Egy idő után belassulnak az Androidos telefonok, ez tényleg igaz? Miért?
Ökölszabály:
Nincs jó meg jobb.
Az egyiknek is vannak előnyei és hátrányai, a másiknak is.
Pusztán az elvárások határozzák meg a felhasználói élményt.
Ha nincs semmi elvárásod, jó lesz.
Ha túl sok van, egyik se lesz jó.
Nekem két androidos telefonom volt.
Az egyik egy Sony Xperia Arc volt.
Az kb 3 éven belüe úgy belassult, hogy én nem is értettem, kb kuka lett belőle.
Most egy Z1 van, az hasít, de még csak 1 éves.
Páromnak Samsungja van, az is kezd már lassulni.
Nem tudom miért csinálják.
Az Iphone-nal meg az a baj, hogy drága, annyiból veszek 3 ilyen Z1-et.
Az Android/IOS vitába nem mennék bele, most kizárólag a te kritériumod szerint vizsgálom.
Az "elavulás" oka a telepített szoftverek frissülése. A fejlesztők folyamatosan újabb és újabb funkciókat tesznek a programokba, amik így nyernek további funkcionalitást - amit gyakran te nem is használsz - de ennek az az ára, hogy az alkalmazás nagyobb lesz, több memóriát használ, lassabban fut.
Mivel a hardverek évről-évre erősebbek lesznek, van egy bizonyos kompromisszumszint, amit lehet tartani. Ez körülbelül ott van, hogy egy négyéves drága, vagy egy hároméves olcsóbb telefonon fusson a szoftver.
Mit is jelent ez a négyéves szint (drága telefonokat nézzünk). Ez ma egy iPhone 5 vagy egy Samsung Galaxy S3 vagy egy Google Nexus 4. Ezek ma még működőképes telefonok (a Samsung kicsit gyengébben teljesít, ennek hardveres oka van).
Ez a 4 év kevesebbnek tűnik, mert általában már egy évesen veszed meg (iPhone-t meg akár 3-4 évesen is vehetsz).
Az alsó kategória Androidból azért ilyen rövid élettartamú, mert ott a gyártók szeretik pont olyan erősre hangolni a telefonokat, hogy abban az évben még legyen jó. Erősebb komponenseket drágább lenne használni. Általában a nagyobb memóriával (RAM és háttértár) szerelt készülékek jóval tovább bírják. Ma 2GB alattit nem érdemes venni.
Az iPhone / Android különbségről:
Az iPhone rendszerén, az iOS-en nem frissülnek olyan drasztikusan a rendszeralkalmazások. Az Androidon a Google szolgáltatások, a Play Store (olyan programok, amik mindenképpen fenn vannak a telefonon) annyira meghíztak és sok erőforrást használnak, hogy belassítják a telefont. IOS rendszeren ez a jelenség nem olyan erőteljes, ott csak a letölthető appokkal van ugyanez a probléma.
Remélem ezekkel az informmációkkal választ kaptál a kérdésedre.
További gyakorlati megfigyelés: A flagshipek (a gyártók legjobb telefonjai) gyakran jóval tovább bírják, azokat lehet négy-öt évig használni a megjelenésüktől számítva (általában a Samsung kivétel, de most az S6, S7 szerintem jó lesz addig). Az Apple azért tűnik annyira felsőbbrendűnek, mert az csak ilyen telefonokat gyárt. De telefont nem tudsz három-négy évnél továbbra venni, egyszerűen annyira elhalad fölötte az idő. A gyári rendszert vissza tudod rá rakni, letilthatod a frissítéseket, kereshetsz régi verziókat a programokból és akkor használható marad. De akkor már úgyis a korszerűbb programokat akarod majd futtatni.
#6 "Az "elavulás" oka a telepített szoftverek frissülése. A fejlesztők folyamatosan újabb és újabb funkciókat tesznek a programokba, amik így nyernek további funkcionalitást - amit gyakran te nem is használsz - de ennek az az ára, hogy az alkalmazás nagyobb lesz, több memóriát használ, lassabban fut."
Na ez úgy hülyeség ahogy van, szinte kizárt hogy ilyen előforduljon (maximum extrém esetben). Ha van olyan alkalmazás amit direkt úgy frissítenek, hogy több RAMot igényeljen, az a fejlesztő hibája.. Ilyenkor törlöd azt a trágya alkalmazást és találsz szépen alternatívát.
Elmondom én hogy mi a lassulás oka Androidon.
A felhalmozás és a hozzá nem értés... Amint valaki telefont vesz, egyből tölti is rá a Facebookot, Messengert, Snapchatet, Vibert és a maradék 50 appot a szociális interakciójára. Mint tudjuk, ezek az alkalmazások kivétel nélkül a háttérben futnak, zabálják a RAMot. Namármost, az androidot úgy tervezték, hogy elbírjon kb 4-5 ilyet és még fusson tök normális sebességgel. De ha egyszerre 10et akarsz futtatni és nem korlátozod le őket akkor bizony lassulni fog.
Ok, lassul.. Mit gondol ilyenkor az átlag user?: "Biztos Vírus!" Beírja hát a Play Áruházba hogy vírusírtó, letölt 3at, természetesen azok se csinálnak mást csak RAMot esznek.
Erre jön még rá a Clean Master, régi barátom, a legerőszakosabb és utálatosabb alkalmazás, többet árt mint használ, de persze a placebo-hatásért nagyon szereti mindenki.
"De jaj, hát ez egyre lassabb, már a Clean Master se segít!". Mondja a felhasználó. Factory Resetelni persze nem akar, mert lusta helyrehozni amit elb*szott. Eladja inkább a telefont, mondván hogy az Android rossz és vesz egy IPhonet (300 000 Ft-ért), ami nagyszerűen elfuttat egyszerre 30 Facebook-alternatívát, mert eleve erre lett tervezve. És lássuk be, másra nem is alkalmas igazán..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!