Lithium polimer akkumulátor kímélő módban való használata. Mit tudsz róla?
Ez alatt azt értem hogy volt egy Xperia X8 li-polimer akkuval ami már nem a gyári volt és már elég rossz volt elkezdtem egy 125mA/h töltésű töltővel tölteni 10 óra alatt töltődött fel viszont kétszer tovább bírta. Utána lett egy Huawei 4800mA/h akkumlátorú táblagépem amit ez a töltő 40 óra alatt töltött fel viszont jól bírta.
Egy kollégámnak nem akarta tölteni a gyári töltő a telefonját mert egy szoftver akkumulátor kímélő üzemmód miatt nem engedte csak óránként 1%-ot.
Mit tudsz az alacsonyabb milliamperes töltésről a lithium polimer akumlátorral kapcsolatban?
Még annyi hogy az xperia telefonom néha feltöltöttem az 1250mA/h akkut 1000mA/h töltővel 30 perc alatt töltődött fel az aranyozott 5cm vezetékkel. Viszont egyik napról a másikra ment tönkre és pont ezen a töltőn volt amikor tönkre ment. 100mp bírta az akku!
Az előírt töltő 450mA/h volt. A 4800mA/h -nak meg 1000mA/h az előírt. És beszéltem egy szervizessel aki azt mondta hogy az előírnál nagyobbat ne de a kisebbtől baja nem lesz ha a volt megegyezik.
Miért vannak ilyen tapasztalataim? Van benne valami?
Mi van ha a kisebb töltés tényleg kíméli az akut?
Neked mi a véleményed az én tapasztalataimat nem figyelembe véve!?
Semmi jelentősége.
A töltésvezérlő határozza meg a töltőáramot és nem a tápegység.
Én a Galaxy S3 akkuját 1000 mA töltőáram környékén töltöm. Nem összekeverendő az 1000 mA-os töltővel!
Nekem a töltőáram annyi amit mérek. Ja, és nincs gond a 3 éves akkuval.
Annyi igaz hogy ha már az akku a végét járja, kisebb árammal jobban lehet tölteni, mert akkor a feszültség nem lesz magasabb és az ablak komparátor nem kapcsolja le a töltést idő előtt.
De valójában nincs jelentősége egy jó akku esetén.
"És beszéltem egy szervizessel aki azt mondta hogy az előírnál nagyobbat ne de a kisebbtől baja nem lesz ha a volt megegyezik. "
Szóval ez fájó mondat egy szervizes szájából.
Ha találkozol vele legközelebb nyomj le neki egy sallert és ha kérdezi hogy miért, akkor még egyet.
Csak utána mondd el miért kapta.
Telekomos telefonos szervizessel beszéltem. Öreges hangja volt és japáncigányúl beszélt.
Amúgy vannak dolgok amiktől magam jöttem rá. Az akumlátor lefagyatásásós javítása. Régi li-ion akku egy 15 éves sony z320 azt hiszem és az aku nem bírta. Miután levettem a töltőről lemerült és egy percen bellül még a kikapcsolást sem tudta végrehajtani. A töltési idő viszont 2 óra volt. Lemerülve beraktam egy napra a fagyasztóba utána egy napra szobahőmérsékleten kiolvasztottam majd feltöltöttem. 30 percig bírta utána az aku! Ez 2 éve volt most már 3 órát bír az aku a művelet óta. Na és itt milyen kémiai folyamat játszódhatott le az akkumulátor belsejében?
Költői kérdés csak érdekességként írtam le.
Én úgy magyaráztam: A lithium újra kikristályosodott az akkumulátorban! Amúgy a rossz lcd-vel is működik ez a trükk. A sonyeriscsony z310i leesett és elfolyt az lcd fekete lett. Lefagyasztottam és utána pár órán át jó volt le tudtam menteni az adatokat majd újból rossz lett. Pedig az LCD Az: RBG felbontású és a benzoid folyadékkristály nem fagyot meg de a műanyag megvetemedett a folyadék újra rendeződött és sok véletlen és isten hatalmánál fogva működött pár percig.
Ez is egy személyes tapasztalat csak ennek tudományosan utána jártam miután alkalmaztam.
Erre se kellj válaszolj csak működött nálam és ha nem lesz mit veszítened akkor érdemes kipróbálnod. 3 embernek tanácsoltam mindhárom mai napig használja a telefonját ami fagyasztásos módon lett újból üzemképes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!