Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Videokazetta digitalizálását...

Videokazetta digitalizálását befolyásolhatja-e az, hogy a kazetta füle ki van törve, azaz védett a letörlés/új felvétel készítése ellen?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy ezért nincs hang?

2020. okt. 5. 13:32
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

Gondolom lejátszod a videón, annak pl a Scart kimenetét összekötöd egy digitalizáló kártya _megfelelő_ bemeneteivel (video+audio is). A "pöcök" csak azt szabályozza, hogy új műsort ne tudj rá felvenni. Persze ez is kijátszható volt: le kellett ragasztani egy darab celluxszal :)


Hang valószínűleg azért nincs, mert

-nem megfelelő a kábel/átalakító, amit a video és a digitalizáló közé tettél,

-nincs kiválasztva, hogy a digitalizáló szoftver honnan vegye a hangot (pl számítógépen a digitalizáló egység saját bementéről, vagy a line in bemetről),

-rossz a digitalizált audiófolyam, és nem tudja az adott eszköz lejátszani,

-eleve nincs hangja a felvételnek :)


Persze biztos lehet más probléma is, így hirtelen ezek jutottak eszembe

2020. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a fül csak annyit jelent, hogy a kazettára nem tudsz felvenni. A lejátszást nem befolyásolja. Más miatt nincs hang, vagy rosszul dugtad össze, vagy rossz hangbemenet van kiválasztva, vagy le van némítva a hangbemenet, vagy eleve nem is ad ki hangot a magnó, mert koszos az audio fej, vagy sérült a hang a kazettán, vagy nincs is rajta hang.
2020. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A KütyüBazártól rendeltem egy EasyCAP RCA-USB adaptert. Az OBS Studio legfrissebb (26-os) verzióját telepítettem. A videomagnómat és az adaptert olyan kábellel csatlakoztatom, amelynek egyik vége Scart, IN/OUT váltóval, másik vége RCA. Ha a Windows Defender ki van kapcsolva, akkor van kép, de hang nincs. A kütyüt már cserélték is, mégis ez a probléma, hogy a számítógépen a hang nem hallatszik, akkor sem, ha az OBS Studio-ban növelem a videomagnó hangerejét.
2020. okt. 5. 14:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És OBS-ben hozzáadtad a digitalizáló hangbemenetét is? A kép- és a hangbemenet külön eszköz, ha csak a képet adtad hozzá, hang nem lesz. Nekem USB Microphone néven látja, pedig nem is mikrofon. De azt hozzáadva van hang is.
2020. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Hozzáadtam, így sincs hang.
2020. okt. 5. 15:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy az alithato scart kabel a hibas.

Elso korben dugd be a piros es a feher rca kabeleket egy hifi,TV vagy valamilyen hangbemeneti lehetosegbe es ott hallgasd meg,hogy van-e hang,ha van,a kabel jo.

2020. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet itt hibaelháríttatni a kérdezőt, amit már valószínűleg amúgy is megtett, csak ezek szerint még egyikőtök sem látott ilyen hardvert közelről.

Sajnos ezek az EasyCap illetve Pinnacle kütyük híresek arról, hogy csak a hozzá adott szoftver támogatja őket normálisan.

Általában DirectShow segítségével működnek, a legtöbb beállítás el is érhető ilyen módon.

A hanggal már más a helyzet, azt ugyanis elég undorító módon saját maguk oldják meg, nehogymár lehessen csak úgy akármivel használni.

Szóval még ha a videó működik is, a hanghoz muszáj lesz a jól bevált hangkártyát használni.

2020. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most a videomagnó helyett DVD lejátszót csatlakoztattam a laptophoz, és azzal is csak kép van, hang viszont nincs az OBS Studio-ban.


#7 Akkor nem is az OBS program kellene a digitalizáláshoz, hanem a DirectShow? Ez ingyenes? És hangkártyából milyet ajánlasz?

2020. okt. 6. 09:44
 9/11 anonim ***** válasza:

De, az OBS pont tökéletes a célra.

A DirectShow nem egy program, hanem a Windowsba épített programkönyvtár, amit a programok (pl. OBS) használhatnak a videóbemeneti eszközök kezeléséhez. Így viszont csak a kép fog működni, a hangot külön kell bejuttatni a gépbe.

Az beépített hangkártya valószínűleg jó lesz. Mivel laptopról van szó, feltételezem hogy nincs rajta vonalszintű bemenet, csak mikrofon. Oda is be lehet kötni, viszont akkor jól le kell húzni a hangerőt a bemeneten (magán a hangkártyán a Windowsban, nem az OBS-ben), hogy ne menjen pirosba.

Azt azért nézd meg hogy sztereó vagy monó -e a műsor. A mikrofon bemenet általában monó, tehát csak egy csatornát tud rögzíteni egyszerre.

Ha mégis sztereó kell, akkor kelleni fog mondjuk egy USB-s külső hangkártya, amin van sztereó bemenet. A legolcsóbb teszkós is megfelel.

2020. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még hangkártyával sincs hang. A Vezérlőpultban a hangkártyának USB PnP Sound Device a neve. Az OBS Studio-ban ezt a nevet írtam be, amikor hozzáadtam bemeneti hangrögzítőként. Így sincs hang.
2020. okt. 15. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!