Mi a különbség a TFT az IPS és az AMOLED kijelzők között?
A TFT kijelző gyakorlatilag a sima LCD kijelző aktív mátrixos változata (vékonyfilmes tranzisztor), ahol minden egyes képpontot egy-egy önálló tranzisztor alkot, amely aktív állapotban képes egy világító pontot előállítani. Olcsó, de nem túl minőségi, ahogy az előttem szóló is mondta, a betekintési szögek alacsonyak, a színek fakók, manapság már csak inkább az alsó-középkategóriás telefonokba teszik bele pénzügyi megfontolásokból.
Az IPS technológia klasszisokkal jobb, (In-Plane Switching - síkban váltó technológia), működése a folyadékkristály-részecskék az üvegsíkokra merőlegesen történő elhelyezésén és azoknak a párhuzamos irányba való forgatásán alapszik. Viszonylag drága megoldás, ám közelítőleg 180 fokos betekintési szögek jellemzik, kiváló színreprodukcióra képes, és a feketéi is jók (bár nem jobbak, mint az AMOLED paneleké).
A (Super)-Amoled (aktív mátrixos szerves fénykibocsájtó dióda) paneleknél háttérmegvilágítás nincs, hanem minden pixelt egy-egy világító dióda szolgáltat. Így a fekete fényerő nulla (mivel fekete színnél nincsen világító pont), a kontrasztaránya kiváló, a betekintési szög is 180 fokos, viszont megfelelő szoftveres korrekció nélkül a színreprodukciója eltolódhat kissé a "melegebb" színek irányába, azaz kicsit "műnek", túl digitálisnak hathat a kép. Előnye, hogy az IPS-nél olcsóbb, valamint jobban kíméli az akkumulátort, lévén nincs szükség háttérmegvilágításra ahhoz, hogy képet állítson elő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!