Miért mondják, hogy az Iphone éri meg hósszú távra? Android miért nem? Hogy az iphone 5 év múlva is iphone lesz az android meg szekrény alján lesz? Miért?
Egy 3 éves Iphone 6S még most is egy minden kompromisszum nélküli készülék, ha mostanában 10 ezerért tetettél bele egy akksit. 2-3 évig még biztosan lesz rá naprakész frissítés.
Ugyanakkor a tavalyi csúcs Samsungra (S8) és Huaweire (P10) még most sincs friss 9-es Android főverzió sem, nem hogy naprakész frissítés.
(2013 szeptemberi Iphone 5S-re is van még naprakész frissítés, várhatóan jövő év szeptemberi főverzió nem fog már menni rajta).
Én személy szerint az Iphone SE és Ipad párost választottam. A kettő olcsóbb együtt mint egy csúcstelefon. Mindkettőt iparművészeti remeknek érzem (30 év alatt 10 elektronikai eszközöm sem kapta tőlem ezt az értékelést). Teljesen más szint, mint a korábbi androidos csúcstelefonjaim. Pár Androidos csúcstablet meg csak pár napot volt nálam, mielőtt elálltam a vásárlásuktól. Annyira hulladéknak éreztem ezeket.
Nem bírja az Iphone sem 5 évig. A családban van/volt több és, pár évente behalnak (nem csak az akku, maga a készülék lesz hülye).
Profit orientált sláger termék.
Vegyél Nokia 6610-et. Elmegy 10 évig is :)
"Huaweire (P10) még most sincs naprakész frissítés."
Van.
Én is az 5-ös válaszoló véleményét osztom.
Az Android-dal szemben az iOS egy zárt rendszer. Csupán néhány tucatnyi hardveren kell elfutnia. Így az Apple könnyedén tudja az olyan 4-5 éves készülékekre is optimalizálni, mint amilyen mondjuk az iPhone 5S. Ezáltal pedig egy ilyen idős készülék is ugyanolyan biztonsággal használható még manapság is, mint mondjuk a legfrissebb, XS/XR modellek.
Ezzel szemben az Android-nak, mivel egy nyílt platform, ugyanúgy el kell futnia egy 25 000 Ft-os telefonon, meg egy 250 000 Ft-os készüléken is. Persze, nem pontosan ugyanazokkal a funkciókkal, de az alapfeladatokat ugyanúgy el kell látnia mindegyik modell esetében. (Ez is egy fő különbség: az iPhone, megjelenésekor mindig is egy felsőkategóriás készüléknek számított. Míg az Android-ot futtató telefonok között bőven van már alapból alsó- és középkategóriásként induló készülék is.)
Szintén a nyílt platform tulajdonság hátulütője, hogy az újabb frissítések és verziók integrálásáért maga a telefongyártó felel. Hiába adja ki a Google az aktuális frissítéseket a rendszerre, ha a Samsung/LG/Huawei/Sony stb. nagy ívben tojik arra, hogy ezt az új frissítést az adott készülékbe integrálja. Inkább az új modelljeiket szerelik fel vele, ezáltal is azt sugallva, hogy ha a legfrissebb és legbiztonságosabb droid kell, akkor bizony válts! (Persze, azért nem ennyire fekete és fehér, mert a felsőbb kategóriás készülékekre általában ki szokták adni a főverzió frissítéseket is. De ha valami no-name kínai gyártótól veszel tabletet/telefont, akkor meg kb. a legapróbb frissítésekről se álmodj!)
Jelenleg ahogy én látom, most kb. ez a helyzet és ezért tudják (sajnos) jogosan az iPhone felhasználók felhozni azt az érvet a saját készülékük mellett, hogy ők még jó pár évig kapni fognak frissítést a telefonukra, ellentétben az Android-os táborral!
De azért szerencsére Android fronton is várhatóak javulások ezzel kapcsolatban:
1. Android Enterprise Recommended: egy nem olyan rég bevezetett támogatási rendszer. Az a készülék, ami ezt a minősítést megkapja, annak a gyártója vállalja, hogy a megjelenéstől számított 3 évig biztosítani fogja az adott készülékre a Google által kiadott havi biztonsági frissítéseket, legfeljebb 90 napos késéssel. Illetve, 1 fő verzió frissítést is ki kell rá hoznia.
Utána lehet nézni a hardveres követelményeknek, nem olyan combos, jó pár középkategóriás készülék is alkalmas erre a plecsnire.
2. A Google csőrét is állítólag böki ez a nagyfokú diverzitás az Android-frissítések és a fő verziók elterjedése között. Állítólag már dolgoznak egy új rendszeren (Fuchsia kódnév), amivel le akarják cserélni az Android-ot. És nem lennék meglepve, ha ez az új rendszer már azon az elven készülne, hogy a frissítések kibocsátása és integrálása sokkal könnyebben menjen majd, mint most.
3. Az Android-ot használó gyártók közül a Huawei állítólag szintén dolgozik egy saját, zárt rendszeren.
Nem igaz az hogy az éri meg, sőt pont az ellenkezője lehet.
Már kezdik betiltani a lopott szoftver miatt.
Kiderül hogy nem is fejlesztettek csak más gyártóktól csórták e [link] az egész komoly technikát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!