Androidos telefonra miért mondják, hogy idővel belassul?
Vagy ellenpéldának ott van az általam használt Xperia T.
CM13-as rendszerrel minden működik rajta rendesen. Persze nem hasonlítható össze egy mai csúcs kategóriás telefonnal, de bőven használhatóan futtat minden alkalmazást.
Vagy az sem mindegy, hogy az iPhone kvázi a legdrágább telefon, egy hasonló árú androidos szintén sokáig használható telefon marad.
Csak ugye sokan megveszik a 20-30 ezres telefonokat, amik már újonnan is "éppen csak elég" kategóriásak, telerakják minden szarral, aztán csodálkoznak hogy nem fut megfelelően.
Pusztán maga a telefon, eredeti szofveres állapotban, karbantartva nyilván ugyanúgy fog működni 10 év múlva is. Ahogy itt páran írják, az alkalmazások folyamatosan növekvő gépigénye miatt van a jelenség. Pl. Időkép app. Nemrég még használható volt egy gyengébb telefonon, de a mai verzió már ugyanezt a készüléket padlóra küldi, fagy, használhatatlan. Szóval úgy nagy általánosságban (most nem pont az Időképre gondolva) az app fejlesztőknek is kijárna egy szálkás, kutyaszaros husánggal való végigkenegetés... Lassan egy szaros notepad apphoz is 4 mag meg 1GB rom kell.
És ez természetes igaz más számtech eszközre is, pl. pc, csak ott érdekes tudathasadással mindenki szó nélkül tudomásul veszi, hogy a mai programok keservesen futnak a régebbi gépeken. Bezzeg az android, az aztán hogy lassul!
Köszönöm a válaszokat!
Szeretnék mostanában egy telót venni kb 70-80 ezres árban! Nézegettem a samsung j7 2016-ot! Igazából nem facebokozok mert nincs is ,nem játszom mert arra ott az asztali gép. Videózás böngészés fényképező ami még nagyon fontos! kevés fénynél is jó képet csináljon!
Azt sem mondanám hogy csak az alkalmazások igényének növekedése miatt lassul be...
Maga a rendszer ilyen.
Ha már nagyon vacak, és nyomsz egy gyári visszaállítást, meg felteszed rá frissen amik addig is voltak, akkor egy darabig megint gyorsabb lesz, pedig ugyanazok az appok lesznek rajta.
Aztán kezdi megint teleszemetelni magát, és lassul.
iOS alatt ez nem igazán jön elő. Inkább csak főverzió váltásoknál lehet nagyobb igénye.
Az én Androidos telefonom nem lassult semennyit az idők folyamán és nem értem hogy miért. Sokaktól olvastam itt ezt a lassulás dolgot, szóval csak lehet benne valami, de nálam nem jelentkezett, pedig szerintem amilyen telefonom van és ahogy használom, az alapján kellett volna, hogyha olyan gyakori ez a probléma. Nem azt mondom hogy nem létezik ez a probléma, én csak azt tudom hogy én hogyan használom és hogy nekem nincs ilyen problémám. Lehet csak szerencsém van. Leírom én hogy használom.
Lg Leonom van, ami olcsó, huszonvalahányezres asszem, alsó kategóriás telefon, 1 gb memória, 8 gb tárhely. Majdnem másfél éve van meg. Napi szinten sokat használom netezésre, facebookon beszélgetésre, youtubera. A facebook és messenger appokból nem a light hanem a teljes verzió van fent, tökéletesen működnek, minden értesítést megkapok. A neten is minden oldal bejön mindig. Időnként emailezek, térképet nézek, használom a navigációt, fényképezek, zenét hallgatok, nehányszor videóztam, ilyesmi. És időnként teszek fel játékot, pár napig játszok vele aztán törlöm, egyszerre 1-2 van fent. Ezek nem nagy grafikus igényű játékok de nem is a legegyszerűbbek. Pl Pokémon Go, Clash of Clans, stratégiai játékok. Mindegyik futott eddig és teljesen jól. Összességében tehát jól működik a telefon, minden megy rajta, játékok indításánál, appváltásnál, neten nagyobb oldalak töltésénél várni kell kicsit, de nem nevezném lassúnak, nem kell sokat várni. És újkorában is ilyen volt, meg most is, semmi lassulás nincs. Sőt gyorsult :) Mikor frissítette magát 5.valamennyiről 6.0-ás androidra akkor megtáltosodott és majdnem kétszer olyan gyors lett a töltési időket nézve, azóta is olyan hónapok óta.
