Mi a különbség az androidos telefonok és a windows phone-ok között?
Az Android-ot a Google fejleszti, a Windows-ot a Michrosoft.
Az androidos mobilokra milliónyi alkalmazás van, Windowsra még csak pár ezer ha jól tudom. Az Android testreszabható, a Windows-ot viszont nem alakíthatod át. A Windows viszont biztonságosabb a hackerek ellen; viszont még a legtöbb alkalmazás nem telepíthető rá, mert ez az operációs rendszer még nagyon új...
... ÖSSZEGEZVE : Mindkettő jó, rajtad áll hogy a fenti szempontok alapján melyik tetszik jobban.
Az a "pár ezer" alkalmazás már több mint 200.000 felett jár, és egy átlag felhasználó semmit sem hiányolhat. Egyébként, alkalmazások számában soha nem is fogja utolérni a Play áruház kínálatás, hiszen az Android 2008 óta halmozza az alkalmazásait, WP meg év szerint 2010, de inkább a WP8-tól (2012) számítandó ez. Szóval annyira azért nem új a rendszer, de újabb mint az iOS és az Android.
WP is testreszabható, az élő csempék méretét, elhelyezését, háttért (8.1) is lehet állítvani, nem beszélve a csengőhangokról, a zárolási képernyőről, stb- stb-stb.
Hát az operációs redszer! :)
Az android nyílt forráskodú emiatt sokkal több alkalmazás van rá és telefon gyártók is szeretik mivel nem kell fizetniük, hogy rá rakják a telefonjukra. A fejlesztők is szeretik mert ingyen lehet rá fejleszteni.
De sajnos a gyártók néha elrontják mikor saját képükre formálnák. De a nexusok referencia készülékek olyanok (mint a wpsek vagy az ipohneok) ott sokkal jobban működik. De minden gyártó csinál jókat is! Csak először nem mindig sikerül nekik de majd frissítéssel kiküszöbölik a hibákat csak ez nem mindig két nap.
A windows pohne rendszere zárt. Ez azt jelenti fizetni kell a fejlesztőknek, a telefon gyártóknak is. Emiatt viszont kevesebb alkalmazás illetve több jobb alkalmazás pénzes rajta! és ez is egyfajta referencia mivel a microsoft megszabja a határokat mi a minimum amire engedik rátenni.
Az android multitaskja igazi multi task amin folyamatosan futtnak alkalmazások egyidőben mind. Ennek csak a ram és felhasználó szabbhat határokat.
A windows pohne multitaskja nekem nem tetszik. Mivel ez hibernálja (elmenti ott ahol abba hagytad majd vissza tőlti mikor újra használnád de közben nem fut.) Windows pohnen olyan hogy alkalmazás futt folyamatosan a háttérben, nem sok van. De ennek köszönhetően viszonylag jól fut 512 mb ramos telefonokon is.
Az android teljesen tetsre szabható, widgetek, lanucherek,élőháterrek bármi.
A windows pohne zártsága miatt "nem testre szabható". Ami annyiban igaz hogy a csempéket lehet állítani a színét illetve méretét helyét. Hát vond le magadnak a következtetést.
Sok olyan dolog van még ami idegesítő lehet egyeseknek windows pohne-on.
Mit például szerkezteni kell a csengő hangot mielőtt beállítanád majd a rigtones mappába bemásolni, ezeket 10 éves telefonok is megcsinálták maguknak de hát na.
Androidon lehet warezolni több mindent megtenni.
A wpn nem, illetve csak 2szer lehet "ingyenesíteni" az appokat egy trükkel. Vagy hackelni de az garanci vesztéssel jár! Itt a wp ilyen téren ki is fogyott a lehetőségekkel.
De a zártsága miatt nincs rá esély hogy a felhasználó elbarmolja. Legalább is egy átlag felhasználó aki csak a marketből telepít legálisan!
A 8.1 bétái már sokkal használhatóbbak mint a régebbiek amik még szörenyebbek voltak.
Végül is jó, de le van maradva a szemeben és korlátolt. Amit sosem szerettem. Androidon pedig nincsenek korlátok! :)
Szvsz ennyi!
WP is most már ingyenes, a multitasking meg nem teljesen úgy van, ahogy leírtad. Vannak a megnyitott alkalmazások, amiket valóban lehibernál, viszont a háttérben futó feladatok közt minden alkalmazás ott van, és be lehet állítani, hogy mi az, ami folyamatosan frissítsen a háttérben, tehát megnyitás nélkül is naprakész legyen, majd a csempén jelezze a történéseket. Szerintem ez teljesen logikus, és felhsználóbarát megoldás.
Ráadásul 8.1 óta változott a memóriakezelés: eddig úgy volt, hogy egy app egy 512 MB RAM-os WP-n megkapta azt a 150 MB-ot, ami max egy appnak kiosztható volt. Amennyiben ebből csak 20 megát használt, 130-at üresjáratban lefoglalt, így pl. ha megnyitottál 3 appot, jobb esetben egyet azonnal kivágott a memóriából és újtatöltötte az alkalmazást. Az új memóriakezelés ezentúl annyit oszt ki neki, amennyit használ. Így több appot tudsz megnyitni, de ha olyanokat indítasz el, ami zabál és lefoglalja a 150-et, akkor két ilyen app után nagy eséllyel kapod újra a loading screent. Viszont, 8.1-re fejlesztett appok ezek után 30%-al kevesebbet fognak fogyasztani, szóval... problem solved.
az android és a wp is sok kompromisszumot kíván a felhasználó részéről
ebben egyformák
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!