Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális kábel DVB-T-n jön...

Digitális kábel DVB-T-n jön be. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Egy helyi kis noname kábel tv szolgáltatónál van előfizetésem, ahol van analóg és digitális csomag is. Mégis nem Kábel keresésnél, hanem a sima antenna kereséssel hozza be a csomagban levő csatornákat. Ugyanúgy koax kábel van csatlakoztatva.. Ha a Digitális kábel hangolásra megyek, ott nem talál semmit, én úgy tudtam, hogy a DVB-C a digitális kábel tv. Fura ez nekem

2020. szept. 15. 16:34
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Vannak az országban olyan kábeles szolgáltatók, ahol a DVB-T rendszert teszik kábelre, vagy közvetlenül a MinDigTV jelét, vagy más frekvenciára átkeverve.

Kettő között a különbség (amiért eltérő modulációs rendszert alkalmaznak), a hibatűrés, hiszen a földi sugárzásban más jellegű zavarok, reflexiók állnak elő, emiatt több hibajavító bitet is kell sugározni.

Kábelen a DVB-C rendszer segítségével viszont több műsort, nagyobb sávszélességet képesek továbbítani összességében.

De ez nem zárja ki, hogy akár kábelen is lehet DVB-S modulációval dolgozni, vagy DVB-T.

2020. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Mindent jól mondtál. Nem lehet, hogy az antenna keresésnél analóg jelet fogsz be?
2020. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem. Kiírja, hogy DVB-T 64QAM...stb és csak Digitális keresést állítottam be. Meg Dolby Digital hang van pl. az M1 HD...stb csatornákon, néhányon még nyelv is választható.

Az analógot is lekerestem, de arra a minősége miatt nem tarot igényt.

2020. szept. 15. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az van amit #1 írt. Fura, de van ilyen. A lényeg, hogy működik.
2020. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!