Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért olyan híres az Iphone?

Miért olyan híres az Iphone?

Figyelt kérdés

Mit tud az Iphone, amit egy Androidos telefon nem?

Tényleg megéri olyat venni, vagy egy felső kategóriás Samsungal jobban járnék?



2012. szept. 26. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Mert rendkívüli a minősége, mert rettenetesen stabil az op. rendszere, mert az alap kezelőfelülete úgy jó ahogy van, mert sokáig tartja az árát és mert drága, így sznoboknak is jó.

Az Androidos telefon alap programjában mindig van kívánnivaló, ahhoz Neked kell hozzányúlni, hohy elérd azt a kezelői fílinget, mint az Iphonnál (de akkor már jobb, mert Te csináltad!), a készülékek nagy többsége csak egy-egy jellemzőjében hozza az Iphont, együtt nem...

2012. szept. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Mert egy zárt (épp ezért stabil és gyors) rendszer és baromijó marketing áll mögötte.
2012. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Semmivel nem jobb, mint egy Androidos, csak qrva jó a marketingje!
2012. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Rosszabb mint az android. Sokan jönnek azzal hogy az android belassul. Ha jól csinálod a dolgokat és nem teszed tele 10000x10000 appal akkor nem fog belassulni.
2012. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én is minden honnan azt hallom, hogy az IOS stabil rendszer és az első kettő válaszolóból kivéve ha egy Iphone-ra raksz rá "10000x10000" alkalmazást nem lassúl be. (Annyira, mint egy Android)

De persze én Android párti vagyok. :D

Mivel az Iphone-nál 1000x erősebb és szebb mobilok vannak én is inkább Androidost vennék. Mind kettő OP-ról néztem videókat és Androidot nem is egy készüléken tudtam tesztelni, így végül is használatra egy Android sokkal jobb, élvezetesebb, és könnyebb, mint egy IOS.

2012. szept. 26. 18:52
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Miért, híres? Számomra egyáltalán nem az. Mellesleg semmivel nem tud többet egy androidos készüléknél.
2012. szept. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Maga az iPhone, ha kézbeveszed érzed, hogy minőségi anyagokból van összerakva, van benne anyag.Ez a tömegén is érződik.Nem recseg, nem ropog, nincsenek pontatlan illesztések.Ha az iPhone (itt a 4/4S-ről beszélek) után megfogsz egy androidos mobilt, az szinte játéktelefonnak fog tűnni a műanyag miatt.Viszont van ennek hátulütője is, mégpedig az, hogy ha leejted, akkor szanaszét törik és a javítás sok-sok ezer forint.A kijelző is rohadt jó, nagy a felbontása, nem látod a pixeleket, hacsak nem hajolsz nagyon közel hozzá, jó a fényereje, betekintési szöge, kontrasztja.


A telefon után nézzük akkor a szoftvert.Az iOS-nek is vannak előnyei és hátrányai is.A rendszer arról híres, hogy rettentő stabil és gyors, gördülékeny.Viszonylag gyenge (androidhoz képest) hardverből meglepően sokat ki tud hozni a rendszer.Nagyon gyors, szint olyan, mintha tudná, hogy hova akarsz majd bökni és amint hozzáérsz már teszi is a dolgát.A gyorsaság és a gördülékenység amiatt vna, hogy a priotitási listában a grafikus felület rajzolása a lehető legmagasabb helyet foglalja el, így a hardver lehető legnagyobb részét fordítja a grafikus felület rajzolására.Ezért van az, hogy ha pl. megnyitod a böngészőt, elkezd tölteni egy oldal, te "bedobod a háttérbe" a böngészőt, majd megnyitod a menüt és elkezded fel-le húzogatni, akkor az oldal, amit meg akarsz nyitni a böngészőben, nem fog töltődni, csak amikor újra "előtérbe kerül", vagyis megnyitod.Továbbá akárhány alkalmazást is raksz rá, az a rendszer sebességét nem fogja olyan mértékben befolyásolni, mint androidnál, mivel az alkalmazások egy külön "sandbox"-ban vannak, ami a rendszertől el van különítve, így nem tudja befolyásolni a sebességét.A market is jónak mondható, igaz, hogy sok app fizetős, de akinek van pénze iPhone-ra, annak legyen az appokra is.Ha nincs, akkor még mindig ott a MasterCard... izé jailbreak, amivel a rendszer több hátrányát is orvosolni lehet.A rendszer visoznt zárt, korlátozottabb és vannak zavaró dolgok benne.Pl. nem tudsz háttérképet cserélni, nincs főképernyő, mint androidon és zárt a rendszer, bár ez nem igazán érint sok embert, mert ez annyit jelent, hogy nem tudsz rá alkalamzásokat írni, mivel zárt forráskódú a rendszer.


