Okostelefonokat meddig kell tölteni vásárlás után?
Volt előtte mobilod? Vedd úgy, mintha nem új lenne. Töltsd aszerint.
"Régebben volt ez a telefonoknál, hogy 1 napot tölteni kellett használat előtt,"
Régebben sem volt ilyen, csak fel kellett párszor tölteni csutkára, lehetőleg lemerítést követően. De azok az akkuk már csak szép emlék amelyek miatt ezt kellett művelni. Nem a telefon volt az oka.
"Inkabb arra figyelj ne hagyd lemerülni nullára."
Laikus tévhit, az akkuba integrált védelmi elektronika 2,5 V-nál úgyis megszakítaná a működést, ha a telefon nem kapcsolna ki már efelett.
Tehát kétlépcsős védelem van, töltésre és kisütésre is. De az emberek fejéből kiverhetetlenek ezek a butaságok, állandóan visszatérő itt is.
Ha pedig véletlenül te vagy a visszatérő, akkor remélem, nem térsz vissza többé, ezzel az "információval", mivel kicsit unalmas is már.
Régen a Ni-MH akkut kellett / lehetett formázni, néhány töltés-kisütési ciklus eljátszásával.
"Régebben volt ez a telefonoknál, hogy..."
A NiMH akkuk körülbelül 2000-es évekre teljesen eltűntek.
Ezek szerint te 20+ éve nem vettél mobiltelefont?
Az nem úgy van, hiába volt 20 éve (nekem is), az emberi butaság folyamatos. Nem csak laikusok, de magukat hozzáértőnek képzelő kereskedők stb. még sokáig terjesztették ezt a hülyeséget, vagy terjed máig is.
Kedvenc hasonlatom a neoncső, amiben életében nem volt neongáz, mégis neonnak nevezik az emberek már vagy 50 éve.
(Nyilván a reklámvilágításokban, glimmlámpában stb. van neongáz, ami ugyebár narancsvörös fényt ad, azt is fénypor nélkül, tehát semmi köze a világítási fénycsőhöz.)
Meg a LED-izzó, amiben nincs izzószál, ezt verje ki valaki a fejekből, reménytelen... De főleg magyar honfitársaink jeleskednek ilyen és hasonlókban, külföldi fórumokon ezt nem nagyon érzékelem.
Klubb meg "terrás" HDD, agyrém...
3-mas, ha a LiPo akkut 2,5V-ra meríted, az már rég rossz :D nem teljesen butaság amit írsz, csak nem 2,5 V-nál kapcsol le az áramkör, hanem kb 3,3-nál.
Kérdező: nem kell "kisütni", sőt, nem is szabad. Ideális esetben legkésőbb 20%-nál töltőre kell rakni (de lehet 40-nél, 50-nél, vagy 85-nél is akár [bár akkor nem igazán érdemes]). Igyekezni nem 0-ra meríteni, mert akkor sérülhet a cella. Persze van ez ellen védelem (lekapcsol a telefon, ha túl kicsi a feszültség), de akkor sem érdemes kísérteni a dolgot. Ha megoldható, 20%-nál már dugd töltőre.
# 9 Szöveget értelmezni képes vagy? Ezt írtam:
"az akkuba integrált védelmi elektronika 2,5 V-nál úgyis megszakítaná a működést, ha a telefon nem kapcsolna ki már efelett. Tehát kétlépcsős védelem van..."
Amiről te beszélsz, a telefon kikapcsolási értéke, bár az is hülyeség szerintem, csak te találod ki. Meg arra sem gondolsz, hogy hiába kikapcsol bizonyos feszültségen ______terhelés alatt____, az nem egyenértékű azzal a cellafeszültséggel, amit utána mérsz, miután a feszültség már feljebb kúszott. Pontosan a terhelés megszűnése miatt kúszik feljebb, illetve a amiatt, hogy a műszer nem terhel rá, tehát nem esik feszültség az akku belső ellenállásán, mérés közben.
Azt viszont kikérem magamnak, hogy meghazudtolja az állításom egy olyan laikus figura, aki ilyen integrált védelmeket életében soha nem tesztelt, nem mért. Igen, én ezt konkrétan műszerrel megmértem, több esetben is, láttam dokumentálva is.
Az akkuba integrált védelem pontosan 2,5 V-nál szakítja meg az áramkört.
De ezt nem képes felfogni sok laikus, hogy amikor terhelés közben 2,5 V-nál megszakít, utána a kapocsfeszültség terheletlenül visszamászik 3 V körüli értékre. Tehát az akku ilyenkor még egyáltalán nincs túlmerítve, mert károsodás szempontjából az üresjárási feszültség számít.
Ja, de ehhez tisztában kellene lenni az áramforrások belső ellenállásának tényével, következményeivel, hogy ezt valaki megértse.
"nem teljesen butaság amit írsz"
Ne viccelj kispajtás, több évtizednyi elektronikai szakmai tudás és tapasztalat birtokában még nehogy meghatódjak... Sokat kell még neked tanulni ahhoz, hogy egyáltalán felfogd ezeket a dolgokat, ámbár szakmailag egyszerű alapfogalmakról van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!