Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Cyanogenmod 10.1 (Android...

Cyanogenmod 10.1 (Android 4.2) Mit jelent? A Többi lent?

Figyelt kérdés
Nemrég Rootoltam Telom (SE Xperia Mini Pro (SK17I)) és nem rég kóstoltam bele ebbe a ROM témába.. Igaz a Flashtoolal való Rom felrakás az már megy..De Találtam is fórumokat hogy lehet felrakni CWM recovryvel ROMOKAT (a CWM már meg is van) de pl nemtom hogy az hogy Cyanogenmod 10.1 (Android 4.2) az az hogy csak 4.2-es Androidra lehet felrakni a ROMot vagy pedig ha bármilyen jelenlegi Romra felrakom ezt a Romot akkor alapból a Rom 4.2-es Andridot Rak rá ?

2013. márc. 9. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A 4.2 az Android verziója. Viszont ahhoz valószínűleg kell egy kernelcsere. A kernel (rendszermag) a ROM alatt van, ROM cserék esetén a kernel marad. De ICS és JB ROM-okhoz már általában kelleni szokott kernelcsere, legalábbis X8, X10 mini, X10 mini pro. Ezért gondolom, hogy Mini Pro-nál is.


Ha esetleg küldenél linket, többet is tudnék róla mondani.


Egyébként nem csak 4.2-re teheted fel, viszont 4.2 lesz rajta. Tehát utóbbi, amit írtál.

2013. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia egy kicsit bővült a tudásom! Inkább a RealICS r6-ot szemeltem ki nekem ez a ICS-re épülő Costum ROM nagyon tetszik: [link] csak nemtudom mert KRsH Kernel kellene hozzá csak ha lehet Kernel cseréba tudnál-e segíteni mert úgy halottam hogy csak nyitott BootLoaderrel van rá mód :(
2013. márc. 14. 18:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát, azt nem tudom, hogyan ennél a telefonnál Bootloadert nyitni, csak X8-on csináltam.


De utánanézek, és ha találok valamit, akkor ide leírom.

2013. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]



Egyelőre ezt találtam Bootloader nyitáshoz. A Sony engedélyezte, bár ha jól tudom, nem vállalnak felelősséget.


Ha tudsz angolul, nem lesz nehéz, csak kell egy szótár. Ha nem, akkor nagy vonalakban lefordíthatom, de ma nicns rá időm.

2013. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megtudom csinálni köszii! De ez a módszer működik nem független készülékeken ?? Mert Ugy halottam hogy csak GYÁRI FÜGGETLENEKET lehet bootloadert nyitni... és pedig nekem 30-as (T-Mobiles) a Készülékem...:(
2013. márc. 21. 16:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam :( ami a 2. résznél van nekem a Bootloader unlock allowed: No és csak akkor mehetek tovább ha ez next..:( szal nincs engedélyezve a bootloader nyiitása??? hogy lehet hogy ott Yes legyen ??
2013. márc. 21. 16:21
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezt a módszert ismerem a kóddal való nyitást és Nincs Fastbootom...Mert T-Mobilos a készülékem...ha függetlenítem elvileg akkorse lesz jó mert gyárii függetlenekkel mükszik ez :((((( Tudsz valami megoldást?? ELŐRE IS KÖSZI
2013. márc. 21. 16:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, erről így fogalmam sincs. Ilyen szinten a tudásom csak X8-ra terjed ki. Sokat kéne olvassak, hogy megtudjam, hogy működik Mini Pro-n.


Amúgy valahol azt olvastam, hogy csak függetlennel megy, de hogy ez a módszer mit tud, nem tudom :/

2013. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

A legegyszerűbb módja a bootloader nyitásnak ha letöltöd pl ezt a kis programot:XDA ROM Hub v0.9.9

innen: [link]


Feltelepíted a flashtool-os drivereket,ha fel vannak telepítve akkor bekapcsolt állapotban rádugod a gépre a telefont és elindítod a programot.Az a lényeg hogy a telefonban be legyen kapcsolva az usb hibakeresési mód(Beállítások>Fejlesztői lehetőségek),valamint az adatátviteli lehetőségeknél az MSC legyen bepipálva(Beállítások>Xperia menü).ÉS az ismeretlen források telepítése be legyen pipálva (Beállítások>Biztonság menü)


Ezután igényeld a Sony-tól a bootloader feloldó kódot ezena linken: [link] adatot kell csak megadni:IMEI,név,email cím a lap alján lehet továbblépni.Utána emailben megkapod a feloldó kódot.Amikor beírod az imei számot a weboldalon előfordul hogy ne m fogadja el vagy kötekszik az oldal ilyenkor az utolsó számot hagyd le és jó lessz.Ha megvan a feloldó kód akkor feltelepíted a programot (XDA Rom Hub)elindítod (telefon bekapcsolva a gépre dugva)majd rákattintasz a Toolbox menüre Itt pedig az unlock bootloader gombra.Itt kéri a feloldó kódot amit a Sony küldött email ben.Beírod neki és katt az Unlock bootloader nevű ikonra.Pár mosodperc és a telefonod újraindul ezután nyitva a bootloadered és feltehetsz jófajta custom romokat is:D



Én is ezzel nyitottam ki az xperia minimet,most a cyanogen mod 10 rom fut rajta,majdnem a legújabb Android(4.1.2)

2013. máj. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

bootloader kód igénylő link helyesen:


[link]

2013. máj. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!