Ha letiltották a telefonom mit tudok csinálni? Hogy tudom ellenőrizni, hogy le lesz-e tiltva?
"Ha letiltották a telefonom mit tudok csinálni?"
Írsz ide, mi pedig biztosítunk arról hogy megszívtad.
Mivel te nem állsz szerződéses jogviszonyban a szolgáltatóval, így a letiltás esetén nincs velük miről beszélned, bármilyen adásvételid is legyen.
Amennyiben gondod van, polgári peres eljárás keretén belül szerezhetsz érvényt a mobilod eladójával szemben, ha van elég pénzed és időd pereskedni (ÉVEKIG).
A telefonról hivatalosan neked semmilyen adatot sem adhatnak ki, hiszen nem vagy az ügyfelük (értsd, a telefon más nevén van akkor is ha megvetted, max egy írásos felhatalmazás segít ezen az eladó részéről).
Szóval ha az eladó nem akarja, nem fizeti és kész, az már az ő dolga, nem tehetsz ellene semmit.
Ja, ha számla is van róla, az árból tudsz következtetni hogy előfizetées-e. Ha nagyon olcsó ár van rajta akkor kezdhetsz aggódni.
A tulajjal be kellett volna menni a szolgáltatóhoz és ott előtted ki kellett volna fizettetni a telefont.
Utána már ha nem fizeti a számlákat, akkor letiltják a kimenő hívásokat, később pedig a bejövőt is, de a telefont már nem tilthatják mivel az ki van fizetve.
Így most annyit tudsz csinálni, hogy reménykedsz.
"De, ha független, akkor tudtommal nem tudják letiltani."
Hogyan függ össze a kettő?
"Nem tiltják le, ha nem a kérdéses sim-kártya van benne."
Sajnos nem.
A készülékre vállalt hűségidő alatt a díjhátralék miatt kapcsolják ki. Retorzióként a készülék kedvezményes árának ki nem egyenlítéséért (hiszen részletre, havonta törlesztett díjjal adják olyankor).
A készülék törlesztőrészlet nemfizetés miatt nem engedi a szolgáltató hogy a tulajdonát képző (olvass el egy szerződést, a telefon addig nem az előfizetőé amíg az utolső petákig nincs kifizetve) készüléket jogtalanul használják (hiszen nemfizetés a szerződéses viszony felbontásával jár, a szerződés nélkül maradt immár nem előfizetőnek már nem jár a mobil, se a szolgáltatás, amit a sim tiltással oldanak meg).
Szóval mindegy ki és hogyan, milyen simmel használja, az a lényeg hogy a telefon vásárlásakor kötött szerződés alapján a díjak legyenek rendezve. Ettől eltérő esetben mindegy mennyi a hátralék, a felszólítgatás, szerződésbontás, tiltás és behajtócégnek átadás folyamata beindul automatikusan.
Viszont ha már lejárt a hűségidő ami a készülékvásárláshoz kötődött, utána már nem lesz letiltva a készülék, akkor se ha valahogy milliós hátralékot hoz össze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!