Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit csináljak, ha érdekel a...

Mit csináljak, ha érdekel a modellezés?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elkezdett érdekelni a modellezés, Youtubeon nézek videókat róla.


Egy RC helikopterem van, amit karácsonyra kaptam, ezenkívül teljesen kezdő vagyok.

Hogy tovább?



2020. jan. 25. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az internet tele van információval.


találd meg mi érdele repülők, földi járművek, stb. aztán kezdd el összegyűjteni az infokat, tanulj.

vegyél használt gépeket amiket lehet javítgatni hogy megismerd a felépítésüket, működésüket.

2020. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismered ezt a csatornát? 😃 nagyon állat!

https://www.youtube.com/user/Keith5700

2020. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első

Repülőmodellezés érdekelne.

Amúgy komolyan nagyon drága hobbi?

Valahol ezt hallottam.

2020. jan. 25. 16:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy drága. Alapból sem olcsó egy ilyen gép (határ a csillagos ég...). Repülő már csak azért is, mert nagyon sérülékeny.

Sőt a drónozás általánossá válása miatt már jogsi is kell a nagyobb méretűekhez, be kell jelenteni a területet, ahol reptetsz, minden pénz... 😃

2020. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek vegyél egy normális távirányítót, én az FrSky Taranis QX7-et javaslom (kb 30 ezer Ft), de lehet X9D plus is (kb 70 ezer, de többet is tud.) Flysky felejtős, nem megbízhatóak, repülőt soha nem mernék rá bízni.

Aztán szerezz be egy szimulátor adaptert, illetve egy akku töltőt, ha lipo akku van a távirányítóban, és kezdj el szimulátorban gyakorolni. (phoenix rc, realflight 7, aeroflight) Ha megy, akkor jöhet egy hab vitorlázó, pl Hobbyking Bixler, vagy EasyStar, vagy Hype Funtastic vagy hasonló.

Egyébként drága hobbi, egy normális gép cakkpakk olyan 150 ezer Ft-ban áll meg távval, akkuval, stb. Vásárolni bangggoodról, aliexpressről érdemes (wish felejtős), a hazai boltok pofátlanul nyerészkednek az áraikkal.

2020. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azta 5ös köszi.

Ez drágább mint gondoltam.

Hát még meggondolom, érdemes e belevágnom. Amúgy tegyük fel megvannak az alkatrészek, még össze is kell építenem a gépet, amihez nem értek.

Te modellezel egyébként?

2020. jan. 26. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem a drónozás érdekel majd, mezőgazdasági felhasználás terén. (Permetezés, távérzékelés)
2020. jan. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok. Igen, modellezek, bár jelenleg anyagi okok miatt erősen vissza van fogva a történet. :) lehet kis pénzből is csinálni, de úgy állandó szenvedés lesz az egész. Távirányítón soha ne spórolj, mert azt célszerű megtartani, és a modelleket tőle függetlenül adni-venni. Mivel mindegyik normális modell kompatibilis mindegyik távirányítóval, ez nem fog gondot okozni.
2020. jan. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttem, hogy elsősorban megpróbálkozok a szabadon repülő modellek építésével (gumimotoros érdekelne), majd ha ezek rendesen működnek, csak akkkor vágok bele a motorosokba.
2020. jan. 28. 06:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Depron lapgépekkel érdemes próbálkozni. Én is egy időben azzal gyakoroltam. Könnyű megépíteni, ha meg törik akkor újra kivágod, és átteszed az elektronikát
2020. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!