Ebook! Kindle 2019 vagy Kindle Paperwhite 4?

Figyelt kérdés

Előbbi újabb, utóbbi talán jobb minőség? Mindenesetre drágább.

Azt látom, hogy a Paperwhite-nak nagyobb a memóriája (8 vagy 32 gb a 4-el szemben), de szerintem könyvnél ez szinte mellékes, 4 gigán is több ezer elfér.


Másban jobb-e a paperwhite? Megéri az árát?


2020. ápr. 18. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A fő különbség annyi, hogy nagyobb a felbontása és vízálló. Döntsd el, hogy ez megéri-e neked a plusz 10-15 ezret.
2020. ápr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kicsit most megzavarodtam, Alzán a Paperwhite-nál ír egy ilyet:


"Támogatott formátumok - PDF, DOC, HTML"


Most akkor a puccos drága olvasó nem képes kezelni a mobit, epubot? Vagy ez most mi?

Mert a 2019-es "sima" változatnál ennél részletesebben írja:


"Támogatott formátumok - PDF, MOBI, AZW, DOC, DOCX, TXT, RTF"


Kicsit fura lenne, ha ennyire buta lenne a majdnem top készülék...

2020. ápr. 19. 00:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindkét lista hibás.

Ez a valós:

• Text: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively; HTML DOC, DOCX through conversion

• Images: JPEG, GIF, PNG, BMP through conversion

• Audio: Audible audio format (AAX)

2020. ápr. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, valami ilyesmit sejtettem én is. Köszi. :)

Kérdezhetek még egyet? Nem akarom a kérdéseimmel teleszórni az oldalt. ^^"

Belefutottam a pocketbookokba is, hasonló áron hasonló teljesítménynek tűnnek. Azokat ismered esetleg, mennyire érik meg?

Mert az epub kezelés csábítónak tűnik, de mégiscsak a kindle a nagyobb márka... meg a paperwhite technológia miatt gondoltam azt, de közben a sima kindlenél meg a pocketbooknál is e-ink kijelzőt ír, ami elvileg ugyanazt jelenti...

Szóval már végképp elvesztem a technikai információk közt, annyi összehasonlítást néztem. :)

2020. ápr. 19. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:

A Paperwhite tudtommal gyakorlatilag egy eInk Carta HD kijelzőt takar, szinte minden eszköz ilyet használ már (kivéve pl. a sima Kindle, de az sem vészes). Valószínűleg az is Carta, csak kisebb felbontású.

A Kindle mellett szól az Amazon, ahonnan ingyen is rengeteg könyvet tölthetsz le, ha tudsz angolul, és könnyen tudsz weboldalakat küldeni rá könyvvé konvertálva ("Send to Kindle"). A többi olvasó között van olyan is, amin (gyenge hardveren ugyan, de) Android fut, és *szinte* azt tölthetsz le, amit akarsz.

2020. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az angol tudásom könyvekhez gyatra sajna, szóval az kevésbé lényeges. Viszont alapból telefonon szoktam olvasni (google könyvek), szóval a jelenleg meglévő könyveim nagyrésze epub - vagy pdf, ami nem "hivatalos útról" származik :D -, az epubot meg nem kezeli a kindle, ahogy néztem. Olvstam olyat, hogy az amazon automatikusan átkonvertál mindent? De bővebb infót erről nem találtam.


Normál esetben elmennék valami szaküzletbe, végigtapiznám mindet, hogy melyik szimpatikus, de ugye ez most kiesik. Netes böngészésben meg elveszek a hasonló tulajdonsàgok között, és hiába van a nagyobb oldalakon összehasonlítás, az adatlapok nem egységesek, így nincs mit összehasonlítson... a hibás adatokról nem is beszélve, mint amit fentebb Alzáról idéztem. :/


Kindle Paperwhite 4 (2018), Kindle 2019, Pocketbook 616 Basic Lux 2, Pocketbook 627 Touch Lux 4.


Ezekre szűkítettem le, de itt megállt a tudományom.

2020. ápr. 19. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Tele van a net ilyen konvertálókkal, van amelyik online is működik. Szóval emiatt aggódnék a legkevésbé.

Nekem Bookeen-hoz volt szerencsém, az tök jó volt, csak betört a kijelzője. Alcorom is volt, de az egy hulladék volt, folyton lefagyott és ilyenkor mindig szervizbe kellett vinni. Ezt a pocketbook-ot nem ismerem.

2020. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát tesztek alapján ezt írja a második legnagyobb márkának elvileg. És erről is csupa jó véleményt olvastam.

Asszem, kotlok rajta még pár napot.

2020. ápr. 19. 12:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Az Amazon tudtommal nem konvertál epub-ot (különben ki venne tőlük másolásvédett könyvet), csak Word és HTML dokumentumokat. Online, vagy a Calibre programmal át tudsz konvertálni epub könyveket mobi formátumba, amit a Kindle is meg tud jeleníteni. A többi olvasó gyakorlatilag mindent megjelenít a másolásvédett Kindle-könyveken kívül (de ilyet akkor úgysem fogsz venni). PocketBookom nem volt, tudtommal orosz, de jókat hallottam róla. Nagy cég úgysem gyárt ilyesmit.
2020. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!