Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem tudják megcsinálni...

Miért nem tudják megcsinálni a készülékeimet 100% jó ra?

Figyelt kérdés

Szeretem a VHS felvevőmet és HIFI tornyomat, de a VHS ismét elkezdte csinálni amit szerviz előtt, így már nem volt kedvem vissza vinni, de más baja is lett az óta hogy ritkán tönkre teszi a szalagokat, és nem tudja mindig visszapörgetni a kazettákat, ha felvételezek és nyomok egy STOP gombot el kezd búgni és ki kapcsol, lassított felvétellel meg nem is sikerül jól fút a kép és az a régi felvételein is rossz, ezt egy másik szerviz meg se tudta csinálni.


Utoljára fizetem 6000 Ft-ot de kár volt.


A hifim meg majdnem 1 évig náluk volt de nincs hozzá alkatrész, így kénytelen voltam venni új hifit és ugyan azok az alkatrészek vannak benne a kazetta DECK részeiben mint a régiben, pedig csak görgőt kellet volna cserélni benne meg elvileg CD tálca szíjat hogy tudjon működni a tálca.


Házimozimat se tudták meg csinálni mert proci hibás, így néha zene hallgatás közben nem szól a mélynyomó, régen is volt vele baj de akkor más szerviz meg csinálta a kábel forrasztást.


Pedig vigyázók a cuccaimra, sok jó emlék köt hozzájuk.

És nincs szívem őket soha kidobni őket.


Családban mindig az én cuccaim mat kell a legtöbbet szervizeltetni.


Szüleim VHS felvevőjükkel régen lett felvéve egy film amit az én Stereo felvevőmmel digitalizáltam be és nagyon súg a hang, vagyis az egész kazettájukon lévő filmnél, ő videójuk mono, pedig régen nem volt ilyen halk. talán ez is az én VHS lejátszó hibám hogy a mono hangok ilyen rosszak?


Pedig már én is szerviz is meg pucolta a fejet.


Film: [link]


Van egy micro hifim is annak meg a gombjai kontakthibásak hiába csinálták meg azt is.


Szüleim tévéjét jól meg csinálták 32 ezerért kép nem volt csak hang.


PC-m kék ledes ventilátora kb 1 év útán el kezdett az egyik keregni az óta így használom.


Eddig egy DVD lejátszó 2.1-s hangfalszett tv készülékeimmel eddig nem volt gond egyszer sem.


Annak örültem volna úgy működnének a cuccaim mint új korukban, sajnos ez lehetetlen de még bírják a gyűrődést.



2020. okt. 10. 17:19
 1/8 Zzzoli ***** válasza:
100%
100% jóra akkor lesz megcsinálva ha magadnak javítgatod, mert akkor nem kímélsz időt és fáradtságot. Utána olvasgatni a hibának, fórumozni, neten kutakodni, a lehető legjobb alkatrészt, szerszámot beszerezni a javításhoz. Magadnak sokkal nagyobb odafigyeléssel szeded szét, rakod össze, teszteled.
2020. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
DVD felvevőmet meg tudták csinálni teljesen jóra, pedig ott is tálca gond volt és nem kapcsolt be később éget szaga lett. 2x volt ez a baja csak.
2020. okt. 10. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy vhs felvevőt 25 éve nem gyártanak? Hifit meg 20 éve? El nem tudom képzelni, mi lehet a gond....🤷🤦‍♀️🤦‍♂️🤦
2020. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mai nemzedék többnyire OKJ tanfolyamokon tanulta a "szakmát" (én is tanultam ott és tapasztaltam, hogy milyen a képzés színvonala). Ezek a képzések lényegében betanított munkára képezik ki a tanulókat (alkatrész cserére), kifejezett javításra, személyes technikai beavatkozásra, alkatrész készítésre már nem. Nem hasonlítható össze a színvonal az 50-60 évvel ezelőttivel (olyat is végeztem annak idején). A gyártóknak nem érdeke, hogy alkatrész cserén kívül a szervízek bármihez is értsenek.
2020. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezek a szervizesek:


Ekron Elektronika és Szerviz (Webáruház) Szekszárd


ELIKSZ-TV-VIDEO Szerviz és Kereskedés Bt.


Utóbbihoz járok mostanában.

2020. okt. 10. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy találsz egy nyugdíjas, öreg volt Gelkás, vagy hasonló, még régi vágású maszek szakit, vagy mindig lesz hiba az ilyen mai "szakemberek" javítása után.
2020. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De a DVD felvevőmet vissza kaptam hiba nélkül és a szüleim is a TV-t.

Hogyhogy azokat 100%ra jóra javították?

2020. okt. 10. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak kíváncsiságból, ha lenne egy lovas fogatod, azt autószerelőhöz vinnéd???
2020. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!