Az iphone mennyire korlátozottabb mint a samsung? Mert nem tudom eldönteni, hogy apple vagy samsung.
ma 09:06
Ennyi hazugságot is régen láttam már leírva. Méghogy rendszeresen fagy az iPhone. LOL Ráadásul látszik, hogy hülye vagy a témához, mert bármikor újra lehet indítani nem kell hozzá kivenni az aksit. Az ilyen tróger megoldásra csak androidon van szükség.
Kérdező: Én droidról váltottam tableten és egyáltalán nem bántam meg. Sőt már biztos, hogy nagyonis elgondolkodom, hogy legközelebb droidos telefont vegyek-e. Telefonból még androidost használok S3-at és bizony bőven vannak vele gondok. Rohadtul belassult korábban, mostanában már nem annyira de ez inkább csak annak köszönhető, hogy sokszor újraindítgatom.
Ha androidos telefont akarsz venni, akkor kerüld a samsungot, inkább htc-t vagy sony-t vegyél, de csak a csúcsmodelleket ajánlom.
Az iOS-t igaz, hogy nem lehet annyira buzerálni, de nincs is rá szükség, viszont el kell fogadnod bizonyos kompromisszumokat. Szerintem nem nagy dolgok ezek. Pl nem tudsz alapértelmezett böngészőt választani vagy lecseréni a billentyűzetet. Persze ha ilyen hack megszállott vagy, akkor az nem a te rendszered.
Kopasz. Az iOS-ben van multitasking, csak pontosan azért nem szaggat és laggol, mert a taszkok nem ugyanolyan prioritással futnak a telefonon.
Flash-támogatás valóban nincs gyárilag (persze az androidra is megszűnt már a flash-támogatás egy jóideje), de van letölthető ingyenes böngésző, amivel flash-t tartalmazó oldalakat ugyanúgy meg tudsz jeleníteni, mint androidon.
A Google szinkronizációja persze, hogy gyenge, mivel az Apple-nek saját rendszere van erre a célra. Ezt lehet hibának tekintenie annak, akinek sok google-s cucca van. Nekem konkrétan semmim nincs a google-nél, szóval nekem nem hátrány.
A zenei teljesítménye az 5s-nek és a gyári fülesnek pedig bőven kárpótol abban, hogy nincs eq. Kiválóan szól, és nem azért, mert bot fülem lenne a majd 10 éves zenei képzettségem után :D
Külső forrásból származó appok valóban nem telepíthetők jailbreak (root) nélkül, de hálistennek ez az egyik (szerintem) nagy előnye az androiddal szemben: nem tudsz bizonytalan forrásból alkalmazásokat telepíteni, amik galibát okozhatnak később. Egyetlen egy alkalmazást se vettem még pénzért sosem, de nem is kellett. Minden van iOS-re is ingyenesen ami kell.
A fix memóriás dologban igazad van. Sajnos ez egy üzletpolitikai szempontból ugyan teljesen logikus dolog, felhasználói szempontból viszont húzós kérdés.
Az, hogy a processzor 64-bites, nem jelent semmit, csak azt, hogy képes nagyobb memóriaterületet megcímezni, mint egy 32bites processzor. Ez teljesítményben (számítási kapacitásban) nem jelent előnyt/hátrányt másik processzorhoz képest.
Az Apple jelenlegi csúcskészüléke, az 5s, egy kétmagos 1,3Ghz-es processzort és 1Giga RAM-ot használ, ami messze elmarad a mai androidos csúcskészülékektől. Működés közben mégsem érzed meg. Ez az iOS egyik nagy erőssége.
Az iTunes-ban is igazad van, körülményes, de ettől még nem lesz jobb/rosszabb az oprendszer. Csak meg kell szokni. Utána már megy minden mintha androidod lenne.
Engem nem zavar, ha neked nem tetszik a rendszer, de mielőtt állításokat fogalmazol meg a rendszerről, előbb tájékozódj, mert egy-két butaságot azért sikerült leírnod.
Én szeretem az iOS-t, minden hátránya ellenére (mert van, igen.) Az én igényeimet tökéletesen kielégíti.
Nem tudom, hogy milyen szinkronizációval van a gond a google-nél. Simán synceli a kontaktokat meg a naptárat is.
Ezt is az ilyen tudatlanok terjesztik mint ez a szerencsétlen kopasz.
Már az is elég szánalmas, hogy valakinek az a szempont, hogy tudjon lopni.
iOS-re van egy rakás fizetős programom és a nagy részükért semmit sem fizettem és sosem volt jailbreakelve egyik készülékem sem. Na ezt rakd össze okos kopasz.
Tudod vannak rá legális megoldások és még a fejlesztők is megkapják a pénzüket, nem kell cigánykodni meg lopni.
De az ilyen nyomorék ipari hulladékok akik egyébként sajnálnak pénzt áldozni a szórakozásra azok amúgy is elég nyomornc emberek lehetnek.
Kopasz: "Afagyásrol csak annyit, hogy egy 64bites procival, multitask nélkül durva volna ha fagyna az iphone..."
Egy jól megírt operációs rendszer nem fagy hibátlan hardveren. Ha kevés a rendelkezésre álló erőforrás, akkor lelassul, megnő a reakcióidő, bezár néhány alkalmazást, de fagynia nem szabad.
Multitasking van iOS-en, de korlátozott, csak bizonyos feladatokra (pl háttérben történő zenelejátszás, navigáció) lehet használni, illetve iOS7-től néhány egyéb műveletre (pl háttérben push üzenet hatására letölthet az alkalmazás tartalmat, hogy azt megnyitva ne kelljen várnod). Ezt lehet előnyként is hátrányként is megélni, pl háttérben történő dropbox szinkronizációnál bizony jól jönne, ugyanakkor biztos lehetsz benne, hogy egy rosszul megírt alkalmazás nem fogja a háttérben tekerni a processzort, pazarolva az energiát.
Zakathol: A7 legfőbb erénye nem a 64 bitesség, hanem az ARMv8 utasításkészlet. Ez nem csak a "64 bitet" hozta magával, hanem többek között duplázták a regiszterek számát, amelynek szimpla újrafordítás után minden szoftver hasznát veszi - azaz közvetlen hatása van a teljesítményre. Másik meg, hogy hiába csak "1.3 GHz/2 mag", ezek nagyon erősek IPC-ben (órajelenként elvégzett műveletek számában), egyszálas teljesítményben messze felülmúlja a mai csúcs Qualcomm SoC-ket (lásd még Geekbench3 adatok).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!