Mi a különbség egy iPhone 5S és egy csúcs kategóriás Androidos között (A LENTIEKEN kívül)?
Már rengetegszer olvastam, és iphone:
- Eleve az iphone lifestyle
- Stabilitás.
- Adat védelem.
"- Eleve az iphone lifestyle"
Hülyeség, iPhone csak egy Apple márkájú telefon, ugyanúgy, mint mondjuk egy Galaxy S4 egy Samsung márkájú.
"- Stabilitás."
Mindkét OS nagyon stabil, szóval ebbe nincs különbség.
"- Adat védelem."
Szintén ugyanaz.
Kb mindkettőt ugyanúgy tudod használni alap dolgokra, illetve ha belemerülsz a dolgokba akkor Android többre képes, hisz nyílt, teljesen belenyúlhatsz a rendszerbe, stb, csak ez ugye átlagembert nem érdekli.
Illetve Android jobban személyreszabható gyárilag is.
Az, hogy három év múlva az 5s még biztosan támogatott lesz. Még ha addig évente 2 iPhone is jön, akkor 3 év múlva 6 újabb lesz nála. Androidosból pedig ki fog jönni 30 (Samsung, HTC, Huawei, LG, stb.), és nem lesz már annyira jó rajta az android.
Az iPhonenak jelentősen kisebb a képernyője, neked kell eldöntened, hogy egy androidos tepsi kell, vagy jobban szereted a normál méretet.
Ezen kívül a legszélesebb választék a kiegészítők terén az iPhonehoz érhető el...
Ha meg tudja valaki fizetni, akkor NEKEM AZ A VÉLEMÉNYEM, hogy az iPhone jobb választás. (Még egyszer: az egyéni véleményem, volt androidosom is, most iPhone van, sose mennék vissza...)
Hajjaj, lehető legrosszabb helyen érdeklődsz, annyi itt a fanboy mint égen a csillag. Mint látni is, első tipikus Android fan, második pedig Apple. Mindegyik a maga területét védi.
Engem meg aztán k*vára nem érdekel milyen platform, mind kettő volt már, mind kettőt szerettem.
Megvan mindegyiknek az előnye s hátránya.
Az Apple azon kívül, hogy egy sznob vállalat, és mindent megtehet, kétség kívül nem sz*rral dobálózik. A termékei tényleg minőségiek, jól összerakottak. Mivel összesen kell jelenleg úgy tudom 4 iPhonera fejleszteni összesen, ezért az iOS is rendkívül stabil, megakasztásához tényleg tehetség szükséges. Nagyobb az Appstore tartalma, nem engednek be minden szutykot.
Viszont ehhez kompromisszumot kell kötnöd. (mostanra már "kicsi" kijelző, bluetooth fájlküldés nincs, bővíthető tárhely nincs, a rendszer testreszabhatósága nagyon minimális, és minden az iTuneshoz van kötve.)
A másik oldal, ugye az Android.
Itt milliónyi telefon közül választhatsz, éppen ezért fordulhatnak elő váratlan akadások, fagyások, mert nehéz minden telefonra optimizálni.
A csúcskategóriásokon persze itt is csak nagyon ritka esetben fordulhat elő, és itt már tényleg olyan funkciókat kapsz, ami szem-szájnak ingere. 5+ colos kijelző, 12+ mpx-es kamera, kesztyűben is használható kijelző, NFC, multifunkciós távirányító, stb (persze ezeket telefon válogatja). Nyílt az operációs rendszer, ergo oda-vissza haxolhatod az egészet, megváltoztathatod az egész kinézetét, húzhatod a processzorát, stb.
Mind két fél jó, tényleg az dönti el melyik jobb, hogy mire szeretnéd használni, mit vársz el tőle.
utolsónak igaza van
stabilnak sosem mondanék androidos készüléket (kivéve nexus)
adatvédelem terén elképzelésem sincs mit hallottál
de hogy az iphone egy lifestyle az durva
sok iphone-os ismerősöm van de pl az 5-ről olvastam hogy az anyag ami benne van és az összeszerelése 48 000 HUF környékén van
nyilván a vétellel beleszállsz a fejlesztési költségekbe de azért 200 rongyal?
az hogy lifestyle csak sznob körökben lehet téma sztem..
a kannásbor az lehet lifestyle,meg az x6, de az iphone az nem
Szerintem ezt a life style/menőség hülyeséget hagyjuk ki a képletből.
