Miért ilyen idióta a mobilok hardvere és szoftvere?
Mintha a legtehetségtelenebb informatikusokat alkalmaznák.
A hardverrel az a gond, hogy gyakorlatilag lehetetlen bővíteni. Az SD-kártya csak háttértár, az nem teljesértékű hardver.
A szoftverrel meg az a gond, hogy a gyári programok 90%-a csak a belső memóriában hajlandó futni, és nem lehet áthelyezni a háttértárba, így foglalják az értékes helyet, és az ember igencsak hamar hardverkorlátokkal találja magát szemben.
Régen képesek voltak a programozók alkalmazkodni a bruttó 64 kB-hoz, ami nettóban csak 38911 byte volt. Mellette meg ott volt a háttértár, ami 360 kB volt. És ebből mindent ki tudtak hozni.
Most meg csak memóriafaló programokat tudnak készíteni, holott a mobileszközöknél ugyanúgy kemény hardverkorlátok vannak.
Miért nem lehet megoldani a dolgot?
Vagy készítsenek kisebb méretű programokat, vagy gyártsanak könnyen bővíthető hardvereket a mobileszközökhöz is.
"Régen képesek voltak a programozók alkalmazkodni a bruttó 64 kB-hoz, ami nettóban csak 38911 byte volt."
Csak azt felejted el, hogy ehhez 160x200 pixeles felbontás tartozott 2 színű attributumos megjelenítéssel. Nem HD felbontás millió színnel.
Akármennyire is alkalmazkodnának a programozók azzal a teljesítménnyel a beépített kamera egyetlen képét órákig tartana lementeni.
Valószínű hogy amiatt mégjobban durrognál mint most!
A másik a verseny. Olyan erős a piaci verseny, hogy nincs idő optimalizálni és kellőképpen tesztelni semmit. A lehető leghamarabb tegnapra kell piacra dobni az új modelleket még a többiek előtt, akik ugyanezt akarják.
"egyrészt a hardver gyakorlatilag bővíthetetlen"
Ez a hordozhatóság és a miniatürizálás átka: hogy hordozható legyen, kompakt, és strapabíró, úgy rakják össze, hogy ne lehessen könnyen szétszedni és ne törhessen le valamelyik csatlakozója - ezáltal csökken a bővíthetősége. Bár ott van a Bluetooth, a Wifi, az NFC, az USB - adva vannak a bővítési lehetőségek.
"másrészt meg az, hogy a programok 90%-a csak a memóriában fut, és nem tehető át a kártyára"
Ennek meg a fő oka a memóriakártya írhatóságának sebesség- és élettartambeli korlátja.
Egy telefont, de más ilyen kütyüt sem hasraütés szerűen a sufniban tákol össze két közmunkás..
Hosszas előkészítés, piackutatás, mérnöki munka előzi meg a prototípus létrejöttét...aztán jön a vállalati értekezlet, ahol a marketinges vázolja a várható profitot..na, ez a varázsszó..
ha elfogadja a tulajdonosi tanács, aki a részvényeseket is képviseli, akkor indulhat meg több száz, illetve több ezer ember munkája annak érdekében, hogy a nagytudású, igényes fogysztó a nehezen összekuporgatott kis pénzecskéjéért kaphasson valamit, amire ő is büszke lehet...
jah...hogy vannak fanyalgók? azok nem veszik meg,esetleg a konkurrencia termékét részesítik előnyben..
a profitéhség hajt mindent, az viszi előre a műszaki fejlesztést(is). Ha nem viszik a készüléket, akkor bukta van, lapátra kerül a fejlesztés, majd jönnek újak, akik jobbat próbálnak készíteni...
Hogy van, aki ezt is kevesli? ő biztos tud jobbat készíteni, csak még nem sikerült elektronikai céget alapítania.
ez van.
"...másrészt meg az, hogy a programok 90%-a csak a memóriában fut, és nem tehető át a kártyára. Miért?"
Szerintem 100%-a ott fut. Máshol nem nagyon teheti. A háttértár az háttér tár, az operatív memória meg teljesen más.
A PC-den sem futhatnak programok magán a HDD-n. Onnan töltődik be az operatív memóriába és az utóbbiban futtatja a processzor.
"Na de régen a kötött hardver miatt kihozták a maximumot, most meg nem próbálják meg ezt tenni."
Most is kihozzák belőle a maximumot. Csak éppen ez a maximum nem ugyanaz a maximum amit te annak szeretnél.
Olyannyira kihozzák a maximumot hogy még többet is, ezért lassúak a szoftverek, ezért kell GHz és ezért rövid az akkumulátoros üzemidő.
A gyártó érdeke jelentősen eltér attól amire te gondolsz.
Persze írhatnád, hogy a Commodore64 gyártójának is hasonlóak voltak az érdekei.
Ez részben igaz, de nem gyártott még 40 másik cég C64-hez hasonló gépet úgy, hogy 1-2 havonta jöttek ki új típusokkal. Ráadásul ilyen mennyiségben ilyen technológiával ilyen bonyolultsági szinten.
Ez a véleményem a jelenlegi helyzetről.
Ugyanakkor maximálisan veled értek egyet és pont ezért vagyok biztos abban hogy a C64 időkben volt valami ami ma hiányzik!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!