a tabletem,lemerult,nem tolt,miert?

Figyelt kérdés
Mit tehetek? Hiaba volt egesz nap tolton,idonkent megjelenik a lemerultseget jelzo nagy ikon kozepen,egy villammal,es piros.
2020. dec. 10. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Meghalt az akksi, valószínűleg a zselé kiszáradt benne
2020. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg nagyon kilett sütve az akksi, szóval ha egész nap után nem veszi a töltést, akkor az már halott.
2020. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Még jó, hogy nem zselés aksi van már régóta hanem li-po.

Inkább mélykisülés lesz, ami vagy rajtahagyod még egy napot, és talán, vagy kiveszed, és "megbikázod"* 5V-al, vagy kiveszed, és aksicsere.


*1-2mp-ig 5V-al töltöd, hogy átlépje a 2.5V határt. Ez müködhet, de nem veszélytelen, és a mélykisült aksi mindenféleképpen veszit a eredeti kapacitásábol.

2020. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell bontani, az akkura rá kell tölteni. Mivel az akku kémiája elég kényes, inkább kérj meg valakit aki ért hozzá, hogy megcsinálja neked.
2020. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor még talan megmenthető? Én nem tudom,hogy kell ratölteni,de ha leirnad,a ferjem lehet,h megtudná csinalni.
2020. dec. 11. 08:42
 6/12 anonim válasza:
Mélykisült a cucc... a legjobb megoldás az akkucsere ilyenkor
2020. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Morzsi007 ***** válasza:
Túl alacsony a feszültség, így nem indul a töltés. Ha már szét van szedve, akkor érdemes egy rátöltést próbálni, mielőtt aksi csere lesz, ahogy a többiek is írták. Esetleg egy hard resetet, ha van lehetőség rá.
2020. dec. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de hogy kell rátölteni, ha már szét van szedve?
2020. dec. 15. 08:52
 9/12 Morzsi007 ***** válasza:
Szét kell szedni, hogy hozzáférj a belsejéhez. Az aksit lecsatlakoztatod a panelről vagy, ha forrasztott, akkor legalább az egyik kábelt kiforrasztod. Pár másodpercre 3-5V-al “megbikázod” polaritásnak megfelelően. Ezt ismételgetni párszor, hogy legalább 2.5V feszültséget elérje.(fullon max 4.2V lehet az akkumulátor) Ahogy írták, veszélyes is lehet, az aku állapota ismeretlen, csak saját felelősségre. Ha nincs feszültség mérő, akkor ne is kisérletezgessetek:-)), inkább új aksit bele.
2020. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Feszültseg mérőt keritettunk.Ami érdekes,vsn benne 2 V feszultség,nem 0!Mégse veszi fel a töltést!
2020. dec. 15. 16:47
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!