Vettem egy Note2 őt de elkapkodtam. Sony Z re akarom cserélni jó döntés lesz? Melyik a jobb készülék?
#11
Ha hülye vagy hozzá, miért írsz ide?
Lehet állítgatni a kijelző szín arányát, és az egész fakótól a túlszaturáltig be lehet állítani. Meg kit érdekel az, hogy kicsit másabb színek vannak benne? Igazadvan, mert az Xperia Z fakó és f*s LCD kijelzője biztos tökéletes.
"aki nincs hozzászokva az amoled kijelzőkhöz annak nem lesz baja a Z kijelzőjével se."
Persze. Akkor nem értem, hogy mi a gond a PenTile-val, mivel azt mondod, hogy 1 fakó, vacak betekintési szöggel ellátott telefon kijelzője tökéletes a technikai nooboknak, akkor a másik is jó, és HD kijelzőn nem is látszik a szőrösödés.
"És hiába mind vered a nyálad a note 2 kijelzője korántsem tökéletes, a pentile alapú kijelző még mindig elmarad a legjobbaktól."
Ahha. Szóval itt be bizonyítottad, hogy azt sem tudod, hogy mi a francot irkálsz ide.. Aki nem ért hozzá, az ne írjon bullshit-eket. A Z kijelzőgondja 1 olyan dolog, amit erősen észrevehető. Amúgy a Note 2 kijelzője nem PenTile. Ezt a pdafanclub oldaláról másoltam ki:
"A Note 2 kijelzője elvileg egyébként RGB, csak a subpixelek elrendezése nem a szokásos."
Semmi kedvem olyannal vitázni aki csak veszekedni akar és provokál, és olyan dolgokról vitatkozik más válaszolókkal ami sztem egyáltalán nem érdekli a kérdezôt. Jó olvasást:
" Az nem kérdés, hogy a panel a Note II-ben is Super AMOLED alapú, ám a szubpixelek elrendezésében van némi változás.
A S III esetében az egyik legnagyobb negatívum sokak szerint a Pentile Matrix elrendezésű kijelző volt, mely a hagyományos RGB Matrix megoldással ellentétben pixelenként nem három szubpixelből (piros-zöld-kék) áll, hanem minden második piros-zöld pixelpáros mellé jut egy kék (RGBG). Ez leginkább a szövegeknél volt látható, hisz ha közelebbről megnéztük a kijelzőt, az enyhén szitás volt, az éleknél kissé „elszíneződött", valamint recés, mivel távolabbi szubpixelekből kellett összerakni az adott esetben kisebb fizikai területből is kirakható pixeleket. Minél nagyobb a kijelző felbontása, annál kevésbé probléma ez, mivel az említett fizikai terület is kisebb, amiben az adott pixelre jutó szubpixelek fekszenek. Az S III 1280x720-as panelje már sokak számára hibátlan volt ilyen tekintetben, de az élesebb szeműek így is kiszűrték a különbséget, főleg h amellé volt rakva egy RGB mátrixos telefon.
A Note II-ben elhagyták a Pentile kijelzőt, meg nem is. Itt sincs ugyanis még szó hagyományos RGB kiosztástól - annyi történt, hogy felcserélték a „plusz egy" zöld pixelt, egy kékre. Innentől kezdve ez nem nevezhető Pentile kijelzőnek, viszont a szubpixelek mérete változatlan. Bár jótékony hatással volt a csere a megjelenítésre, áldozatot így is kellett hozni. A több kék pixel ugyanis az egész kijelzőnek egy halvány kékes derengést adott, ami főleg a fehér felületeken jelentkezik. Ebből kifolyólag nincs is klasszikus fehér a Note II-ben, de ha nincs a készülék mellett összehasonlítási alap, nem biztos, hogy bárki is észreveszi. Jobb lett tehát a kijelző, de még mindig elmarad a legjobbaktól, mint például az ASUS Transformerek SIPS panelje, vagy a HTC One X SLCD2 megoldása. "
Forrás: technet.hu
" a hagyományos RGB Matrix megoldással ellentétben pixelenként nem három szubpixelből (piros-zöld-kék) áll, hanem négy szubpixelbôl ahol minden negyedik szubpixel zöld (RGBG). "
A note 2 RGB, de nem a hagyományos elrendezésben. Attól még 1 pixel 3 alpixelből áll. Nem pentile a cucc.
Mindenhol azt írják hogy non-Pentile.. De a pentile-hoz képest teljesen más az elrendezése:
www.oled-info.com/files/images/samsung-galaxy-note-note-2-subpixels-img_assist-550x195.jpg
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!