Megbízhatóság és frissítések szempontjából mindenképp. Android ugyanakkor több lehetőséget nyújt mindkét rendszernél pl testreszabás tekintetében.
2014. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 kiss laci válasza:
a ios es wp valamivel röghöz kötöttebb rendszerek. Viszont "gyengebb" hardverrel is stabilabb mint az Android. Az Android ugyanakkor temérdek dologra hasznalhato sokkal szemelyre szabhatobb. Csak sokat kell függőzni rajta.
De pl a wp iphone adja magat. Nem fuggo standard hetkoznapi hasznalatra jobbak.
2014. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Igen. Az pedig, hogy az Androidon van minimum 60 db zseblámpa alkalmazás, az nonszensz. Az Android szép, tele színekkel, de ennyiben ki is merül. Ja még annyi a nagy előnye,hogy a Google a keresőmotor, ami jelenleg még sokkal jobb magyar viszonylaton, mint a Bing.
2014. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 kiss laci válasza:
Azt tudom hogy az iphone nal a menü grafikus felületi megjelenítése elsőbbséget élvez azaz képes belassítani a böngészést letöltést adatátviteleket bármit csakhogy a grafikus megjelenítés rovására ne menjen.
Androidnál ez pont fordítva van minden erőforrást elvesz ha megterhelő műveleteket zip csomagolás másolás stb és a menü elkezd brutálisan szaggatni
2014. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Igen. iOS-t kb. 1,5 hónapig használtam, WP-t 6 hónapig, és Androidot másfél évig. 3 közül egyértelműen a leggyengébb rendszer az Android. Egyszerűen érződik rajta, hogy sok minden úgy lett összegányolva. Megakad, lefagy, kiakad, lassú... Ha megnézel ugyanolyan hardveren egy WP-t, meg egy Androidot észre fogod venni, hogy mennyivel gyorsabb a WP, ráadásul sokkal stabilabb is. Következő, amit látsz, hogy soha nem kapsz hibaüzenetet, meg hogy az alkalmazás nem válaszol, stb. iOS-el ugye kevés a tapasztalatom, de mindenképp minőségibb rendszernek tartom, mint az android. Nem fagy le, türhető a sebessége. Igazából androidnál a legidegesítőbb a csomó hiba. Főleg mondjuk ha olyanok történnek, hogy felhív valakit, meg nem tudsz felhívni valakit. Ilyet sem az iOS sem a WP nem produkál.
2014. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 kiss laci válasza:
a vicc az egyebkent hogy az Android is a Linux egyik "mellekvágánya".
A Linux meg pont a kis hardware igényről a stabilitásról híres. Szóval rémes hogy egy neméppen kispályás minimum Tegra 3 4 vagy Snapdragon 800 adatfeldolgozó lapka kell hozzá hogy aránylag stabilan elfusson rajta minden.
2014. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Ennek az az egyszerű oka, hogy csak a kernel linux, fölötte a grafikus felület meg minden már Java-n fut, ami viszont köztudottan elég lassú. WP-s vagy iOS telefonokon meg nem Java alapon fut a rendszer, emiatt sokkal hatékonyabb, meg gyorsabb is. Egyszóval nem a linux tehet róla, hogy lassú a telefon, hanem a Java, ami használja a linuxot (meg rajta keresztül te a telefont). De való igaz, egy jóval erősebb hardver kell ugyanannak a teljesítménynek az eléréséhez android alatt, mint a másik két rendszeren.
2014. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Igen, sokkal stabilabbak és jobbak VÉLEMÉNYEM SZERINT!
2014. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
#7: valóban a Java nyelv a Google által elsődlegesen ajánlott megoldás, ugyanakkor semmi köze az "igazi" Javához a rendszernek. Az ugyanis a Google megoldását használja, JVM helyett DalvikVM futtatja az appokat (jelenleg, Android L-lel az ART (Android RunTime) váltja le, ennek előzetes változata már KitKat-ben is benne van, kikapcsolva). Ami közös, az a virtuális gépes megoldás, de ez a Windows Phone-ra is igaz.
2014. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Ez csak egy ötlet volt, hogy miért lehet lassú. De azt hiszem azt mindenképp el lehet mondani, hogy a WP tervezésénél fogva gyorsabb rendszer, csak úgy, mint az iOS. Nyilván hatékonyabban lehet programozni valamit, ha célzottan tudjuk, hogy miket tud, meg milyen, mintha egy csomó kérdésben nem lehetnénk biztosak, ezért nem is építhetünk rájuk.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!