Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell rootolni a PRESTIG...

Hogyan kell rootolni a PRESTIGIO MULTIPAD ULTRA DUO (PMP5870C_DUO) tabletet?

Figyelt kérdés
Kerestem a neten de azok vagy más fajta készülékekről szólt, vagy arról volt szó de valamilyen szláv nyelven :S

#Android #root #prestigio. multipad
2013. okt. 31. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit utánanéztem a dolognak. Először is, azért mert szláv, attól még a google fordító működik, de nem lényeg. A prohardveren van magyar fórum, ott rom cserével oldják meg a dolgot, nagy kérdés, hogy miért... mert fogalmam sincs, hogy miért nem próbálkoznak egy rootoló módszerrel.

Mivel ez rockchip, így én szinte biztosra veszem, hogy ez a módszer jó lesz hozzá: [link]


Látom, hogy angolul is feltetted máshol a kérdésed, így gondolom a leírással nem lesz gondod bajod, de hátha más is idetéved egyszer, így leírom röviden magyarul is a dolgot.

Szükség van a moborobo-ra, ezt letöltöd, telepíted a gépre. A tablet beállításaiban, a fejlesztői lehetőségekre böksz, majd ott bepipálod az USB hibakeresést. Moborobot elindítod, majd csatlakoztatod a PC-re a tabletet, megvárod míg a moborobo felismeri, s telepíti a szükséges drivert az eszközhöz. Miután ez megtörtént a tp-sarky-t (ami szintén a linkelt oldalról letölthető) elindítod, ez cmd-ben fut, kiírja, hogy a folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt, ha az elindítás után egyből "újraindult" rebootolt a tablet, akkor egyelőre ne nyomj le billentyűt, várd meg míg feláll a rendszer (ezt azért mondom, mert már nem emlékszem, hogy újraindul-e egyből vagy sem). Ha felállt a rendszer, akkor menj ismét a beállításokba, nézd meg, hogy a hibakeresés még mindig be van-e pipálva, ha igen, akkor nyomj egy billentyűt. Ismét újraindul a tablet, ismét vársz míg feláll a rendszer, ismét csekkolod a pipát a hibakeresésnél. S ez fog megtörténni 3×. Miután végzett a tp-sarky, playről telepíted a supersu alkalmazást és a busybox alkalmazást. Busyboxot elindítod, majd vársz míg a folyamat végbemegy, utána ráböksz az installra, majd a smart installra, ismét vársz, míg a folyamat végbemegy, bezárod a busyboxot s a root jog működik. Amennyiben root-ot igénylő app-ot futtatsz, annak root jogot ad a supersu, erről téged megkérdez, hogy engedélyezed-e.

Egyébként a root sikerességét a busybox futtatása után tudni fogod, ugyanis csak akkor tudod tudod futtatni a busybox-ból az installt, ha rootolt a készülék.

2013. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aham, értem ment a zöld kéz. És igen yahoo answere is ki irtam :).
2013. nov. 1. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Írj majd, hogy mire jutottál.
2013. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Problémám akadt, először is a moborobo nem egészen ismerte fel az a tabletett: [link]


(Ugyan felrakta magát a tabletre)


Ezután elindítottam a tp sarkyt az meg ilyeneket dobott:

[link]


Amibe be volt csomagolva cucc ott volt a supersu onnan feltudtam rakni de a tableten a supersu mikor megnyitom ezt dobta :

[link]

2013. nov. 2. 10:42
 5/5 A kérdező kommentje:

Különben találtam magyar oldalt ami ezzel csinálta de más készülékkel:


[link]


A tp sarkynál meg az volt a baj hogy, rendszer gazdaként futattam...Legalábbis most már újra indítja a tabletett de most nem akar valamit engedélyezni:


[link]

2013. nov. 2. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!