Pár szó az androidról.Két szó van, amivel leginkább jellemezni tudom: szabadság és optimalizálatlanság.Az utóbbi monjuk értehető is, nem lehet egy rendszert több 100 készülékre optimalizálni.A rendszerrel bármit tehetsz, bárhogy variálhatod az ízlésednek megfelelően.Az android markete valamivel gagyibb, mint az itunes, viszont olcsóbb is.Az ituneson viszont több az alkalmazás és ott nincsenek olyan alkalmazások, amiket "Pistike egyik délután unatkozott és írt egy programot" alkalmazások, vagyis mindegyik úgy fut, ahogy annak futnia kell, nincsenek FC-k (force close), amik androidnál elég gyakran előfordulnak.A játékok grafikája is jobb, mint androidon.


Összegezve:

Szerintem az iPhone, ha van sok pénzed, és nem számítjuk bele, hogy az alkalmazásokért fizetni kell( viszont minőségibbek is, mint adroidon).Most itt a pénzt el is hagyhatjuk, mivel nem arról vna szó, hogy neked melyik a jobb az árat tekintve.Az iOS szerintem egy jobb rendszer, szard le, hogy zárt, úgysem fogsz rá programokat írni, kernelt forgatni,stb.Stabilabb is mint az android, és egy ugyanolyan hardveren sokkal gördülékenyebben megy.Pl. nézzük a itouch 4-et 256 mega ram, 1 RGhz-es proci, lehúzva 800-ra a hőfejlesztés miatt.Mégis fürgébb, gördülékenyebb,mint az SII 2 magos procival, meg 1 giga rammal.Egy hátránya van, ami engem a használata során rohadtul zavart, hogy nincs főképernyő, amit androidnál már úgy megszoktam.Ezért akartam egyszer majdnem földhöz vágni.

2012. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a mély elemzést, és ebből kiderűlt, hogy Android kell. :)


De hozzá tennék pár apróságot:

Az hogy az Iphone jó anyagokból van össze rakva az még nem javít a kinézetén, mert az én megvallásom szerint (És szerintem sokak vannak így) undorító a kinézete. Meg persze azt, hogy jó anyagokból legyen össze rakva, azt könnyen lehet reprodukálni más készülékekben is.

De amúgy sem azért veszel telefont, mert hú de jó anyagból van.

Ezen kívül az Iphone-nak még a kijelzője is kicsi. (Ami persze generációról generációra növekszik). Azt elismerem, hogy kijelzőre az Apple a legjobb. Magas felbontás a maga 326 PPI-jével (Iphone 4s-nél), és a gazdag szín világával (Amivel a többi gyártó sincs lemaradva a Retina Display-hez képest, mert csak nézzük a Super Emoled pluszt. És nem sokára bevezetnek egy újabb eljárást erre, amit az LG fejlesztett ki, és ami - egy ideig - cím vezető lesz)

Megjegyezném, hogy a 300 fölötti PPI értéket már sok készülék elérte, köztük a Galaxy Nexus a 316 PPI-jével. De ehez legközelebb a Nokia E6 (325 PPI) áll. DE a Sony Xperia S, ami a 338 PPI-jével már át is vette

az Iphone-tól ezt a címet.


Azt is elismerem, hogy az iOS igen stabil rendszer, de véleményem szerint akkor sincs annyira kiforrva az iOS, mint az Android, mivel ahogy mondta a

6. válaszoló pl. nincs főképernyője, nem tudsz rá írni, stb. (De persze az utobbi más okból)

Hozzá téve a Google referencia modelljei, mint pl. a Samsung Galaxy Nexus az Iphone op rendszeréhez hasonlóan (Bár nem annyira de) stabil, mivel az Op rendszer kiválóan dolgozik együtt a hardverekkel. Plusz a rendszer folyamatosan frissűl, amiben a javításokat is megkapja a készülék.

Ezen felül míg az Apple elég lassan dolgozik a fejlesztéseken, addig az Android és persze a telefon választék folyamatosan frissül.

Meg persze ott van az a tény is, hogy hiába ilyen hiper szuper az Iphone (Bizonyos dolgokban) nincs jövője. A Samsung tavaly vette át az Apple-től a domináns szerepet, mivel több mobilt adtak el, mint az Apple. Ez nem is csoda, hiszen készülékeik sokkalta vonzóbbak, meg ott van az is, hogy.. A 6. válaszolót

idézve: "szabadság és optimalizálatlanság". Az emberek pont erre vágynak, és ezért IS részesítik előmnyben az Androidot. Plusz az emberek egyre inkább azon

vannak, hogy az Iphone felesleges luxus az előnyei ellenére is.

Minden esetre, ahogy a 6. válaszoló mondta is nem lehet egy OP rendszert ezernyi készülékre optimalizálni. De az Android fejlődni fog. Még hozzá gyorsabban, mint az iOS.

De persze csak akkor lesz igazán konkurens fél az Android az iOS-nak, mikor a Google kidobja készülékeit a felvásárólt Motorola cégen keresztül.

