Androidhoz értők ide! Képernyőfelbontást hogyan lehet állítani pl. pc-ről? A többi lent.
Szóval van egy átlagos okostelefonom, aminek a felbontása 480x854, 240dpi. Szerettem volna yt-on hd-ban filmet nézni, ezért kirútoltam a telefonom, mivel amúgy sem volt már rá garancia. Jól is működött, azt leszámítva, hogy a funkciógombok nem működtek, de ez most lényegtelen. A dpi értéket akartam átállítani 240-ről 401-re (ami amúgy működött), de véletlen 4016 lett a vége, mert nem entert nyomtam, hanem 6-ot. Ebből kifolyólag a képernyő használhatatlan, a dpi-t visszaállítani nem tudom. Próbálkoztam már resettel, akkukivéttel, meg nyomkodtam a gombokat, képernyőt. Valahogyan nem lehetne visszahozni az élők sorába? lehetőleg anélkül, hogy törlődnének a képek róla.
Ja igen a telefon: lenovo a606
Bocsi a regényért :D
Ha a dpi értékét példáúl a build.prop -ban definiáltad, akkor a flashtool a megoldás. Viszont csak frissítésként telepítsd a jelenlegi (vagy frissebb) OS verziót (így adatokat nem töröl, de a rendszert helyrehozza). Valószínüleg a root manager -ed is el fog tűnni, tehát újra felkell majd telepítened ugyanúgy, nint korábban (Újra root -olni kellessz feltehetően).
Én a build.prop attribútumait állítottam csak át és utánna nem volt hajlandó a robot betölteni. Flash -eltem "upgrade" módban. Tiszta rendszert kaptam, kérte a jelszót, minden app/adat megvolt a root manager kivételével. (Az az egy app volt, amit én telepítettem rendszeralkalmazásként, az upgrade mód pedig csak a rendszert javítja/frissíti)
Ez így jól hangzik, de hogyan kell csak upgrade-elni?
Mert én csak úgy tudom, hogy minden adatot töröl. A firmware upgrade lehet az? Ha jól sejtem a "bios"-t/belső rendszert frissíti, vagy nem? A neten kevés upgrade-olós informávió van fent, csak ezért kérdezem. Egyébként androidot lehet frissíteni vele?
Abban a programban amit én használtam "emergency repair" néven volt a teljes törléses szoftvercsere és "firmware upgrade" néven a rendszerfrissítés. Utóbbi esetében ha ugyanazt a rendszerverziót telepíted, akkor ez végülis csak rendszerjavítás. (Korábbi rendszerveriót így ne telepíts, mert előfordúlhat hogy nem tudja kezelni az alkalmazásokat/adatokat... Arra való az "emergency repair") Az én készülékemhez csak egyféle leírást találtam (több helyen is, többféle megfogalmazásban), ami mind az "emergency repair" módról szólt. Ami csak annyival több, hogy a rendszer telepítése mellett minden adatot is töröl (Amolyan rendszertelepítés+hard reset...). Ha az upgrade nem javít ki egy hibát, akkor azt a telepített programok egyike okozza, ami általában nem teszi használhatatlanná a rendszert (persze kivételek mindíg vannak, pl.: boot alatt induló összeomló app okozhat bootloop -ot). Épp ezért ha csak a rendszerben van gond, akkor az upgrade elég a hiba javításra. Ha ez mégsem elég, akkor egy hard reset még szükséges, de az mint tudjuk csak az appokat/adatokat törli, a rendszert nem módosítja. Az "emergency repair" mindkettőt végrehajtja, pedig sokszor szükségtelen.
A firmware -re hat csak a flashtool -okkal végrehajtott művelet+ a felhasználói appokra, adatokra, ha az ember azt a módot választja. A "bios" vagyis a bootloader ilyen esetekben nem módosúl.
Igen, a "firmware upgrade" eredeti célja a rendszer frissítése az appok, adatok megtartásával. Gyakorlatilag viszont törli az egéssz rendszert beleértve a felhasználó által telepített rendszeralkalmazásokat adataikkal együtt és az esetlegesen módosított rendszer számára szükséges fájlokat is. Ez persze a belső tárhelyen lévő fájlokat nem érinti. Sőt a felhasználói alkalmazásokat és azok adatait sem. (Utóbbi miatt az appok ilyenkor tudnak gondot okozni és akkor a hard reset elkerűlhetetlen és ezzel minden adat eltűnik.)
Szóval ha csak a rendszerben van gond, akkor az upgrade rendbeteszi a rendszert. (Kivéve, ha elrontassz valamit. Szóval csak higgadtan, megfontoltan, gondolkodva csinálj mindent.)
Köszi a válaszokat, megy a pacsi!
A probléma megoldódott, bár a képek törlődtek. :(
De azért még utána nézek, hátha menti a telefonom felhőbe a szem. adataimat, bár nem valószínű. :(
Ennek legközelebbi elkerülésében tudsz ajánlani appot, ami menti folyamatosan a képeimet, szem. adataimat? Illetve van-e androidra biztonsági mentés, amit bármikor visszaállíthatok, mint Windowson?
A google szervereivel szinkronizálva a teló képpes menteni appokat adataikkal együtt a felhőbe (elméletileg). Beleértve a wifi beállításokat, névjegyeket, naptár bejegyzéseket, teendőket, könyvjelzőket... Persze ez beállítás kérdése...
Én nem használok olyan appot, ami autómatikusan készít backup -okat (hamar elfogyna a kártyán a hely, mert 100 -nál több app van telepítve...)
Manuálisan backup -olok időnként. Apk fájlokat TotalCommander -el; appok adatait System App Manager -el; névjegyeket, sms -eket Super Backup -al. A naptár bejegyzések pedig egyből felhőbe kerűlnek (nem google -ékhoz), így gond esetén a felhőben meg is maradnak. Minden backup -ot érdemes feltolni felhőbe, mert a kártya is sérűlhet...
Jaj, a végét kihagytam...
Olyan megoldások (root -olt eszközön) kivitelezhetőek, hogy a teljes rendszerről készíts mentést. De ehez custom recovery kell. És persze sok hely a kártyán.
Esetleg sz.gépre is lehet menteni, de az bonyolúltabb... Sajnos ilyen irányú tapasztalataim nincsenek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!