Ha veszek egy telefomt az interneten, kibontom, használom, és rájövök 14 napon belül hogy nem tetszik, akkor visszafizetik az árát?
#2: Régen volt 8 munkanap, de már 14 naptári nap az elállás.
Kibontva is visszaküldheted, csak legyen hiánytalan, no és a szállítási költség téged terhel kérdező!
1. Mindenképpen vissza kell hogy adják az árát.
2. Ha az átvételnél észreveszel valamit, még ott jelezni kell a futárnak.
3. Ha az átvételnél nincs baj, de később van, pl leejted, összekarcolod, elromlik, elreped, stb, akkor is kötelesek visszaadni az árát. Még akkor is ha a visszaküldéskor kifelejted a csomagból pl a töltőt.
4. Ha hibátlanul visszaküldtél mindent, megkapod a lóvét. Pont.
5. Ha nem hibátlanul ment vissza, akkor is megkapod a lóvét. Aztán bevizsgálják hogy mekkora a helyreállítás költsége vagy a hiányzó tartozék ára, stb.
ezt kiszámlázzák neked. Ennyi.
Ha simán problémamentesen visszaküldöd, még az se baj hogy nincs visszacsomagolva és nem az eredeti dobozában megy vissza, vagy nincsenek meg a kis tasakok meg fóliák amivel eredetileg csomagolták.
Az a lényeg hogy hiánytalan és sérülésmentes legyen.
Még egy, ha a neten vetted, de van üzlet ahová személyesen beviheted, ott is vissza lehet adni a legtöbb esetben, de erről előzetesen érdeklődj.
Az se számít hogy nem postázod 14 napon belül.
A lényeg, hogy 14 napon belül jelezd az elállási szándékod, lehetőleg írásban. Egy email és mellé egy telefon sem árt. Tájékoztatni fognak hogy mi a teendőd a visszaküldés kapcsán.
"Én nem hiszem hogy ha odab assza és elreped a képernyője akkor visszaadnak valamit."
Nem az a gond hogy te mit hiszel, hanem az hogy mire kötelezi a törvény az eladót. Amennyiben nem teljesíti a törvényi kötelezettségét, panasszal a fogyasztóvédelemhez lehet fordulni jogorvoslatért.
A gyakorlatban én is tapasztaltam hogy nem ismerik, vagy nem akarnak tudni róla hogy mi az eljárás ha a 14 napos kötelezettség ilyen módon komplikálódik.
De alapvetően a törvény nem ismerete nem ment fel annak kötelezettsége alól.
Nem ugyanez a téma, de nekem volt egy közlekedési esetem, ami miatt egy velem szemben szabálytalan autós ellen rendőrségi eljárás indult. Egy sima szabálysértésnek indult, nem is lett volna belőle semmi, de a srác addig ugrált, közlekedés veszélyeztetésére változott a dolog. Azért meg is büntették talán 160 ezerre. Reklamált, bíróságra vitte. Már voltam 2 tárgyaláson, ahol ismét büntetést kapott. Megint reklamált, az újabb adatok ismeretében már úgy néz ki hogy a vád is megváltozik és büntetőügy lesz belőle és még hozzá jön hatóság félrevezetése is, ő és a tanúja is ellentmondásba keveredtek a saját vallomásukkal. Ilyenkor ha veszít, a perköltség is az övé. Én amikor ilyenre megyek, hiába kocsival megyek, veszek előtte számlára 6 buszjegyet, be is adom hogy számolják el a költségem.
Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy telefon vagy nem telefon, a szabályok mindenre, mindenkire egyformán vonatkoznak, akkor is ha nem tetszik. Nincs olyan hogy saját szabály, meg nem szokták így meg úgy.
Nem szokás kérdése. Le van írva hogy ilyenkor mi az eljárás. Ha nem úgy tesznek, annak a következményét vállalniuk kell. Csak a vásárlók ezt szintén nem tudják, vagy nem mernek ellentmondani.
Köszönöm a hasznos válaszokat.
Olvasd már el, hogy mit írt a 4. Válaszban: "5. Ha nem hibátlanul ment vissza, akkor is megkapod a lóvét. Aztán bevizsgálják hogy mekkora a helyreállítás költsége vagy a hiányzó tartozék ára, stb.
ezt kiszámlázzák neked. Ennyi. "
Hogy először visszaadják a fél millát szó nélkül és utána kiszámláznak 400 kárt? És türelmesen megvárják hogy kifizesd? Már ha egyáltalán elismered a kárt.
Ti túl sok micimackót néztetek az oviban!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!