Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iOS technikailag mennyire...

Az iOS technikailag mennyire különbözik az Androidtól? (Lentebb kifejtem a konkrét kérdéseket. )

Figyelt kérdés

Androidon nincs megkülönböztetve a bezárás és a háttérbe küldés funkció. A renedszer dönti el, hogy egy háttében futó alkalmazást csak felfüggesszen-e, vagy esetleg bezárja. Ez iOS-en is hasonlóképp működik?

Továbbá: automata indítás. Gyakorlatilag ha úgy írták meg az alkalmazást, az ha beledöglesz is magától el fog indulni. iOS-nél ez hogy van?

És tényleg csak a Store-ból lehet nem törött telefonra programot telepíteni?


2018. aug. 27. 14:32
 1/3 anonim válasza:

Anonim Inc csinált róla két videót:

[link]

[link]

2018. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyik különbség úgy tudom az, hogy pl. iPhone-on olyan alkalmazás is képes automatikusan feléledni valami hatására (pl. Viber-en jön üzenet) amely adott pillanatban alkalmazáskezelőben nem is fut, tehát nem fut folyamatosan, de ha szükség van rá, akkor jelez.

Én (úgy hallottam) hogy Android esetén ez nem lehetséges, összes olyan alkalmazásnak mindig futnia kell a háttérben, amelyre kíváncsi a telefon felhasználója.


Én így hallottam, Android-dal nincs tapasztalatom, nem szeretném ha e hozzászólásomból úgy tűnne, hogy egyik rendszert lenézem míg másikat nem, mert nem erről van szó.


Bár lehet nem is kellett volna írnom, mert Android-dal nincs tapasztalatom.

2018. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

Akkor nézzük: először is a két rendszer -habár hasonlóan Un*x-like, mégis az alapoktól teljesen eltérő módon működik.

Az első kérdésre: az Androidon lehetőséged van bezárni az adott alkalmazást, nem csak háttérbe küldeni. Csak a gyártói rendszerek ezt nem igazán támogatják... Megfelelő app segítségével viszont ez megoldható -vagy a LOS/CM esetén alapból rendelkezésre áll ez az opció. iOS esetén minden esetben a rendszer kezeli a háttérben futó appokat. És van egy sajátossága ennek a rendszernek az Androiddal szemben: a feladatütemezője úgy van beállítva, hogy az előtérben levő alkalmazás minden esetben az elérhető maximális prioritással fusson. Egyrészt ennek köszönhető, amit az Apple-userek szoktak említeni, hogy nincs akadás, lag... másrészt viszont ennek az az ára, hogy amennyiben fogynak az erőforrások, elkezdi szépen kilőni a háttérben futó folyamatokat -akár az alapvető rendszerfolyamatokat is. Aztán ha elfogy minden, akkor összeomlik...

Automata indítás: Android esetén ezt a jogosultságot elveheted a programtól és onnantól nem fog magától elindulni. Tény, hogy egyes makacsabb appokhoz szükség lehet root-hozzáférésre, de ez ritka.

És igen: az Apple csak a saját alkalmazásboltjából engedélyezi a programtelepítést. Alapból az Android is így működik, de ott lehetőséged van engedélyezni az ismeretlen forrásokat -iOS esetén a felhasználónak ehhez sincs jogosultsága. Az Apple nagyon sok beállítási, hangolási lehetőséget magának tart fenn, a felhasználónak jóval kevesebb jogosultsága van a saját készülékén, mint a gyártónak.

2018. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!