Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik a jobb és...

Szerintetek melyik a jobb és mennyivel / mivel? A kamera, gyorsaság és android a fontos . Az ára egy kicsit számít . De max.65 ezer ft . Samsung galaxy s advance vagy Samsung galaxy s3 mini vagy galaxy ace 3 vagy sony xperia L?

Figyelt kérdés

2014. jan. 13. 21:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

De annyira nem értem én ezeket...

Azért mert samsung, és elavultabb, gyengébb telefon, azért is azt veszed meg.

Ráadásul nálam a samsung az egy negatív érv.

Ha meg ennyire tudod hogy jajj neked a több éves s2 kell, akkor meg ne kérdezzél, hanem vedd meg, hagy ne koptassuk a billentyűzetet.

Kérdést meg névvel írjatok ki, hogy tudjuk ki nem érdemel segítséget.

2014. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es :)

[link]


Kérlek nézz rá erre. Vedd figyelembe, hogy az S2 egy 3 éves modell. Ja, és ne felejt el csodálkozni azon, hogy még mindig komolyabb a specifikációja, mint az L-nek.

2014. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Nem felejtettem el csodálkozni...az emberi ostobaságon. Egészen pontosan miben jobb szerinted az S2? Merthogy a CPU és GPU gyengébb, mint az Xperia L-é (az, hogy 1.2 GHz az nem azt jelenti, hogy jobb is - lásd Intel vs AMD procik).

Ja, várj, megtaláltam: rá van írva, hogy Samsung. Hát ezzel aztán tényleg nem versenyezhet holmi Sony. Mindjárt én is ráírom a saját mobilomra zsírkrétával, hogy Samsung, hogy menő legyek.

2014. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Ha kicsit képben lennél, akkor nem írnál ekkora baromságokat, de a kedvedért részletezem:

http://www.youtube.com/watch?v=kbk5hoXGxKM


A képernyő minősége (TFT-AMOLED)

A képernyő védelme (Vastag fólia - GG2)

A kamera (Videó: HD-ready-Full HD)

A belső memória mérete (8 GB - 16/32 GB Igen, tudom, lehet venni hozzá memóriakártyát, de az plusz pénz :) )

Az általam linkelt példányban NFC is van, amit már lehet használni kishazánkban is, bármennyire feleslegesnek tűnik.

A SIM foglalat mérete.

A telefon személyre szabhatósága, meg persze a vásárlói elégedettség :)

Viszont, nem lehet vele víz alatt telefonálni... Dekár érte.

Mind2 modellt használtam. Az S2 fényéveket ver az xperiára. Mondom ezt úgy, hogy most egy Lenovo készüléket használok :)

2014. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Jajj, és a flash-ről, meg a böngészésről el is felejtkeztem :)
2014. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Az összehasonlításod jelentős része hülyeség.

Tényleg?

Mennyi is volt az s2 PLUS a megjelenéskor?

Merthogy az xperia l újonnan 50k.

Mit tud a samsung ebben az árkategóriában? :)

Na meg sima s2-ről volt szó, de ferdíteni jó dolog.

2014. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Sajnos a spanyol tudásom nem elegendő ahhoz, hogy teljes mértékben megértsem a videót.

De akkor haladjunk pontról pontra:

TFT vs Amoled: Nekem személy szerint a TFT-vel sincs bajom, napfényben is jól látszódik, ha maxra rakom a fényerőt. De mondjuk azt, hogy az Amoled jobb, 1-0 a Samsungnak (több pontja úgyse nagyon lesz :P).

Képernyővédelem: A Gorilla Glass-től nem lesz ütésálló a telefon (pl egy gorilla is simán szét tudja lapítani :P), legfeljebb a karcoktól véd egy kicsit jobban, ám értelmes ember azonnal rak a telefonjára képernyővédő fóliát így aztán ez majdhogynem fölösleges.

Videó: Ki a rák videózik mobillal full hd-ben? Mert a 480×800-as kijelzőn aztán baromira számít, hogy 720-ban vagy 1080-ban van a felvétel :D Még PC-n se fogja tudni mindenki kihasználni a nagyobb felbontást, mert lehet, hogy nincs akkora monitora. Aki meg minőségi videót akar csinálni, az nem mobillal fogja ezt véghezvinni.

Belső memória: Na itt akkor most el kéne döntened, hogy a sima S2-ről vagy az S2 Plus-ról beszélsz. Ugyanis az S2 Plus-ban 8 GB a belső tárhely - ugyanannyi, mint az Xperia L-ben. (A sima S2 és az Xperia L közötti árkülönbözetből pedig vehetsz 2-3 db 32 GB-os kártyát.)