Egyébként az igaz hogy az iphone/ios páros stabilabb és jobban optimalizált, és az is igaz hogy az android sokkal jobban személyre szabható (nem kell feltétlenül nagy IT gurunak lenni hogy ezt kihasználd) Ez előny és hátrány is ha valaki elfogadja hogy olyan a telefon és egyszerűen működik, akkor remek neki az ios, viszont ha szeret pepecselni picit (itt nem kell nagy dolgokra gondolni elég csak mondjuk a tárcsázót lecserélni)
Az alapvető gond szerintem az hogy marha nagy luxus mind a kettőt kipróbálni :)
Engem pld pont az IOS zártsága idegesített és váltottam androidra.
iPhone-om van vagy 4 éve, de nem érzem, hogy "lifestyle" lenne. Nem iPhone-tulaj kollégáktól, ismerősöktől hallom, de ilyet max az állít, aki a telefonját többnek tartja egy használati tárgynál.
Stabilitásban egyetértek, sajnos én is csalódtam anno a Nexus 4-emben ezen a téren (semmi berhelés, ROM, root nem volt, és alkalmazások közül is csak kevés volt telepítve). Ez viszont sajnos nem jelenti azt, hogy iOS betonstabil lenne: 7-es verzió sajnos komoly visszalépés ebből a szempontból, de még mindig jobb a helyzet, mint anno N4-emen volt (nem csontra fagy, hanem magától újraindul, és PIN-kódot sem kér).
Adatvédelem teljesen reális előny. Kezdjük azzal, hogy iOS AppStore-ba való bekerülés előtt az Apple ellenőrzi az alkalmazásokat (ennek a stabilitásra is jó hatása van!) - Google Play-nél nincs ilyen. Aztán iOS korlátozott: nem enged hozzáférést a fejlesztőknek pl az üzenetekhez, az appok nem is tudnak "suttyomban" küldeni. Androidon erre van lehetőség, ha telepítéskor/frissítéskor elfogadod az igényelt jogosultságok listáját (ha nem fogadod el, nem települ), de a legtöbb felhasználó csak elnyomja. Aztán ott van, hogy bizonyos dolgokat (pl pozíciód meghatározása, mikrofon használata) egyenként tudod engedélyezni egy alkalmazásnak - ha letiltod, egy funkció nem fog működni, de egyébként lehet használni. Androidon ez "mindent vagy semmit" alapon működik: ha valamit nem akarsz engedélyezni, kénytelen vagy elutasítani az app telepítését.
És akkor a többi:
Android sokkal szabadabb, mint az iOS. Teljesen megváltoztathatod a kinézetét, Google Play-re akármi bekerülhet, fejlesztők számára is több lehetőséget biztosít, nincs szükség külső programra (pl iTunes), hogy zenét vagy filmet másolj a telefonra... Több gyártó is használja, így sokkal színesebb készülék palettából tudsz választani, gyártók készülékei is egyedi kezelőfelületeket kaphatnak.
Ez a nyitottság ugyanakkor a stabilitásra és teljesítményre is káros hatással van, gyártói felületek pl sokszor érezhetően lomhábbak egy csúcskategóriás telefonon is, mint a "natúr" Android (Nexusokon ilyen fut). iOS jobban optimalizált, mint az Android, és egy iPhone sokkal tovább kap szoftveres frissítéseket, mint bármelyik másik csúcsmodell.
#4
"első tipikus Android fan"
:D
Hagyom is ezt a témát, csak a hülyeség megy.
iphone mellett érvek:gyönyörű képernyő, gyönyörű hátulsó kamera, egész jó elülső kamera, ios rendszer, a processor gyorsasága,stabilitása, ehyáltalán nem akadozik, az appstore ban nincsenek idegesítő és haszontalan alkalmazások mint pl a google playen, nem fog rosszabbul teljesíteni évekkel később, szinte mindennel kompatibilis, lifestyle, a külseje gyönyörű, multitouch, fogadjunk hogy ezt nem veszed észre mert már meguntad, szép a színvilág, jó a hangszóró, van egy praktikus lehalkító gomb, kibírja ha 40másodpercig vízben van, apple softwerek pl safari, itunes
egy hátrány van: drága
az androidhoz nem szeretnèk nagyon sok mindent fűzni mivel csúcskategóriás készüléket nem tartottam még a kezemben
remélem segítettem;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!