Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most rajság van vagy válság van?

Most rajság van vagy válság van?

Figyelt kérdés
Sokan megveszik a 150-250 ezres telefonokat amikor ki sem használják. És akkor miért mondják, hogy válság van? Vagy a rajság elnyomja a válságot?

2012. okt. 11. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
"Sokan" nem egyenlő a mindenkivel. Teljesen elképzelhető, hogy valaki 150-250 ezer forintos telefont vesz - akár hitelre - míg a szomszédja azon gondolkozik, hogy a hó végéig elég lesz-e a fizetése.
2012. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rajság van egyértelműen.

Ha tényleg válság lenne ez az oldal se menne már.

Nem lenne gépünk, és nem ülnénk itt.

Bemész egy kocsmába, és azt látod hogy mindenki veszi a drága piát. A mozik se üresek. Kinézel az utcára, és mennek a kocsik, benzinre is van pénz. Ha mindenkinek csak annyi lenne ami a túléléshez kell akkor nem lenne olyan ember aki éhezik. Vannak olyan emberek akiknek annyi pénzük van hogy egy egész éhező ország jóllakna.

2012. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem...tehát van sok lóvés az országban.


Éljen a rajság! ;-)


De mégis sokan panaszkodnak, hogy még a rezsit sem tudják kifizetni! Emiatt nem értem.


Szóval többektől hallom hogy nincs lóvé, mint azt hogy "most vettem negyedmillióért telefont"!

2012. okt. 11. 14:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező: azért a két véglet között is számtalan ember él. Sőt, talán ott él a legtöbb. Pontos számokat nem tudok mondani, de talán még a rezsi kifizetés problémájával küzdő emberkék vannak kevesebben. (persze sírni mindenki szeret)

Nem vagyok ugyan közgazdász, de a válság biztosan nem olyan, hogy egyik nap még mindenki telefon vesz, a következő nap meg mindenki a híd alatt alszik. A folyamatot összességében kell nézni: biztos léteznek statisztikák, hogy mióta nyomják a válság szöveget (ugye egyesek abban is kételkednek, hogy van / volt ilyen) azóta hány %-al csökken pl a mozijegyekből befolyó bevétel vagy mennyivel nőt a s-budget v. teszkó gazdaságos termékek fogyasztása. (a benzint nem említem, mert ott az ár is jelentősen emelkedett, plusz az olyan, hogy egyes rétegek nem tehetik meg, hogy nem vesznek üzemanyagot, mert akkor nincs bevételük sem - fuvarozók és kollégáik)

2012. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Tényleg vannak olyan emberek akik nem tudnak számlákat kifizetni. Persze sok olyan is van aki csak nyafog hogy nem tudja aztán minden hónapban kifizeti. Azért mondom hogy nincs válság, mert igazából egy 12 éves is el tudná osztani úgy a pénzt hogy mindenkinek legyen. Csak nem akarják úgy elosztani, mert akinek sok van annak már sok is kell, megszokta. Még egy közepesen gazdag ember aki 10 éve kocsival jár se menne szívesen gyalog. Akinek meg annyi pénze van hogy el se tudja költeni, folyamatosan csak kamatozik az meg depressziós lenne ha elvennék tőle. Lehet fel is akasztaná magát:D

2012. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!