NFC: hát ez is baromi lényeges tulajdonság, de képzeld - az Xperia L-ben is van.

SIM foglalat mérete: ezt te se gondolod komolyan, ugye? Megközelítőleg 2 perc alatt lehet normál SIM-ből microSIM-et csinálni, adaptert pedig vagy adnak a telefonhoz vagy veszel "szarér-hugyér". Mellesleg mindkét (mindhárom) telefon normál SIM foglalattal rendelkezik.

Személyre szabhatóság: Mindkettőn android fut, úgyhogy azt szabsz rajta személyre, amit akarsz.

Vízállóság: nagyon képben lehetsz ám te is :D az Xperia L sem vízálló, nem tudom ezt honnan szedted.

Flash: az android rendszer (nem az egyes telefonok) már nem támogatja a flash-t kb 4.0 óta. Van helyette HTML5, tessék beérni azzal.

Böngészés: XDDDDDD (Ha esetleg nem tűnt volna még fel, elmondom, hogy play-ről olyan böngészőt töltesz le, amilyet akarsz. Nem hiszem, hogy bármivel jobb lenne ugyanaz a browser az S2-n.)


Összegzés: S2-vel (és a Plus-szal is) nagyobb felbontású videót tudsz rögzíteni, illetve az előlapi kamera felbontása is nagyobb. Ezen felül S2-nek nagyobb a belső tárhelye. Cserébe kapsz régebbi, gagyibb CPU-t és GPU-t. Ha ez neked megéri a plusz 10000 (sima S2 esetében plusz 27000) forintot, akkor egészségedre.

[link]

2014. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

A plusz-ról... Valójában egy nagy mínusz... Nézzetek kicsit utána :)

El kell áruljak valamit: Az L-ben nem szabványos SIM kártya foglalat van. Az adapterek többsége 0.3-0.7 mm-errel szélesebb, hosszabb/magasabb, mint kellene.

A GG sem törhetetlen, de karc állóbb.. Nem törés álló. Erről nem is volt szó :)

Illetve: Dobálózol itt olyasmikkel, hogy gagyi GPU/CPU... Erre valami érvet is várnék, mert (ha már annyira gagyi) az összes antutu-s tesztben, (meg még pár benchmark programban) ugyan úgy teljesítettek :)12000 pont környéke Ebből nekem az következik, hogy nem igazán gagyi az, ha annyit tud, produkálni, mint a L. Vagy épp a Z is gagyi? :)

Az NFC egy igen hasznos dolog, ha az ember otthon is dolgozik ezzel-azzal, de nem szeret/tud netre feltölteni. (Nálunk pl. nem is szabad, mert a főnök megkefél...)

És, hogy ki rögzít videót HD-ben, telefonnal? Mindenki, aki megteheti :) Te mit nézel meg először, ha telefont vásárolsz? :) A Kamerát, a kijelzőt, a bővíthetőséget.

Na, akkor az árról. 5k-körül kapsz 16 gigás kártyát, ha normális minőséget akarsz. (Hülyeség. Ha normális minőséget akarsz, akkor Class 10-es Kingston/Verbatim kártyát veszel. Az nem 5 rugó.)

A böngszésről... Mikor nekem s2-őm volt, akkor még nem volt 4.x.-es android. Bár jobban belegondolva ebben igazad van. Abban viszont nagyot tévedsz, hogy a böngészést úgy oldom meg, ahogy akarom. Ha látom, hogy a telefonnak 3-4 tized másodpercel több idő kell a nagyításnál a szöveg élsimításához, az illúzió romboló. De ez már csak szörszálasogatás.

És, hogy mit kapok plusz 10000-ért? Házhoz jövős szervizt 2 évre. Helyben javítják, cserélik az elemeket. Szerintem simán belefér.



VISZONT

A felsorolásban valóban a legcombosabb darab az Xperia L. Merem ajánlani. Egész jó.

Nekem azzal van bajom, hogy emberünk nem hajlandó elfogadni, hogy egy 2 éves készülék képes arra, amire egy mai darab. Nem látom a fejlődést :)

2014. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Gyengébb sokkal az s2 hardverben, ráadásul antutut a samsung manipulálja, mondj jobb indokot.
2014. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
nezegettem oket es erre jutottam : Samsung galaxy ace 3 vs Somy xperia L vs Blackberry z10 ... :-)
2014. jan. 15. 19:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!