És fontos megjegyeznem hogy semmi karbantartást nem csinálok, egyszer sem állítottam vissza a gyári beállításokat. Csak amit nem használok appot, játékot azt mindig letörlöm, de csak simán eltávolítom, a háttértárról sosem töröltem külön semmi fájlt.
Sőt még újraindítani is ritkán szoktam. Ezt sem értem mert mindenhol azt mondják hogy időnként újra kell indítani, de én ha egy hónapig nem teszem, akkor se lassul semmit. Néhány hetente azért szoktam, amikor eszembe jut, biztos ami tuti.
Ja amúgy a fényképek, zenék sd kártyán vannak, de minden más, alkalmazások és minden adatuk a telefonon.
Szóval nem értem, szerintetek nekem miért nem lassult le? És akinek lassul az hogyan használja?
Ennyiből bőven kitelik egy Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition 3/32 okostelefon (vagy mikor elérhető lesz, akkor egy Vernee Apollo Lite), az Eustock-ból rendelve és magyar garanciával adják.
Amúgy több éve használtan vettem egy Motorolát és nem bántam meg. Sosem fagyott le, pedig egy jó ideig használva volt.
Régen volt inkább jellemző, ma már nem nagyon van ilyen.
Tudod annó az ember megvette a 20ezres androidot, (4-5éve) az lassú volt, fagyott, majd megvette a negyedmillás ájfónt és az jó volt, ergo soha többet android. Logic
Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy az iPhone tulajok jelentős része olyan, mintha valami görbe tükrön át látná a világot.
Munkahelyemen vagy 5 kollégámnak is iPhone van, mindegyik isteníti, az egyik azzal jött, hogy számára az okostelefon egyenlő az iPhone-nal.
Aztán mellette meg hallom a panaszokat, látom a hibákat.
Például volt olyan hiba, hogy lementek a mélygarázsba, ahol nincs térerő, majd mikor visszajöttek, akkor a telefon ugyanúgy nem találta, újra kellett indítani. Vagy panaszkodnak hogy hívást nem tud felvenni, meg belassul a telefon, újra kell indítani hogy megjavuljon. Vagy az, hogy a zsír új iPhone 7-es óránként "üres" hibaüzenetet dob fel, az sem éppen bizalomgerjesztő.
Persze ha megjegyzem mekkora gáz, hogy napi 3x indítja újra a 250 ezres telefonját akkor én vagyok lehurrogva, mert az iPhone a legjobb.
Vagy megkapják a régebbi telefonjukra az istenített iOS X+1 frissítést, aztán sírnak hogy lassú, meg hogy lehetne visszatenni az előzőt, mert belassul...
És ezt nem azért írom mert zsigerből utálom az iPhone-t, nem is azért mert irigykedem mert én "biztoscsóróvagyokakinemvehetimeg", csak azért, hogy lássuk, az iPhone sem tökéletes.
Szerintem egyáltalán nem alaptalan a belassulás, különben nem terjedne ennyi sztori róla.
Azóta már kicsit javult a helyzet, de a 2.xx, 4.xx-es korszakban simán fel tudott hízni a rendszer normál használat mellett annyira, hogy ha nincs alatta elég vas, akkor érezhetően lassuljon.
Pl. dalvik cache-t, alkalmazás cache-eket érdemes volt tisztítani időnként, mert hajlamos volt teleszemetelni, és nagyon gyakran emiatt volt a lassulás.
5.0 óta már kicsit változott szerintem a helyzet, bár én továbbra is azt mondom, hogy minden rendszernek jól jön, ha időnként kap egy újrarakást (úgyis lehet már mindent menteni felhőbe).
Az újraindítást is onnan jön, hogy kernel/OS/alkalmazás szintű hibák minden rendszerben vannak és lesznek (plusz a remek memory leak), így előfordulhat, hogy egy anomáliát reboottal a legkönnyebb megoldani. Ez is inkább a driver bugok, vagy régebbi(/nagyon bétás) rendszerek esetén szükséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!