És amikor kijönnek az eredeti Androidok, amik 100%-ig azokra a mobilokra lesznek optimalizálva, majd akkor lesz forró a helyzet az Apple számára.

Természetesen ezt az egészet nem úgy kell értelmezni, hogy az Android olyan rossz rendszer lenne.

Az sem lehet kifogás, hogy azért lassú mert sok mobilra dobják ki az Androidot, hiszen a gyártók kedvükre módosíthatják az Op rendszert, így a kellő optimalizálást megtehetik a készülékhez.


Az árhoz hozzá téve, hogy természetesen a gazdag embereknek van az Iphone. Jó példa a Beast Audio, amely cégnek a termékei 100 ezer körül forognak, de semmivel nem tudnak többet, mint egy 20-30 ezer forintos fejhallgató. Csak mert "márkás"...

De nézzük azokat a mobilokat, amik 200 ezer forint körül mozognak, mint pl. a Galaxy S3, ami sokkalta fejletteb technológiákat vonúltat fel, mint az Apple.

Persze nem mindenben. Ezen felül könnyen törik, míg egy Iphone strapabíróbb.


"Nagyon gyors, szint olyan, mintha tudná, hogy hova akarsz majd bökni és amint hozzáérsz már teszi is a dolgát." - Én ezt nem látom más képpen az

Androidoknál. Persze nem mindegy milyen mobilt használsz. Galaxy Nexus-on ugyan ezt tapasztaltam...


Én egy okból vennék csak Iphone-t. Mert sokkal stabilabban kezeli az alkalmazásokat és nem rongálja a rendszert. Ez az Android egy nagy hiányossága, amire ha bízhatunk a Google-ben az Andorid következő szériáiban kidolgoznak egy megoldást rá. És persze ez a szabadpiac hátránya, hogy mindenki feldobhatja a sok sz@r alkalmazását a Google Play-re. De mivel ez nem nagyon fog változni, ezt is a Google fejlesztőinek kell orvosólniuk az Androidban.


Összeségében az Android (Szerintem és a legtöbb okostelefon használó szerint is) jobban megéri venni.


Érdekesség képpen még hozzá csapnám, hogy a Google 2015-ben dobja piacra azokat a járműveket, amik 100%-ig önműködőek, és akár nagy sebességnél is kikerűlnek

bármit.

Plusz 1-2 éven belül (De lehet, hogy annyi se) már piacon lesznek a Google okos szemüvegei, amire persze az Apple is reagált és márt fejlesztik a sajátjukat.

Most megy is pár szabadalmi per.

2012. szept. 26. 23:32
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Sokkalta jobb mint az android, vagy bármely más telefon, op. rendszer.

Erről nem fogok győzködni senkit, ezek tények, amelyekről attól még, hogy nem vesztek tudomást, így van. Majd ha nektek is lehetőségetek lesz kipróbálni/összehasonlítani a két készüléket, akkor elfogjátok ismerni, addig sajnos nem tudtok eleget, mert amit olvastok, meg hallotok a havertól, az édes kevés.

Rengeteg andoridos készüléket ver a ma már 5 éves iPhone 2G. A 4S pedig veri az összeset, igen, az összeset. És akkor az újról még nem is beszéltünk.


Sajnos van aki ezt belátja, és van aki nem. Ez olyan mint a fradi meg az Újpest. Mindenki tudja, hogy az Újpest a nyerő, de nem ismerik el, mert akkor be kéne látniuk, hogy korábban tévedtek.

De nem baj, ilyen embereknek egyébként is jó lesz a samsung, meg az andorid.


Tulajdonképpen mi is a kérdés? Pláne, hogy te már az elején leszögezted, az android jobb. Akkor? Nem értem.

2012. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, győzköd magad, hogy nem sz@rt vettél...

Amúgy sem azt mondtam, hogy az Iphone sz@r. Ha figyelmesen olvastál volna, akkor észre vetted volna, hogy elismerem az iOS-t, de az Android se használhatatlan, és amerre a piac folyik az nem az Apple-nek, hanem a Google-nek kedvez, hiszen az Android felhasználói tábora sokkal nagyobb, mint az Iphone-é. Ez részben az árkülönbségek miatt van. De hát miért is vennénk drágám egy mobilt, ha egy jóval olcsóbb mobil is kielégít mindent.

Ezt nem én szabom, hanem az a tény! Ugyan az Apple talán még egy évtizdeik fent marad, de a jövőben nem lesz hova űlnie.

Ez tiszta evolució. Az marad fent, amelyik többet szaporodik, így az Android lesz az, mivel sokkal többet adnak el belőle.

Szóval abban kell bíznunk, hogy az Android hibáit kijavítja a Google, mert az állás úgy sem fog változni, Sőt!...

És bocs ha elvan gépelve, csak tableten írok. :D

2012. szept. 27. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!