Hány ohm -os?

Figyelt kérdés
A Telefunken HA-870 erősítőre hány ohm -os hangfalakat lehet kötni?

2020. jún. 13. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ott írják ezt:


Power output: 70 watts per channel into 8Ω (stereo)


És ezt:


Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω


Így nem értem.

2020. jún. 13. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Mit nem értesz? Feketén fehéren le van írva, hogy 4-16 ohm között bármilyen hangdobozt köthetsz rá.

A kimeneti teljesítményt 8 ohmra adták meg. 16 ohmon kevesebb lesz, 4 ohmon több (de nem a kétszerese a 8 ohmom megadottnak, hanem kb. 90-100W)

2020. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Pedig nincs benne semmi különös, más erősítőknél is előfordul ilyen, hogy megadnak egy teljesítményt a névleges terhelésre (8Ω), de attól még lehet terhelni 4-16 Ω között is.

16 Ω terhelés mellett persze kisebb teljesítmény vehető ki, azonos torzítási határt feltételezve.

4 Ω terhelésen nő a teljesítmény, ezzel együtt a melegedés is, ugyanakkor a védelmi áramkörben szerepel egy hőkapcsoló is 110 °C-ra:

[link]

Tehát elvileg nem tudod túlfűteni, de azért célszerű odafigyelni is.

Simán előfordulhat, hogy használod egy lakásban és az életben soha nem fogod annyira kihajtani, hogy egyáltalán megközelítsd a kritikus hőfokot (akár 4 vagy 8 Ω), vagyis felesleges az aggodalom.

Minőségi igények kapcsán esetleg azt sem árt tudni, hogy az alacsonyabb impedancia nagyobb árammal terheli a végtranzisztorokat, ami miatt kissé nőhetnek a nemlineáris torzítások, amit lehet, hogy szintén az életben soha nem fogsz fülre detektálni, de attól még igaz, hogy a 8 Ω terhelés elvileg ideális, a 4 Ω-hoz képest.

(Majdnem azt írtam én is, hogy "ideálisabb", csak ilyet nem szabad írni, mert a latin fogalom szerint az ideálisnál már nem létezhet ideálisabb.)

2020. jún. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így már értem.

Köszönöm a válaszokat.

2020. jún. 13. 14:37

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!