Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Link vagy kapcs. Rajzot (vagy...

Link vagy kapcs. Rajzot (vagy videót) keresek, ami alapján tudok építeni egy NAGYON egyszerű fm. Rádiót?

Figyelt kérdés

A fox hole radióra gondoltam, de ezer féle kapcs.rajz van hozzá, ha valaki ahhoz tudna normálisat linkelni, akkor annak is örülnék.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. jan. 24. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A foxhole nem FM rádió, a foxhole-hoz hasonló pofonegyszerű de FM rádiót nem fogsz tudni építeni.
2017. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést , hülyeséget mondtam (ha jól tudom helyesen detektoros rádió), olyan rádió kéne, amivel a hagyományos UHR (?) frekvenciákon tudom fogni pl. a Kossuth-rádiót.
2017. jan. 25. 06:23
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:

A detektoros rádióval sosem fogsz URH-t fogni....kicsit nézz utána a rádiózás elméletének...a detektoros rádió egy tekercs annak egy bizonyos menetszám utáni megcsapolásánál van egy dióda ami a demodulátor szerepét tölti be és kicsatolja a fejhallgató (nagy ohmos) felé a demodulált vagyis a hallható jelet...röviden..

Et nagy térerejű KH adók hallgatására jó, antenna rákapcsolásával természetesen ami egy megfelelő hosszúságú huzaldarab is lehet.

2017. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Karesz6969 ***** válasza:
A modulátor tekerccsel párhuzamosan kell még kötni egy forgókondit is az állomások kiválasztására...ez kimaradt.
2017. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"rádió), olyan rádió kéne, amivel a hagyományos UHR (?) frekvenciákon tudom fogni pl. a Kossuth-rádiót."


A hagyományos Kossuth rádió középhullámon sugároz, jelenleg is. Természetesen van URH változata is. Ha tényleg érdekel a rádióépítés, akkor nem árt utánatanulni a dolgoknak. Sok sikert.

2017. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!