Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új vagyok a konzolos játékok...

Új vagyok a konzolos játékok világában és kedvet kaptam hozzá. Van kb 1000 kérdésem. Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

Régebbi játékokkal játszanék, mint a GTA, esetleg need for speed, de szeretem még a don't starve-ot illetve minecraftot is. Van egy Orion TV-m amit nem használok egy ideje, az kompatibilis lenne pl egy ps2-vel? Nem szeretnék erre túl sokat költeni, csak szabadidőmben szívesen játszanék ezen laptop helyett.

Milyen konzolt ajánlotok, illetve használtan megéri-e, ha igen, hol keresgéljek?

Van egy iPad 7. generációm,amihez ugye lehet konzolt csatlakoztatni, ahhoz is tudnátok ajánlani valamit?

Kérdezzetek nyugodtan, egyelőre ennyi infó jutott eszembe.



2020. aug. 21. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a TV-n RCA kimenet, akkor igen

PSX, PS2, Xbox (Eredeti), Xbox 360

2020. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ps2-est én 8.700-ért vettem 1 kontrollerrel és 2 játékkal. 1 játék olyan 2.000 Ft/db vagy nagyonbb tételben akár olcsóbb is. Ha a tévéden van olyan sárga-fehér-piros csatlakozó, akkor gond nélkül mehet a PS1 PS2, Dreamcast, xbox stb. Egy PS1-es olyan 10-18k-ból simán kijön, de tudom neked ajánlani a Nintendo Classicot és a PS Classicot. Ezek drágábbak ugyan, de már modern TV-kre tervezték HDMI csatlakozóval olyan 15-30k körül, előtelepített 20 játékkal, ami bővíthető pendriveról. Illetve ott vannak még a PSP-k, amiket magaddal is vihetsz. ;)
2020. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagy segítség volt!

Jelenleg a PS Classic tetszik a legjobban, szerintem egy ilyen vásárlásával fogok kezdeni, és ha tetszik, veszek komolyabb dolgokat is.

Még szívesen fogadok tippeket és véleményeket!

2020. aug. 22. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A PS Classic-ba nem tudsz saját CD-t beletenni, ezért is jobb választás egy használt PSX
2020. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A PSX szerintem csak a retrogamereknek jelent igazi örömöt. Néhány PS1-es játék darabja 15-20.000 Ft.


A PS Classic előtelepített játékát ki lehet egészíteni pendrivera letöltött virtuális cd-kel. Ha 2playerben akarsz játszani akkor kell egy usb hub, mert a konzolon csak 2 usb port van, amibe vagy a 2 kontroller vagy 1 kontroller és a pendrive megy.


Viszont a legtisztább megoldás ha veszel egy True Blue Minit. Ez egy speckó kiegészítő a PS Classichoz, melyben van USB-HUB és egy gyárilag megírt usb adathordozó melyen temérdek játék van.


A True Blue Mini Meth 101 játékot tartalmaz például és csak 8-9.000 Ft. Ezzel szemben egy db CD-s PS1 játék akár 25.000 Ft is lehet.


Ráadásul a True Blu teljesen Plug n Play, tehát semmilyen játékképfájlt nem kell letölteni. Bedugod és pakk 101 játék.


Én azon gondolkozom, hogy oktöberben veszek egy PS Classicot (főleg a HDMI miatt) és veszek egy True Blue Minit. Összvisz olyan 40-50k-ból maximálisan ki kell jönnie.


Maga a PS1-es konzol nem annyira drága, de használt (lehet egy hónap alatt tönkre megy) és a játékokért sajnálok kiadni több 10.000 Ft-ot darabonként.


Persze ha retro konzol feelinget akarsz, vagy gyűjtő vagy akkor az alap PSX-et vedd! ;)

2020. aug. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Wow köszönöm a válaszokat 3-as, 5-ös!! Én teljesen kezdő vagyok, és ezért tartom a PS Classicot jobb választásnak, mert ez lesz kb az első élményem videójátékokkal, és ezért visszamennék egy kicsit az időben, mintha ott lennék ahol mindenki kezdte. 20 játék jól hangzik, szerintem sokáig nem unatkoznék, illetve ez a true blue pedig már tényleg kimaxolná a játékot. :D

Később lehet upgradelnék egy újabb PS-re, de arra, hogy kitaláljam, tetszik e, úgy gondolom ez jó a választás.

Vagy tévedek?

2020. aug. 23. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek megteszi szerintem. ;)

A többi meg majd jön magától

2020. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ettől még remélem tudni fogod, milyen érzés CD-ről játszani

2020. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!