Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Gondoltam rá, hogy veszek egy...

Gondoltam rá, hogy veszek egy IPhone-t, (nem menőzni szeretnék vele, hanem látássérült vagyok, és ez az a telefon, amit a leg akadálymentesebben lehet használni képernyőolvasóval. Ti nem féltitek? Nem féltek Utcán használni pl?

Figyelt kérdés

A kifutó modellekből választanék, a 4s-t néztem pl., de még az is 100 ezer Ft fölött van. Nekem igazából soha nincsenek ilyen drága cuccaim, és azt hiszem, nagyon félteném. Igazából nem tudom mi a "szokás" , a villamoson/buszon/ utcán lehet látni ilyen telefonokat az emberek kezében? VAgy vigyáznak rá, és utcán nem nagyon nézegetik rajta az időt, meg ilyesmi? Vagy simán elővehetném, nem lenne gáz, nem kéne nagyon féltenem?

Szerintetek?


2013. nov. 17. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt de aranyosan mondtad, hogy nem menőzni akarsz vele :D Egyébként ha gyémántokkal díszített 10 millás mobilt akarnál venni, ahhoz sem lenne másnak köze és beleszólási joga.

Egyébként ma már 10-12 éves kölykök is ezzel menőznek a suliban meg a buszon, sőt, újabbal, így nem igazán feltűnő már. Vagyis nekem otthoni ismerőseim ezt állítják. Én Londonban élek, itt már szinte mindenki ezzel járkál.

2013. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: hát, köszi a "megnyugtatást", gondolom, azért nem ez az általános...

Második, köszi a választ :) Azért írtam oda, hogy nem menőzni szeretnék vele, mert tudom, hogy sokan presztízskérdést csinálnak abból, hogy milyen telefonjuk van...

2013. nov. 17. 23:46
 4/11 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy általános, amit az első linkelt. a tolvajok sajnos még akkor is elveszik, ha csak egy 30ezres telóról van szó. orgazda meg elpasszolja, talán még könnyebben is talál rá vevőt az ára miatt, mint egy iPhonera. én körülnézek gyakran, amikor kezemben van a telefonom, más módszer nem nagyon van a védekezésre, és még ha elrakod gyorsan, az sem 100%-os, ha kicsit is rámenősebb illető megkörnyékez.
2013. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom.

Főleg, ha a fővárosban laksz, ott szerintem két nap nem kéne, hogy kikapják a kezedből. Pláne, ha látszik is rajtad, hogy látássérült vagy, netán fehér bottal közlekedsz(kutya még talán meg is véd). Gyerekektől szokták még ellopni, de te még rosszabb helyzetben vagy, mert azt sem észleled, ha olyan emberek vesznek körül, akik előtt nem célszerű előkapni a telefont.

Vannak olcsóbb modellek, azokon sem túl bonyolult a kezelés, de talán nem vág annyira földhöz anyagilag, ha ellopják. Android rendszerre is van sok használható alkalmazás.

Ha mégis az iphone mellett döntenél, ajánlom, hogy vegyél mellé egy beszélő órát (nem emlékszem, mennyiért vesztegetik, nem túl olcsó, de praktikus) és az időt inkább azon figyeld. A telefonhoz meg szerezz olyan headsetet, amin van felvevőgomb is (nem tudom, hogy iphone-hoz épp van-e ilyen, de biztos akad), akkor elő se kell venni a zsebedből, és nem látják, mennyire drága készülék. Persze még így is kirabolhatnak, de kisebb eséllyel. :)

2013. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Már 3 éve van és nem lopták el (Budapesten).
2013. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Bár olyan alkalmazásokat lehet letölteni pl. pénzfelismerő, tök jó navigáció, ami csak iphone-ra érhető el, de ahogy magamat ismerem, halálra szoronganám magam az utcán, úgyhogy marad egy 40 ezres androidos telefon inkább.
2013. nov. 20. 00:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább egy Lumia 520, és a normális navigációról nem kell lemondanod, ami ráadásul Offline és hangosan navigál!
2013. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

iPhone 5-öm van már egy éve, simán előveszem utcán, buszon, metrón, feltéve ha nincsenek a közelemben "gyanús elemek". 21 éves vagyok és nem vagyok egy kétajtos szekrény. A korábbi 3GS-em is bírta nálam több mint 2 évig, pedig 17 éves kisp*cs voltam amikor vettem. :D Aztán eladtam persze, nem ellopták.

Az a lényeg hogy tartsd lehetőleg a zsebedben ha gázos figurákkal vagy egy buszon mondjuk, és ne félj mert azt is kifigyelhetik ezek...

Ja és persze látni sok embernél BKV-n, és még nem is a legjobb környéken közlekedő járatokról beszélek.

2013. nov. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

látom, megoszlanak a vélemények...:D

Ezek az újabb Nokia telók azért nem jók, mert a win8 -ra, vagy milyen oprendszer van rajtuk...nincs képernyőolvasó program. Ami szóbajöhet, az az androidos telók közül pár, plusz az iphone...

Köszi mindenkinek :)

2013. nov. 21. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!