Pendrive formázása. HELP PLS. Segítség?
Sziasztok...
Vettem 2napja egy xiaomi mi box s keszüléket!! Használtam, jól szuperált... radugtam egy hasznalt, adatokkal teli pendrivet amit szépen olvasott is... volt rajta videó, kép.... olvasta szépen... fogtam a pendrivet és leformáztam win 10el... ezek utan látta a xiaomi, de használni nem tudtam mert ezt dobta ki es pile explorer file kezelőben, amikor barmit masolni, áthelyezni akartam...
Ezutan kis olvasgatas utan talaltam egy programot, rufus.. ezzel formaztam a pendrivt... probáltam mindent: exfat, fat32, ntfs... a particio sémat is állitgattam... probáltam mindket verziót.. azthiszem MBR és GPT a neveük... mindket opciót probaltam...
Ha rufusal formáztam, és bármilyen beállítasi lehetőséggel, akkor látta a tv box, le is játszotta a tartalmakat, de megincsak rámasolni, róla törölni, stb.... nem engedett, hanem ezt irta ki a tv box
Vicc, hogy formázás előtt minden jól működött... gyári visszaállítást is csináltam már, és ugyis marad mindez... mivel nincs sz.gepem, ezért erröl akarnek torrentezni, ami működik is frankón, de mivel 8gb a belső tarhely, sokra nem megyek vele...
Kérem szépen aki tud, segítsen!!
Kösziii
Először próbáld törölni magát a partíciót, utána a box hátha megcsinálja magának.
Utána célszerű megpróbálni az EaseUS programjával, szintén partíció teljes eltávolítása, utána létrehozás.
Ennek csak annyi az értelme, hogy tapasztalatom szerint az EaseUS úgy állítja be a partíció kezdetének eltolását, hogy utána képes használni az a TV, ami előtte nem tudta.
Kizárólag MBR-alapú particionálás szükséges, és még egy dolog, hogy pendrive-ot lehet a floppy-lemezekhez hasonlóan is "particionálni", aminek az a lényege, hogy konkrétan MBR, illetve partíciós tábla nincs is, hanem az első szektor rögtön a partíció bootszektorával azonos.
Némelyik program így készíti el, de nekem TV-hez például ez sem volt alkalmas.
Torrentezésre nem lesz jó hosszú távon. Nekem csak szimplán darabos letöltés (direktbe penre több szeletes letöltéssel) tette tönkre 2 penemet is, amit firmware frissítés hozott csak helyre teljes adatvesztéssel. És nem gagyi penek, hanem mindkettő Kingston. Egyiket szó nélkül cserélték egy sokkal jobbra (mert nem találtam hozzá FW-t), a másikat magam raktam újra már sokadszor.
A lényeg, hogy a folyamatos írást nem tűri (ír, tartalomjegyzékbe bejegyez, ír, bejegyez, ír, bejegyez, ...) ez olyan 10-20 percig megy maximum, majd elkezd lassulni és végül 1kbps sebességgel ír már, eltávolítás után újracsatlakozáskor 0 tárhellyel rendelkezik és a win formázást ajánl fel, de nem tudja elvégezni, mert szerinte írásvédett.
Szóval tanulj az eseteimből, de rád van bízva, hogy döntesz!
Az UUID lényegében egy MAC címhez hasonlító eszköz azonosító, amit az össze-vissza formázgatással sikerült lenulláznod, ezért nem enged rá írni és ezért írja, hogy fake UUID.
Az eszköz biztonsági beállításain kéne módosítanod, vagy ehhez megfelelő segédprogramot felraknod (amennyiben rootolt), ami képes kikapcsolni az efféle védelmeket.
Android Device ID changer sajnos csak maga a készülék azonosítóját képes átírni, a csatlakoztatott eszközét nem, így mindenképpen egy Win alatt rendes formázással (FAT32-re lehetőleg) kéne helyrehozni a hibát, bár ha a FW sérült, akkor csak a gyári pen recovery segíthet az adott típushoz.
gyári pen recovery.-t hogy kell csinalni? Azt megprobalnam még...
Meg gondolkodom azon is hogy hagyom a pendrive-ot, és vegyek egy külső hdd-t inkabb? Azzal jobb lenne a helyzet?
Gyárit a gyártó oldalán lehet letölteni (ha lehet) a típustól függően. Pl. Kingston néhány féléhez kiadott ilyen Low Level formázót, de nem mindhez. A többihez spéci builder program kell, ahol külön burner fájl, külön firmware fájl szükséges és az tényleg rendes megformázza akkorára, amekkorára te állítod és olyan partíciókat tesz rá, amit beállítasz. De ez átlag felhasználónak nem ajánlott és tudtommal 10-esen ezek a programok nem is futnak, csak XP-től 7-ig.
Szóval a gyártó oldalán keress low level formázót vagy recovery programot az adott típushoz. Ha nincs, akkor viszont el kell felejtened.
Rufus és társai nem formázásra lettek kitalálva, hanem arra, hogy boot-meghajtót készítsenek.
Esetedben csak a gyári recovery program vagy low level formázás adja vissza a UUID-et, amivel tudod majd használni droidon. Ha csak formázgatod, azzal semmit nem fogsz érni.
Amúgy meg FAT32 a szabvány, amit a droid és a win is tökéletesen kezel. NTFS-hez már külön többnyire fizetős kiegészítőre van szükség droidon.
A külső HDD, mint megoldás akkor megoldás, ha saját táppal rendelkezik. Ugyanis 1A a fogyasztása. Elképzelhető, hogy a telefonból kijön 1A, de inkább jellemző a 0,5A... meg ha ki is jön és mondjuk 3A aksid van, akkor durván 2 óra alatt lemerül (és ha csak USB-n tudod tölteni, akkor ez már nagyon nem szerencsés megoldás).
Egy 32-64GB SD kártya miért nem jobb megoldás, mint pen-el szórakozni? Egyes kártyákhoz USB-s átalakítót is adnak, így kb SD-pen lesz belőle, így penként is tudod használni ott, ahol kártyaként nem.
Látatlanba több infót nem tudok adni.
A pen szakszerű rendbehozásához ismerni kell vagy a gyártót és pontos típust (recovery-hez, gyári low levelhez), vagy a benne levő flash-chip és memóriachip(ek) típusát a teljes újraépítéshez (ha már elérhetőek a neten a szükséges fájlok... azaz ne a legújabb modell legyen).
(médialejátszóról van szó, nem telefon, ez természetesen nem a kérdezőnek szól)
Egy külső tápot használó merevlemezre lesz szükséged, ha ezzel akarsz rendszeresen torrentezni. A memóriakártya épp úgy nem jó erre, mint a pendrive.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!