Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Nokia 808 vagy az iPhone a...

A Nokia 808 vagy az iPhone a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik telefon lenne a jobb választás és miért?

2012. okt. 22. 21:07
 1/9 anonim válasza:
50%
Szerintem az a Nokia nagyon csunya .. szerintem válassz másik tipusu Nokiát..
2012. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a külsőt nézem,hanem a tudást,úgyis cserélek hátlapot/összematricázom.
2012. okt. 22. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:

A melyik iPhone?

A Nokiában csak a kamera az ami csúcsszuper, amúgy hardveresen és szoftveresen is kb 2 évvel le van maradva, még egy középkategóriás készülékkel összehasonlítva is. Az a készülék egy kuriózum, prototípus, de megvenni (és pláne annyit fizetni érte) nem érdemes. Ha mindenképpen Nokia kell, akkor várd meg a Lumia 920-at, na az már egy morcos darab lesz.

2012. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én most vettem telefont 4 év után megint, szóval nagyon le voltam maradva melyik milyen, nekem ismerős azt mondta , hogy Iphone jó , samsungok jók, és még nagyon dícsérte a sonyericsson Xperia-at ! A Nokia-ról semmi jót nem mondott , már nem olyanok, mint régen !

Sok ismerősöm a samsungra esküszik az android miatt, hát nem tudom ...attól függ te mire akarod használni .

2012. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az Android végülis egy tök jó rendszer. Tök jól megtanított rá, hogy soha többet nem kell...


Hát figyelj, ha mást nem, akkor egy 800-as lumiát vagy egy 710-est. Vagy várd meg a 920-ast, vagy a 820-ast.


Nekem egy Lumia 800-van. Én azzal meg vagyok elégedve.


Elég olcsón hozzá lehet jutni függetlenül is pl a 800-hoz.

[link]

2012. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Melyik iPhone?

A 808 egy jó telefon de egy letűnt rendszert hordoz. Nagyon sok szempontból egész szépet alkottak rajta de ezt az első 5800as készülékeikkel kellett volna szállítani. Akkor most komoly tényező lenne a symbian. Így meg... hát mondjuk úgy szépen kivonul.


Nagyságrendekkel jobb mint a 3G vagy a 3Gs, fizikailag ellenállóbb mint a 4 vagy a 4S teljesítményben viszont lerongyolódik és az 5-el már nem ereszteném össze semmilyen téren.


A kamera szuper. Már-már megközelíti egy jobban sikerült Olympus digitális fényképező teljesítményét, de csodákra nem képes és csak erre nem lehet egy telefont alapozni. Plusz az utolsó két iPhone kamerája is teljesen jó egy ilyen mobil eszközbe.


Rengeteg számomra idegesítő Symbianos baki maradt benne. Az egyik ilyen, hogy eredetileg ez a rendszer lett volna az amelyikben bármit lecserélhetsz külső fejlesztésre (billentyűzettől, az alapértelmezett médialejátszón át az email kliensig) ezt azonban a Nokia nem aknázta ki soha és csak hackelt, "gagyi" kivitelezésű apróbb cseréket lehetett pár dolgon végezni.

A warez elleni harcban azt az utat járták hogy el kell lehetetleníteni az idegen forrást, nem pedig a saját forrásukat egyszerűbbé tenni. Az eredmény nyilvánvaló zsákutca ahol a saját alkalmazásbolt későn került fejlesztésre.


A 808 az 5800assal indult széria utolsó mohikánja. A legjobban sikerült symbian alapú készüléke a Nokiának amit valaha kiadtak. Mintha a tervezője direkt bele akart volna rakni minden jót amit a társaságnak megálmodott. Ha az ára 50-70 között lenne lehet már beszereztem volna egyet (ahogy az N9-es kísérleti telefonjukat is kipróbáltam volna szívesen ha nem mindjárt a prémium kategóriába lövik be. Ennyi pénzért nem kísérletezgetek főleg úgy nem hogy már a megjelenésekor elkaszálták a MeeGo-t).

2012. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Nokia 808 egy "gagyi" telefon, kivéve a kamera, mely a világon a legjobb telefonos kamera.


Én egyiket sem vennék. Ha most vennék megfizethető árú telefont, egészen biztosan HTC One V -t vennék. Alumínium ház (!!!), Android 4, 800x480 kijelző.

2012. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez mindig érdekel: Miért jó ha egy telefonnak fém háza van? Feleslegesen árnyékolja az antennákat, nagyon szélsőséges és gyors a hővezető képessége, Allergiás reakciókat válthat ki némelyik változata... :D ezt lehet inkább kérdésben kéne egyszer kiírni.
2012. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Mert amúgy még karcolódik is.
2012. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!