Milyen egy rootolt mobiltelefon? Miért jó rootolá tenni? Mi változik meg? (részletesebb kérdés)
Rendszergazdai jogosultságokat kapsz.
Ha nem értesz hozzá, akkor akár működésképtelenné is teheted a telefont. Vagy ha a rootolás közben valami gikszer történik, akkor is lehet bootloop a vége.
Ha nem kell valami spéci apphoz, akkor nincs is rá szükséged.
Rootolás= Rendszergazdai jogosultság(bármit megtehetsz)
Szóval mivel az Android egy linux ezért a a felhasználók jogosultságait is hasonlóan kezeli a többi linuxhoz. Android esetében mindenki átlagos felhasználó.
Tehát: tud telepíteni .apk alkalmazásfájlokat, módosíthatja az átlagos beállításokat és rendelkezik írási és olvasási jogosultsággal az internal SD(belső, felhasználónak fentartott memória részleg) és extrenal SD(SD kártya) felett.
A root felhasználó(Rendszergazda,Admin...stb): 100%-os hozzáférés a teljes fájlrendszerhez, vagyis rendszerfájloktól és telepített alkalmazásoktól egészen a konfig fájlokig és így tovább.
Miért nem root alapból mindenki a saját telefonján?
Mivel root user-ként könnyen hozzáférünk olyan dolgokhoz amiknek a törlésével, módosításával, áthelyezével illetve még sok más módon árthatunk a rendszernek sőt akár működésképtelenné is tehetjük a rendszert.
Előttem lévők leírtak mindent amit tudni kell a root-ról. Én anno a Sony Xperia Mini(ST15I)-met rootoltam, és használtam rootoltan egy évig, de megérte, mivel akár a processzor órajelét is tudtam állítani, stb.
Viszont egyszer megakartam változtatni a bootolási kép(eket) és sajnos véletlenül kitöröltem a bluetooth.apk-t és utána nem működött a Bluetooth a telefonon.
Persze,ezt is meglehetett volna oldani, hogy másik ROM-ot rá flashelek, de én már nem foglalkoztam vele igazán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!