Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha ellopták a telóm, és én...

Ha ellopták a telóm, és én letiltattam, akkor mit tud vele kezdeni a tolvaj?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a sim kártyát lehet letiltani nem?Ha igen akkor csak telefonálni nem tud,illetve semmit amihez sim kártya kell.
2009. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit,a teló v. a simkártyát? Egyébként neked már mind1 nem?
2009. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem árt ha tudod a telefonod IMEI-számát is
2009. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
90%
Kóborkutyát dobálni xD
2009. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Imádom az utolsó választ!

XD

2009. dec. 6. 18:36
 6/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Ha letiltattad a telefon IMEI számát, akkor elvileg semmit, de mint mindenre erre is vannak programok, amivel ugyanúgy használni tudja a telefont, mintha semmi nem történt volna vele, ez olyan mint a függetlenítés...

2009. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha letiltattad a telefon IMEI számát, akkor elvileg semmit"


Alkatrészként eledva még mindig bőven ki lehet árulni a teló

használt piaci árát...

2009. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"de mint mindenre erre is vannak programok"


-Mese. Az IMEI számot szoftveresen nem lehet módosítani,csak eprom vagy alaplap cserével(hardver)

2009. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az IMEI számot lehet módosítani! készüléktől függ, hogy mennyire nehéz.

Ha csak a kártyát tiltattad le, akkor nem tud telefonálni vele. Ha nem kér PIN kódot, akkor a telefonszámokat meg tudja nézni a kártyán. Ha nincs letiltva a telefon memóriája, azt is meg tudja nézni.


Az a helyzet, hogy a szolgáltató meg tudja csinálni azt, hogy csak azokat a készülékeket engedi használni a hálózatában, amit ő adott ki + a szürke listásokat. Ez elég jó védelem volna.


Azonban már próbáltam csupa 0 IMEI számot és működött - sőt két azonos IMEI számú telefont is engedett felcsatlakozni.


Egyszóval, ha bevitte a megtaláló/tolvaj a készüléket egy használt telefonoshoz, bottal ütheted a nyomát.

2009. dec. 13. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
am és a rendőrség vissza tudja keresni
2011. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!