Ilyen mennyiségű töltés mennyire káros a telefonra?
Üdv!
Egy Huawei Mate 20 Pro okostelefont használok már egy ideje.
Nagyon tetszik a készülék, nagyon meg vagyok vele elégedve, viszont van némi aggályom a gyorstöltés miatt.
Ugyanis a telefonhoz kapott töltő egy 40 W-os gyorstöltő.
Szerintetek rövidebb-hosszabb távon nem fogja jelentősen károsítani az akkumulátort, ha ekkora teljesítményű töltővel töltöm?
Köszönöm előre is! :)
AZ én töltőm 80-100 W-os.
Az autóm akkuját szoktam vele tölteni.
Mobilhoz fele ekkora teljesítmény, szerinted?
Köszönöm a választ! :)
Ha nagyon ráakaszkodok a telefonra, akkor van úgy, hogy este már rá kell raknom a töltőre, de általában 2 naponta kerül csak elő a töltő.
Csak több helyen olvastam, hogy ilyen mennyiségű feszültség már nem tesz jót az akksinak, ezért is gondoltam, hogy megkérdezem, hogy ma kb. hogyan áll ez a technológia.
Ha nem melegszik akkor elvileg nem káros.(lehet rosszul tudom)
Egybk be tudod állítani , hogy milyen gyorsan töltse nem? Ha épp nem kell a gyorstöltés akkor nyomd ki.
Egy ideje már figyelgetem.
Amikor először felteszem töltőre, akkor kezdetben melegszik a telefon hátulja, de egyáltalán nem vészes mértékben. Kb. olyan mértékben, mint amikor pl. sokáig a kezedben van a telefon és felveszi a tenyeredből származó hőt.
Amikor pedig ilyen 80-90 % körül van a töltöttség (a 40 W miatt ez kb. fél-háromnegyed óra), akkor pedig abszolút semmi melegedés nem érezhető, sőt, 90 % felett meg kvázi hideg a telefon hátulja.
Ja és úgy tudom, hogy nem lehet beállítani, hogy gyorsan töltsön vagy sem.
Legalábbis én semmi ilyesmit nem találtam sem a telefonon, sem a neten erről. (A Samsung-nál igen, de a Mate 20 Pro-nál nem.)
40 W nem feszültség, hanem teljesítmény.
De azzal sem kellene foglalkozni, hogy a tápegységből emelt feszültségen megy át a teljesítmény a telefonba, mert ez a veszteségek csökkentése érdekében lett kitalálva.
Nagyobb feszültségen kisebb áram (ezzel együtt veszteség) mellett vihető át ugyanannyi teljesítmény, nem véletlenül vannak nagyfeszültségű távvezetékek is.
Tehát ez csak egy közvetítő "közeg", a telefonban a feszültség lekonvertálódik az akku szintjére.
Az igaz, hogy egy akku töltésének gyorsasága a töltőáram, ezzel együtt a bevitt teljesítmény függvénye.
Hogy mennyi árammal tölthető egy akku, az összefüggésben van a belső ellenállással. Minél kisebb, annál kevesebbet fog veszteségként elfűteni az akku. A gyorsan tölthető akkuk kifejlesztése a belső ellenállás csökkentését célozza, egyebek mellett.
Ami a felhasználó számára ebből "kézzel fogható", az a melegedés, ami egyébként mindenféle akkutöltés szinte legfontosabb paramétere, amire oda kell figyelni, már amikor gyorstöltésről van szó.
Tehát mindent összevetve a melegedést figyeld meg, abból lehet érzékelni, hogy mit bír egy akku.
Nyilván azért csomagolnak ilyen töltőt a készülékhez, hogy tönkremenjen tőle...
Mert ugye a Huawei mérnökei teljesen hülyék és üzletpolitikailag is az a legjobb, ha a töltő hazavágja a telefont.
Így gondoltad?
Köszönöm a válaszokat! Akkor nézzük sorjában!
7. válaszoló!
Lehet én vagyok nagyon bamba, de sehol nem találom a töltésvezérlőt!
8. válaszoló!
Köszönöm a részletes kifejtést! (És valóban, teljesítmény és nem feszültség, a kérdésben jól is írtam.) Mint írtam, a töltés során szerintem nem melegszik fel jelentősen a készülék, kb. olyan szintre melegedik fel, mint az ember tenyere.
9. válaszoló!
Nem hülyék a Huawei mérnökei biztos, de gondolom nem is olyan pengék, hogy egy olyan töltőt és akkumulátort alkossanak meg a telefonhoz, ami ellentmond a fizika törvényeinek.
Ha pedig üzletpolitikai szempontból nézem: egyik gyártónak sem áll érdekében, hogy hosszabb ideig használd a terméküket, hanem amilyen gyakran csak lehet, cseréld le az aktuális kínálatuk legújabb darabjára. És mivel a Mate 20 Pro egy 300 000 Ft-os telefon, szerintem nem mondok nagyobb meglepő dolgot azzal, ha azt írom, hogy egy jó pár évig most nincs nagy kedvem/keretem új telefont venni, mert mondjuk a mostaninak használhatatlanná ment az akksija. (Amire meg a beázáshoz hasonlóan nem terjed ki a garancia vagy csak 1 év van rá, de javítsatok ki, ha rosszul tudom.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!