A hangfalamat és egy külső (usb-s) hangkártyát egy optikai kábellel szeretném összekötni. Ha a hangkártyán csak koaxiális SPDIF csatlakozó van (narancssárga színű), akkor hogyan tudom ezt megtennni? Létezik hozzá vmilyen adapter?
Igen, Kínából durván 500-1500Ft között rendelhető, ám digitális jeleket max erősítőig jó minőségű hangtechnikánál szokás használni. Aktív hangfalnál nem, de még diszkóban sem.
Digital to Analog adapter-re keress rá. Mindkét bemenetet tudja (SPDIF, optikai). Az árától függően 44,1kHz vagy akár 96kHz, amíg működik.
A nagyon olcsó (2e Ft alatti) hangzásra nem rossz, vájtfülűek észreveszik, hogy némi basszus elveszik (10%), illetve hangerőből majdnem 14dB. De ez átlag felhasználónak tökéletes.
Hangfaladat? Esetleg nem aktív az a hangfal?
Passzív nem lehet, gondolom aktív, optikai bemenettel.
SPDIF/Toslink átalakító létezik, de pontosítsunk.
Van egy számítógéped, amelyből eleve kinyerhető a digitális audió, külső hangkártya nélkül.
Csak ugye azt sem írtad hogy ez miféle szerkezet, PC vagy lapi és akkor tudnánk tanácsot adni hogy tudsz a digitális hangfolyamra csatlakozni. Mert ebben az esetben egy felesleges közbenső eszköz a külső hangkártya, a hangminőségbe nem fog beleszólni.
Első válaszoló honnan tudod hogy nem egy stúdió monitor aktív speakerről beszél a kérdező? Ő is az erősítőig akarja vinni a optikát, csak az aktív hangszórója erősítőjéig.
Egyébként nem 96kHz-ig, hanem 24bit/196kHz-ig is jók az A/D konverterek.
Azt meg honnan veszed hogy pont 14dB-t csillapít egy 1999Ft-os átalakító, meg mihez képest?
Egyébként az erősítése csak a végerősítője negatív visszacsatolásától függ, a basszusból meg 10%, ez is miféle érték, honnan tudod pontosan?
A nem illesztett kicsatolás miatt esetleg vághat, de akkor sem mindegyik olcsó pontosan 10%-ot. :-)
VÁLASZOK:
Logitech Z906 aktív hangfalról van szó.
Laptopba lenne csatlakoztatva külső (usb-s) hangkártya, h feljavítsam a hangot+a laptopba csak egy jack dugós csatlakozóm van.
3-asra válasz:
A 14dB csillapítást onnan tudom, hogy keverőn a digitális 0dB-es kimenetre volt rátéve az átalakító és az analóg bemeneten volt visszakötve és mérve.
Az analóg bemenet pedig egy CD-játszó 0dB-es kimenetéhez volt pontosítva (azaz az eredeti Line In-hez volt állítva a 0dB, majd kicserélve a CD az átalakítóra és a kivezérlés alapján -14dB-ig ment csak az átalakító után.
A hangszínt onnan tudom, hogy közel 20 éve foglalkozom zenével és az ember kihallja a különbséget, főleg ha a keverőn a kimenő és visszajövő hangok között tud váltogatni és rendes fejhallgatóval dolgozik, de spektrumon is látszik, ha rögzíti az ember a keverőből kijövő analógot és az átalakító után kijövő analógot. Más a dinamikája, de leginkább a mély tér csak el. A 10% pedig nem pontos 10%, hanem akkor egy 10-es skálán 9-esre mondom a basszus visszaadását.
Az illető nem stúdiótechnikáról beszélt, így nem is a 24/196 minőséget írtam, hanem az átlag felhasználóknak használatos olcsó megoldást. Minek venne 5-15e Ft-ért átalakítót, ha egy 1-2e Ft-os is bőven elég neki arra, amire ő használja. Gondolom nem komolyzenét fog rajta hallhatni, vagy trance-t flac-ból, hanem játékot, tube videókat, amik eleve nem CD minőségben szólnak... így nem kell 24 bites 196kHz-is működő átalakító neki. Ha stúdiót szeretne, akkor írta volna szerintem.
A már közben ismertetett típus adatlapján a műszaki részen nem szerepel a bemenetek tulajdonsága (max kHz, bit), ám mindegyik kompatibilis az alap 44,1kHz, 48kHz, 16bit formátummal.
A DVD sem több 48kHz-nél, így nincs szüksége profi átalakítóra, elég neki az olcsó.
Előzőnek:
DE logikus lenne akkor inkább már egy rca kábel, és a probléma megoldva! Mivel nem vagyok szakértő a témában, több oldalról is megközelítettem a témát: Nagyon sokan 5.1-es hangrendszereknél az optikai kábelt ajánlják! ennyi! rca kábel mellett kevesebb érv van: vszínű az emberek kevésbé ismeri,nem annyira elterjedt, és sokan 'zajosnak' ítélik meg. De ez sztem teljesen szubjektív dolog! úgyhogy kipróbálom a rendszert ígyis-úgyis..
Digitális jelnél nem számít az átvitel minősége.
Tehát ha rossz a kábel, nagy az ellenállása, stb. az analóg átvitelnél halkítana, de digitálisnál csak nulla és egy van. A 0,51 még mindig 1 a digitális technikában, tehát oda sokkal "gagyibb" összeköttetés is stabil működést eredményez.
Példa: másolj le egy magnókazettát, majd annak a másolatát és annak a másolatát, majd hallgasd meg az eredetihez képest... és másolj le egy CD-t egy másikra, azt egy másikra és azt hallgasd meg, teljesen azonos az eredetivel.
Vagy ott a DVB-T adás, ami digitális. 60% térerővel is 100%-os képminőség érhető el, tehát maga a levegőn történő átvitelen van 40% esés, a képen, hangon mégsem látod, míg korábban az analóg adásnál a 60%-os jel már enyhén hangyás képet vagy sistergős hangot produkált.
Tehát 3m-en belül akár 2 szál dróttal is összeköthetnéd a készülékeidet és működnének... csak esetleg egy hajszárító bezavarhatná, ezért kell árnyékolt kábel, de abban nincs szükség HQ-ra, nem kell aranyozott, extra vastag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!