2dines fejegység nem fog rádió adót, miért?

Figyelt kérdés

Hali. 2dines kinai fejegyseg van az automba, bluetooth mukodik rajta tok jol, igaz nagyon szar a hangzasa magas hangeron de az most mellekes. Miert nem fogja a radio adokat? Ramegyek h radio keresni probalok vele de mindegyiken csak recseg.

Kovi kerdes az lenne hogy olcson, 10000-40000 kozott 2dines HASZNALHATO fejegyseget tudtok?



2020. máj. 9. 12:14
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Valószínűleg nem lett bekötve a kék színű antennaerősítő szál. Eredetileg motoros antenna vezérlő szál volt, de a legtöbb autóban már nem az 1m-es motorosantennát, hanem a 20-30 centis vagy még rövidebb fixet alkalmazzák, ami erősítővel ellátott. Ha nem kap áramot, kb. olyan lesz a vétel, mint egy darab vezeték bedugásával.


Mivel kínai a rádió, gondolom ezt a vezérlőszálat és ennek vezérlését (alkatrész árban +50Ft) kispórolták, de az is előfordulhat, hogy a csatlakozóban nincs bekötve jó helyre (pl. mert átalakítót használsz).


Eleve az ilyen készülékek hangzása soha nem lesz olyan, mint egy jól megépített, alkatrészt is tartalmazó neves gyártóé. Ha csak a hűtőbordát nézed, egy átlag autórádió súlya 1kg feletti, míg az ilyen gagyik sokszor a fél kilót sem érik el... és nem a magnó mechanika vagy a CD mechanika miatt, hanem a hűtés miatt. Kis teljesítményű alkatrészt tesznek bele, ami így kisebb hűtést is igényel, de nagyon hamar kezd el torzítani, mert a pl. 60W-os felirat ellenére belül lehet, hogy csak 6W-os erősítő IC van.


Még neves német autós erősítőben is 2db 30W-os IC volt, noha kívülre 100W-ot írtak. IC adatlapja szerint maximum 40W-ig hajtható meg rövid ideig, azaz még maxon is csak 80W volt, de 100 került a feliratra. Ha a németek ezt megtették, a kínaiak ennek sokszorosára is képesek.


Nem azért kell nagy watt számú erősítő, mert állandóan bömböltetni akarod, hanem azért, hogy még hangosan is tiszta hangzást biztosítson és ne torzítson max hangerőn sem.

2020. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A kínai kacatokba bedobnak általában egy apró one chip tunert, ami ma már lehet egy processzor része is. Tekercsmentes digitális technika az analóg jel vételére.

A régi rádiókban még volt rendes tuner, külön kis fémdobozban árnyékolva, rezgőkörökkel, ahogy illik. De a tekercs már kézimunka, hangolni kell, költség, ezért igyekeznek kiirtani.

A végfokozat külön vicc, pláne mióta találkoztam bizonyos spórolós trükkel, az mondjuk kiváltotta már a csodálatom is.

Hogy milyen érdekes újat tudtak mutatni (pedig régebben építettem, terveztem is erősítőket), ami kicsit aljas, egyben zseniális: hogyan spóroljunk meg pár alkatrészt a kihozható teljesítmény csökkentése érdekében.

De szerintem ez nem is olyan lényeges, úgyis külső erősítőt a legjobb használni, tőlem adhatnák végfok nélkül is a rádiót.

2020. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!